HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 6:7sn

HC Stadion dostál slibům

13.02.2013
Neskutečné utkání se odehrálo ve středu při prvním finálovém zápasu mezi HC Bak Trutnov a HC Stadion Vrchlabí. Zaplněná hala zažila opravdu infarktové situace, kdy domácí Trutnov vyrovnal v poslední minutě a o výsledku zápasu rozhodovaly až samostatné nájezdy. V těch bylo lepší Vrchlabí s vynikajícím Effemberkem v bráně a střelci Jirků a Urbanem. Vrchlabí tedy v prvním zápase urvalo vítězství.
F1, středa 13.2.2013, 18:00
Trutnov
6:7sn
R. Biegl - M. Veselý, Antonín, Poul, Synek, Seidl, Karlík, Procházka, Luštinec, Chytráček, T. Veselý, Šimoníček, Filip, Zelenka, Perutek, Mašek, Vlček, Kašák, Malinský, Vacek, Smékal
Z. Biegl (od 13. Effemberk) - Provazník, Hlaváč, Hamerský, Lochman, Pulec, Kadavý, Bušek, Jakubec, Urban, Fořt, Oppelt, Bláha, M. Svoboda, Lepka, Jirku, Weiss, Marek, R. Svoboda, Krsek, Blažej
Třetiny: 4:2, 1:2, 1:2  Branky a nahrávky:4. T. Veselý (Chytráček, Seidl), 6. Chytráček (T. Veselý, Poul), 12. T. Veselý (Chytráček), 13. Vlček (Filip, Šimoníček), 34. Chytráček (Luštinec, T. Veselý), 60. Luštinec (Chytráček) - 11. Hamerský (M. Svoboda, Bláha), 15. Fořt (Urban, Hlaváč), 32. Fořt (Provazník, Urban), 32. Jirku (Pulec), 47. M. Svoboda (Bláha), 53. Bláha. Nájezdy Jirků, Urban . Rozhodčí: Machač-Hidvéghy-Petr. Vyloučení:8:9 . Využití:2:2. V oslabení: 0:0. Diváci:1422 . Průběh utkání: 4:2, 5:4, 6:6 .
Středeční finálový zápas nezačal pro vrchlabské hokejisty vůbec dobře. První desetiminutovka byla zcela pod taktovkou domácích hráčů a hosté z Vrchlabí se na ledě "plácali". Domácí také laxní přístup Stadionu ve 4. minutě potrestali,T. Veselý a v 6. minutě bouřili domácí znovu, protože Chytráček překonal Biegla podruhé a domácí vedli o dvě branky. Na odvetu se v 11.minutě zmohl Hamerský, ale vzápětí na to opět skóroval Veselý a obratem i Vlček, který ve 13. minutě prokličkoval mezi hostujícími hráči a ocitl se sám před brankářem. Po tomto golu odjel Biegl na střídačku. Pro vrchlabské svítil na tabuli nepříjemný výsledek 4:1. S Effemberkem v zádech se v 15. minutě protáhl mezi trutnovskými Fořt a Radovana Biegla překonal. Do šaten odcházelo Vrchlabí s dvoubrankovou ztrátou.

Ve druhé třetině nastal mazec, Vrchlabí se stáhlo v obraně a začalo také útočit. Navíc ubránilo dvojnásobnou přesilovku. Stejně tak čaroval v brance Effemberk. A byl to opět Fořt, kdo snížil náskok Trutnova na 4:3 a ve stejné minutě Jirků srovnal na 4:4. Naděje sice na chvíli zase zmařil Chytráček, který poslal domácí do vedení, ale jeho vyhecované gesto ke kotli vrchlabských fanoušků bylo po zásluze potrestáno. Hokej se hraje 60. minut, v tomto případě ještě déle.

M. Svoboda ve 47. minutě vyrovnal a na ledě se strhla pravá hokejová bitva. Nezbývá, než konstatovat, že kdo nebyl, přišel asi zatím o nejlepší zápas hráčů HC Stadion Vrchlabí, pozn. redakce. Nelze nezmínit výkon Lukáše Effemberka v bráně, stejně jako srdce, které do boje dali hráči Vrchlabí. A pak to přišlo, v 53. minutě poslal Bláha svůj tým do prvního vedení v zápase. Ale nebylo by to snad ani Vrchlabí, kdyby nepřineslo adrenalin až do samého konce. Vypadalo to, že Biegl je připraven opustit branku, ale nakonec Luštinec 24 vteřin před koncem zápasu vyrovnal a šlo se do prodloužení.

V prodloužení se začali radovat trutnovští hráči, ale branka nebyla uznána a po vyloučení se dohrávalo 3:3.

Po úpravě ledu začaly nájezdy. Patrik Fořt neproměnil, domácí Chytráček dal. Tomáš Jirků druhý nájezd proměnil, Filipa Effemberk vychytal. Patrik Urban Biegla prostřelil a Šimoníček přes Effemberka neprošel.

Vrchlabští hráči splnili, co slibovali, kromě začátku zápasu, odevzdali hře kvalitní výkon a i přes počáteční neúspěch, kdy ztráceli tři branky, dokázali zápas nejen vyrovnat, ale také na chvíli převzít vedení. V souboji nervů v nájezdech pak zvítězili definitivně.