HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 5:7

Z Prahy s plným počtem bodů!

03.10.2015
Marek Komárek
Vrchlabští si po vynikajícím výkonu připsali velmi cenný skalp pražské Kobry. Pražané museli téměř celý zápas dotahovat, přesto se na začátku poslední desetiminutovky dostali do vedení a vypadalo to, že utkání skončí dle papírových předpokladů. Zbytečné vyloučení Jakeše však potrestal Matějka a o minutu později rozradostnil většinu fanoušků vítězným gólem Urban. Vrchlabí si tak zaslouženě připsalo tři body.
6.kolo, sobota 3.10.2015, 18:00
Kobra
5:7
Langer (Bílek) – Cafourek, Verbík, Drahorád, Šteiner, Drábek, Lang, Bureš, Kulich – Jakeš (C), Slanina, Borovanský, Vlach, Škop, Hanták, Jedlička, Kučera, Hlinka, Kysela, Strnad
Jelínek (Abrahám) – Beneš, Lenoch, Klement, deCarvalho, Jebavý, Kadavý, Chleborád – Jirků, Urban, Maďar, Šťastný, Filip, Matějka, Bláha, Šimoníček, Mrňa, Vacek, Srnský
Třetiny: 1:2, 2:2, 2:3  Branky a nahrávky: 3. Jakeš, 24. Škop (Šteiner), 36. Hanták (Jakeš), 48. Jakeš (Hanták), 51. Cafourek (Slanina, Jakeš) – 7. Bláha (Šimoníček), 10. Maďar (Šťastný), 28. Šťastný (Filip), 40. Šimoníček, 58. Matějka, 59. Urban (Beneš), 60. Šimoníček (Bláha). Rozhodčí: Veselý - Černý, Rubáš. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 139. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:7.

Domácí Kobra Praha vstoupila do utkání lépe. Neuběhly ani tři minuty hry a za záda hostující obrany se dostal JIŘÍ JAKEŠ, který střelou na lapačku Jelínka otevřel skóre. Vyrovnáno ovšem bylo už v sedmé minutě. Velmi šťastnou branku oslavil TOMÁŠ BLÁHA, když svou střelu otřel o brusli bránícího hráče. V desáté minutě bylo pro hráče z Podkrkonoší ještě veseleji. PATRIK MAĎAR si vybruslil před Langera a střelou k pravé tyči otočil skóre. Podobných obratů bylo ale v zápase k vidění několik. Lepší hosté přečkali s přehledem i první oslabení. V jejich další přesilovce naopak zahrozil Klement. Do šaten se ovšem mohlo jít i za stavu vyrovnaného. Cafourek neuspěl tváří v tvář Jelínkovi.

Druhou dvacetiminutovku začali lépe Vrchlabští. Velkou šanci měl Matějka, když nikým neatakován stál mezi kruhy. Langera v brance domácích ale nepřekonal. Podle nepsaného pravidla nedáš dostaneš udeřilo na druhé straně. Do dobré pozice si sjel LUDĚK ŠKOP a srovnal. Ještě před polovinou tohoto velmi zajímavého a na šance bohatého klání byl stav opět lepší pro hosty. V signalizované výhodě se do brejku dostal TOMÁŠ ŠŤASTNÝ a zavěsil. Opět vyrovnat mohl Slanina, když pálil přímo z dobré přihrávky těsně vedle. Jelínek se teprve přesunoval. Jinak ale stále platilo, že lepším týmem jsou modrobílí. V dobrých šancích se objevili nejprve deCarvalho a posléze i Martin Filip. Ten jel na Langera úplně sám, ale tváří v tvář mu neuspěl. Udeřilo tak na druhé straně. Na polovině hřiště našlápl FILIP HANTÁK, obhodil si posledního obránce a Jelínkovi šanci také nedal. Už se zdálo, že výchozí pozice obou mužstev do poslední třetiny bude stejná, ale obrovskou chybu ve vlastním pásmu udělal Verbík a JIŘÍMU ŠIMONÍČKOVI nezbývalo nic jiného než jeho hrubku potrestat.

