HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jičín - Vrchlabí 3:6

Dobrý konec pro Stadion

10.10.2012
Druhé kolo KHL, odehrané v Jičíně, přineslo velmi kvalitní zápas, který lahodil diváckému oku. Utkání bylo prakticky dvě třetiny velmi vyrovnané, ale v okamžiku, kdy vrchlabští hráči odskočili o dvě branky, bylo rozhodnuto. Střelecky se z hostů prosadili Fořt, R. Svoboda, M. Svoboda, a Bláha.
2.kolo, středa 10.10.2012, 18:00
Jičín
3:6
Sestavy budou doplněny ve čtvrtek 11.10.
Třetiny: 3:3, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 1. Fořt, 3. Svoboda R., 11. Svoboda M., 25. Fořt, 50. Bláha, 55. Bláha, 4. Drak, 5. Abel, 19. Klaban. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:3, 3:4,3:6.
Utkání pro nás začalo výborně, Po nahození Matejička dorážel Fořt 0:1, na 0:2 skóroval R. Svoboda. O pár minut později výborným zákrokem Biegl vyrazil prudkou střelu, bohužel se odražený puk dostal k modré čáře, kde domácí pálil a skóroval 1:2 , po chvíli jsme opět inkasovali na 2:2. Na 2:3 zvyšoval Svoboda Martin. Poté začal úřadovat sudí a v 19. min domácí využili přesilovku, 3:3.

Také ve druhé třetině se bylo na co dívat. Hamerský nahrál před branku Fořtovi a vrchlabští se ve 25. minutě ujali vedení 3:4. Poté tým dvakrát skvěle podržel Biegl. Z hostujících útočníků bohužel Oppelt dvakrát nepřekonal domácího brankáře.

Třetí třetina byla provázena vyloučením na obou stranách, Jičín měl dokonce dlouhou přesilovku 5:3, ale nedokázal ji využít ve svůj prospěch. Na straně hostů měl možnost změnit výsledek Fořt nebo Bláha, který z otočky netrefil. Hosté poté opět čelili dalšímu dvojnásobnému oslabení, ale situaci ustáli. Při hře 4:4 trefil krásným švihem Bláha, domácí pak sice snížili, ale gól nebyl uznán pro kopnutí puku bruslí. Po několika úspěšných zásazích Biegla, ujel Hlaváč s M. Svobodou, ale stav zůstal nezměněn. Poslední branku utkání střelil po přihrávce Fořta Bláha.