HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Žďár nad Sázavou 4:5p

Žďár si připsal druhou výhru

09.03.2014
V základní hrací době se o výsledku druhého zápasu nerozhodlo. Štěstí se na stranu hostů ze Žďáru přiklonilo až v 61.minutě, kdy puk protlačil za záda Jeschkeho Kaňka. V sérii tedy vede Žďár 2:0, ale zatím není nic ztraceno. Vrchlabí věří.
2 PO, neděle 9.3.2014, 18:00
4:5p
Žďár nad Sázavou
Jeschke, Abrahám – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec, Provazník – Jakubec, Filip M., Fořt, Oppelt, Jirků, Šťastný, Březina, Bláha, Gengel, Marek, Filip D.
Sláma, Vlach – Beneš, Staněk, Pleva, Smejkal, Jan, Kolda, Kunstmüller, Kaňka, Plachý, Krupka, Říha, Vítek, Kotlík, Man, Dítě, Hron
Třetiny: 0:1, 3:1,1:2, 0:1  Branky a nahrávky: 22. Fořt (Hamerský, M.), 32. Jakubec (Fořt, Hamerský), 33. Šťastný (Březina, Kolář), 47. Fořt (M.) – 20. Dítě (Krupka), 34. Kotlík (Man), 43. Krupka (Kolda, Pleva), 50. Dítě (Hron), 61. Kaňka . Rozhodčí: Luczków, Vokřál, Bosák, Šmika . Vyloučení: 7:7 + Gengel (VRC)OT . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 845. Průběh utkání:0:1, 3:2, 4:4, 4:5.

První třetina přinesla pouze jednu branku. První minuty jsme však mohli vidět hokej nahoru-dolů, na obou stranách hráči prověřovali brankáře. Hostující Vlach se musel v brance otáčet více, ale Bláhovi ani Gengelovi se nepodařilo puk prostrčit za jeho záda. V polovině třetiny si hosté zahráli přesilovou hru, v níž si vytvořili jednu vyloženou šanci, ale po mírném zaváhání Jeschkeho se vrchlabští obránci o puk postarali. A v 11. minutě si také HC Stadion zahrál přesilovku, kterou stejně jako soupeř nedokázal proměnit v branku. O dvě minuty později se Filip pokusil dostat až před Vlachovu branku, chtěl přihrát Fořtovi, ten ale bohužel na puk nedosáhl a Vlach si již puk pohlídal. Na konci první části se do příležitostí dostávali především hosté, ale Jeschke mužstvo podržel. Plamenům se povedlo vstřelit gól ve 20. minutě, kdy se trefil Dítě po přihrávce Krupky. Vrchlabí tak odcházelo do šaten s jednobrankovým mankem.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí hráči, navíc si zahráli další přesilovku po vyloučení žďárského hráče. Ve 22. minutě po nepodařené akci Patrika Fořta a Filipa první jmenovaný odčinil předchozí situaci a srovnal stav utkání na 1:1. Po této obdržené brance se hosté tlačili před Jeschkeho branku, vrchlabský brankář ale svoji svatyni chránil, následovalo vyloučení Hamerského, které ale Plameny nepotrestaly, ačkoliv na ledě to začínalo vypadat všelijak, hra se začala přiostřovat a o souboje u mantinelu nebyla nouze. V polovině zápasu přišlo vyloučení Žďáru a tentokrát se domácím povedlo přesilovou hru využít a odskočit soupeři na rozdíl jedné branky, autorem gólu byl Jiří Jakubec, který čekal na přihrávku od Fořta. O necelou minutu později už to bylo 3:1 pro HC Stadion – do prázdné branky po střele Březiny kotouč dopravil Tomáš Šťastný. Hosté si po této brance vzali oddechový čas a v čase 33:46 snižoval za Plameny Kotlík. Do konce druhé třetiny jsme viděli ještě přesilovku domácích 5 na 3, ale bohužel nedokázali odskočit soupeři o dvě branky. Stav po druhé části byl 3:2.

Hned na začátku třetí část byl vyloučen domácí hráč za hákování a několik vteřin před koncem trestu toto vyloučení potrestal žďárský Krupka. Také ve 45. minutě nabídnul Poskočil hostům přesilovou hru, naštěstí vrchlabští tuto situaci ustáli, ačkoliv se hosté před Jeschkeho bránu tlačili. Ve 47. minutě pak navýšil náskok HC Stadionu Patrik Fořt, který prokličkoval mezi třemi hráči u modré čáry a sám zakončil do branky – 4:3. O tři minuty později ale bylo k nelibosti fanoušků vyrovnáno – do odkryté branky neměl problém puk dorazit Dítě. V následujících minutách jsme viděli mnoho vyloučení, v 52. dostal osobní trest vrchlabský Gengel, poté už tu byly dvě vyloučení na straně hostů a domácí měli opět k dispozici přesilovku 5 na 3. Ani tentokrát se skóre neměnilo, domácím se nepodařilo vyzrát na žďárskou obranu ani brankáře. V čase 57:23 byl pro změnu vyloučen Fořt za faul kolenem, o chvíli později se k němu přidal Kolář a pro Plameny tu byla šance rozhodnout zápas. Domácím se však povedlo brance zabránit a zápas se přesunul do prodloužení.

Hostům však stačila necelá minuta na to, aby potrestala ještě běžící trest Koláře. Hned po 47 vteřinách se Kaňka nemýlil a vybojoval pro Žďár další bod. Vrchlabští tak prohráli i před domácím publikem a prohrává v sérii 0:2. Další zápas je na programu v úterý od 18:00 na zimním stadionu ve Žďáru.

Pavel Biegl: Dnes jsme odehráli po stránce herní disciplíny daleko kvalitnější utkání, od druhé třetiny jsme přidali na důrazu a ve hře se to projevilo. Škoda některých obdržených branek, byly vcelku laciné a tím jsme vraceli hosty zpět do hry. Bohužel jsme v prodloužení neustáli oslabení ze základní hrací doby. Ve Ždáru se pokusíme vrátit sérii na náš led.

K utkání se vyjádřil také autor dvou branek Patrik Fořt: Těžko se to hodnotí. Prostě jsme prohráli, ať byl zápas jakýkoli. Prohráváme v sérii 2:0 a nedá se s tím nic dělat. Do zápasu ve Žďáru půjdeme s tím, že tu sérii chceme ještě prodloužit.