HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Klatovy 5:2

Další body ukořistilo Vrchlabí proti Klatovům

17.09.2016
Také druhé kolo přineslo HC Stadionu plný počet bodů. Hosté z Klatov celý zápas tahali za kratší konec, ačkoliv se přiblížili na rozdíl jediné branky. Vrchlabí však svůj náskok uhájilo, zvítězilo 5:2 a Klatovy odjížděly s prázdnou.
2.kolo, sobota 17.9.2016, 18:00
5:2
Klatovy
Jelínek (Abrahám) – Klement, Pokorný, Jirků "A", Chleborád, Kadavý, Tržický, Erban, Hejda – Maďar, Filip "C", Šťastný, Novák, Miškovský, Svoboda, Čurda, Urban, Procházka, Oppelt, Bláha "A", Krsek.
Sochůrek (Štekr) – Holík, Slavík "A", Špaček, Leština, Houfek, Kubík – Tulačka "A", Krliš, Švarc, Suchý, Topinka "C", Uhlík, Vlček, Němec, Pacanda, Jakubec, Presheva, Michel.
Třetiny: 1:0, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 10. Bláha, 24. Filip (Šťastný), 32. Oppelt (Svoboda, Jirků), 49. Svoboda (Novák), 60. Filip (Jirků) – 36. Uhlík (Švarc), 45. Holý. Rozhodčí: Kostourek – Špringl, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 646. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

HC Stadion začal první třetinu vyhraným vhazováním. První minuty se museli bránit hlavně hosté, Vrchlabí se hned ve 3. minutě ocitlo v obrovské šanci. Tím se Klatovy dostaly pod tlak, domácí se v útočném pásmu usadili, Čurdovi se ale nepovedla dvě zakončení. V 9. minutě přišlo první vyloučení v zápase, na trestnou lavici se usadil hostující Slavík a to byla šance pro HC Stadion. Opět to byl Čurda, kdo se ocitl v gólové šanci, ale horní roh branky minul. O pár vteřin později bylo nařízeno trestné střílení pro vrchlabským tým. K puku se postavil faulovaný Tomáš BLÁHA, který otevřel skóre utkání a přivedl Vrchlabí do vedení 1:0. Ve 14. minutě už to mohlo být 2:0, ale rozhodčí branku neuznali pro přihrávku rukou a stadionem se ozývalo nesouhlasné bučení. Dalším vyloučením byl hostující Topinka, který tak nabídl domácím skórovat. Tentokrát se však Vrchlabí do vyložené šance nedostalo a přesilovka zůstala nevyužita. Do konce třetiny už si HC Stadion pohlídal těsné vedení.

První střelu druhé části musel vychytat Sochůrek a měl hodně napilno. Vyloučení ve 23. minutě na straně Klatov potrestal Martin FILIP střelou do horního levého rohu. O půl minuty později se do jisté šance dostal Tulačka na druhé straně, ale těsně minul. Vrchlabští i nadále zůstali aktivnějšími. Ve 27. minutě byl vyloučen také vrchlabský hráč, Klatovy se ale k ničemu nedostaly. V polovině zápasu usedl na trestnou lavici hostující Slavík a tentokrát se domácím podařilo skórovat. Tomáš OPPELT zakončil akci Vrchlabí střelou mezi betony. Sochůrek se následně musel v brance otáčet. Poradil si ale se všemi nájezdy vrchlabského týmu. Novákovo vyloučení potrestal v čase 35:29 klatovský Jiří UHLÍK, který střílel až od modré čáry a snížil na 3:1. Vrchlabské vyloučení ustáli domácí skvěle, po naskočení Pokorného do hry se do obrovské šance dostal Krsek, který jel sám na Sochůrka, na poslední chvíli se ale rozhodl přihrát spoluhráči, ale jeho nahrávka skončila na brusli soupeře. Konec druhé části dohrávalo Vrchlabí ve čtyřech hráčích.

Oslabení pokračovalo i ve třetí třetině, Klatovy se ale k ničemu nedostaly. Ve 44. minutě mohl zvýšit náskok domácí Maďar, Sochůrek ale puk vyrazil. Do protiútoku se dostaly Klatovy a na rozdíl jediné branky snížil Jan HOLÝ. Další vrchlabská přesilovka se hráčům vůbec nepovedla, klatovští si hlídali pásmo. V čase 48:57 se za domácí prosadil Daniel SVOBODA, jehož střelu nemohl Sochůrek ani zachytit. Vrchlabí tak vedlo už 4:2. I nadále měli puk na svých holích častěji než hosté. V 52. minutě byl vyloučen vrchlabský Jirků, Klatovy se ale stěží udržely v útočném pásmu a přesilovku nevyužily. Naopak domácí stále útočili. Jejich střely ale Sochůrka zdárně likvidoval. V 58. minutě se hosté rozhodli odvolat brankáře, což mohl potrestat Miškovský, ale spoluhráči přihrál pozdě. Poslední minuta utkáni přinesla nejen vyloučení na obou stranách, ale hlavně pátou branku domácího Vrchlabí z hole Martina FILIPA, který měl snadnou práci a uklidil puk do prázdné branky. Z tohoto utkání tak odcházelo vítězně Vrchlabí a připsalo si další body do tabulky.