HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Dvůr Králové 5:4sn

Dvůr Králové získal cenný bod

23.09.2015
Marek Komárek
Velmi cenný výsledek si z Vrchlabí odváží účastník krajské ligy ze Dvora Králové. Více než dvě třetiny utkání dokonce hráči Dvora Králové doufali ve vítězství. Ke skvělému výsledku pomohli hostům zejména bývalí hráči Vrchlabí Ondřej Hamerský a Patřik Fořt. Síla domácího celku se ukázala v poslední třetině. Beneš s Urbanem nejprve srovnali stav utkání, aby následně stejní hráči rozhodli samostatné nájezdy.
7 P, středa 23.9.2015, 18:00
5:4sn
Dvůr Králové
Abrahám (Táborský) – Beneš, Matějček, Kadavý, Jebavý, de Carvalho, Chleborád – Šťastný, Pulkrab, Panna, Blažej, Urban, Jirků (C), Srnský, Vacek, Krsek
Škop (Kozák) – Hamerský, Klust, Krejcar, Laš, Mišinec, Papadopulos, Pavelka, Vitebský – Blaha, Černota, Fořt, Ježek, Komárek, Lelka, Mašek, Polák, Rychtera (C), Szakal, Veselý, Vosyka, Zmítko
Třetiny: 2:4, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 7. Pulkrab (Šťastný, Panna), 18. Šťastný (Panna, Beneš), 49. Beneš (Panna), 51. Urban (Jirků), rozh. náj. Beneš – 7. Ježek (Polák), 8. Fořt (Hamerský), 11. Veselý (Fořt), 20. Zmítko (Fořt, Veselý). Rozhodčí: Bednář, Runštuk. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.
Trochu netradičně se redakce rozhodla ze zápasu proti Dvoru nedělat klasickou reportáž, ale dát prostor hlavním aktérům Ondrovi Hamerskému a Patriku Fořtovi

Ondra Hamerský:"Určitě si moc vážíme toho, že jste nás na zápas pozvali a že jsme tak mohli působení ve Vrchlabí ukončit. Já osobně, asi i Patrik, jsem si nepředstavoval, že naše angažmá skončí tak, jak skončilo, ale stalo se tak. Takový je hokej a taková je doba. Ale jinak moc děkujeme, zápas to byl pěkný, hokej taky. My jsme zhruba týden na ledě a samozřejmě nemůžeme srovnávat druhou ligu s přeborem, ale svoje to ukázalo. Třeba, že někteří vaši hráči nemají ani na krajskou ligu...(smích)."

Patrik Fořt:"Myslím, že to, co pro nás udělali fanoušci, bylo moc fajn. Tři roky nás podporovali a my jim za to chceme poděkovat. Dneska jsme tady hráli celkem dobrý hokej a jak už jsem říkal, bylo to fajn a chtěli bysme za to poděkovat. A když bude někdo chtít, může se na nás přijet podívat do Dvora."

Trenér Vrchlabí Petr Hlaváč se ale zlobil a o dobrém hokeji nemluvil vůbec: "Z naší strany to byl příšerný zápas. Sám nechápu a nemám proto omluvu. Vůbec nechápu a divím se klukům, kteří se tady chtějí poprat o místo v sestavě a předvedou takový výkon. Výkon, kde není nic, chyběla bojovnost, nebyli si schopni přihrát. Jediné pozitivní je, že se nikdo nezranil a že na nájezdy jsme vyhráli. Ale takové vítězství se neslaví. Pro naše hráče je to velké poučení, jak nehrát, jejich výkon byl dnes bídný. Někteří hráči si sami sobě nastavili zrcadlo, že musí ještě moc makat, aby mohli hrát. Náš brankář zůstal v první třetině 4x sám, kdy na něj jeli dva hostující hráči, nebo gól padl víceméně do prazdné brány, pak už žádný gól nepustil a na nájezdech si taky vedl poměrně dobře. Těžko se na tomto zápasu hledají pozitiva. V první třetině nás soupeř přehrál, ve druhé se výkon vyrovnal a ve třetí třetině jsme byli lepší.
Závěrem bych chtěl Dvoru popřát vydařenou sezónu.