HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec - Vrchlabí 7:1

Zkouška v Jablonci

29.08.2015
Jana Poskerová
Druhý přípravný zápas HC Stadion Vrchlabí byl pojat jako zkouška a na led nenastoupily první dvě lajny. Výsledek sice není pro vrchlabské žádným ternem, ale trenérům hra snad napověděla, jak naložit dále se sestavou.
2 P, pátek 28.8.2015, 18:00
Jablonec
Vrchlabí
Jelínek, Abrahám - Kadavý, Jebavý, Boček, Škvor, DeCarvalho, Erban, Chleborád - Jirků, Urban, Maďar, Matějka, Mrňa, Marx, Krsek, Srnský, Vacek
Třetiny: 1:0, 2:0, 4:1  Branky a nahrávky: Marx (Mrňa).
Jak bylo již avizováno, zápas v Jablonci byl pojat jako zkouška hráčů na rozhraní sestavy a hlavně místních odchovanců. Do Jablonce tedy tým odjel bez prvních dvou pětek. Z tohoto pohledu zápas splnil očekávání, kdy trenéři viděli další hráče v akci. Zápas se odehrál ve výrazně vyšším tempu než v Trutnově a na malém Jabloneckém stadionu se bylo nač dívat.

I v okleštěné sestavě si tým dokázal zejména v 1.polovině zápasu vypracovat mnoho vyložených brankových příležitostí, které ale hráči bohužel neproměnili. Černou kaňkou zápasu je zranění Honzy Matějky z první třetiny, díky kterému nedohrál zápas. Podle prvních informací by doba léčení neměla přesáhnout 3 týdny.

Ohlasy trenérů

Petr Hlaváč: Zápas se mi hodnotí těžko ze dvou důvodů. Za prvé kvůli zranění Honzy Matějky, za druhé výsledek neodpovídá průběhu hry. V prvních 30 minutách byla hra naprosto vyrovnaná a troufnu si tvrdit, že jsme měli i více ze hry, ale bohužel díky famóznímu výkonu jabloneckého brankáře Stejskala jsme se gólově neprosadili. V druhé půli nás už domácí začali přehrávat a svou převahu zhodnotili i gólově. I přes velké množství obdržených branek podali oba naši gólmani velmi dobrý výkon. Kdo byl přítomen, ví o čem mluvím a tímto všechny zvu na úterní domácí zápas proti juniorce HC Mountfield HK.