Poslední perioda nabídla trochu opatrnější začátek. Až v minutě osmačtyřicáté se opět měnilo skóre. S trochou štěstí srovnal potřetí stav utkání JIŘÍ JAKEŠ. Odpovědět mohl Jirků, ale Langera nepřekonal, na druhé straně se zaskvěl dobrým zákrokem také Jelínek. Kapituloval ale v minutě jedenapadesáté. MILOSLAV CAFOUREK ve hře čtyř proti čtyřem vystřelil přesně nad beton Jelínka a po pětačtyřiceti minutách hry opět poslal domácí do vedení. Rozhodnutí měl posléze na hokejce Šteiner, proti němuž se Jakub Jelínek vyznamenal senzačním zákrokem a zavelel k obratu. Další impuls k dalšímu převratu ve skóre dal hostům zbytečným útočným faulem Jiří Jakeš. A Vrchlabští trestali. JAN MATĚJKA došťouchal puk za Langera. Prodloužení bylo blízko. Hostujícím fanouškům, kterých bylo na stadiónu více než těch domácích, to nestačilo a svým skandováním dali najevo, že si přejí rozhodnutí v základní hrací době. Kobra vrhla své síly až příliš do útoku a bylo z toho přečíslení dva na jednoho na druhé straně. PATRIK URBAN ho řešil střelou a dobře udělal. Byla to branka vítězná. Do prázdné branky se třináct vteřin před posledním hvizdem zápasu trefil ještě JIŘÍ ŠIMONÍČEK a uzavřel tak velmi povedený zápas z pohledu našich barev.

Snad bude středeční utkání proti Řisutám sehrané od našich hráčů podobným způsobem. Dnes se ukázalo, že porazit se dá opravdu každý.

Petr Hlaváč:
K dnešnímu utkání: My jsme sem přijeli jednoznačně pro tři body. Máme to spočítané tak, že nám tři body chybí ze zápasu s Bílinou. Kdybychom tu dneska nebodovali, tak už nám chybí bodů šest. Rozhodně jsme chtěli udělat ze dvojzápasu Kobra-Tábor tři body. Pořád ale je před námi úkol udělat v dalších třech zápasech devět bodů, abychom se dostali tam, kde chceme být. Zápas to byl dneska hodně divoký. Od začátku jsme byli lepší, pouze začátek třetiny nám utekl. Občas tam bylo zbytečné vyloučení, zbytečná chyba a dostali jsme takhle dva góly. Naštěstí se nám to povedlo otočit opět v posledních minutách. Dnes jsme spokojeni, musím pochválit opravdu všechny, hráli jsme dobře. Takhle snad budeme pokračovat i dál a užijeme si v nejbližší době i nějaký méně vypjatý zápas. Zápas jsme mohli rozhodnout i dříve, ve druhé třetině tam bylo dokonce několik samostatných nájezdů, nedali jsme. Mohli jsme tam odskočit o dva góly.
K dalšímu utkání: Řisuty ve středu rozhodně musíme porazit. Neexistuje pro nás nic jiného než zisk tří bodů.

Patrik Urban:
K utkání: Hráli jsme celý zápas dobře. Dařilo se nám plnit pokyny trenéra. Napadali jsme a celkově jsme byli lepší tým a o vítězství se dá mluvit jako o zaslouženém. Vždycky se hraje s těžším soupeřem lépe. Dnes jsme si potvrdili, že jsme dobrý tým a věřím, že od teď budeme hrát už jenom dobře.
K rozhodující brance: Dobře to vyhodnotil Beny a dobře mi to nahrál. Já jsem pak mohl ještě nahrávat, ale byl jsem volný, zkusil jsem to a padlo to tam. Na tréninku se mi přesně tohle občas daří. Gólman měl obrácený gard, takže jsem mu střílel na vyrážečku, ale hlavně, že to vyšlo.