HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Olomouc 5:1

Z Krkonoš na Hanou body nejedou

12.11.2008
Jaroslav Andrle
Utkání s výsledkem, který odpovídá papírovým předpokladům sehráli domácí "elektrikáři" s olomouckými Kohouty. Po, na brankové příležitosti chudé, první třetině trenéři naordinovali hráčům poněkud jinou medicínu a náhle se změnil i obraz hry na ledové ploše. Papírově a dnes i skutečně silnější domácí si, ve zlomové druhé části, slepenými brankami Fiedlera a poté Jonáše, zajistili vítězství. Na cestě bodů poté nic nezměnila ani korekce skore z hole olomouckého Smejkala, na kterou v zápětí odpověděl svou trefou Bendík. Ve třetí části vyšli již hosté zcela naprázdno a tak po dalších dvou brankách Komy a Krupky, Vrchlabí porazilo Olomouc 5:1.
22.kolo, středa 12.11.2008, 18:00
5:1
Olomouc
Štůrala (Ševčík) - Koma, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála "C", Wagenhoffer – Nouza, Pajič, Beck – Fiedler, Krupka, Gengel – Konečný, Kříž, Látal – Gajovský, Horčička, Rusnák
Kameš (Žigárdy) - Kudělka, Ministr, Smejkal, Čuřík, Brančík, Řípa - Davídek, Ondrušek, Zbořil - Janáček, Kříž, Sakrajda, Nedbálek, Beroun, Procházka - Bartoň, Kotaška, Bordowski - Žajgl, Rýgl
Třetiny: 0:0, 3:1, 2:0
První třetina probíhala spíše v duchu šetření sil. Oba celky se vzájemně dobře hlídali, dbali na defenzivu a dařilo se jim soupeře nepouštět do vyložených brankových příležitostí. Brankáři tak takřka neměli „do čeho píchnout“. Ve třinácté minutě měl dobrou příležitost Konečný, který se pokusil do Kamešovy sítě zkrotit přihrávku Chaloupky, ale ani z tohoto ojedinělého mráčku nezapršelo. Ke konci třetiny se Kameš trochu protáhl, když si vychutnal pokusy Krupky, Komy a dalších přes to přeze všecko skončila první část spravedlivým smírem 0:0.
Druhá část začala o poznání rychleji. Množily se šance na obou stranách. Nejprve Kameše vylekal v jedenadvacáté minutě Nouza svým výjezdem zpoza branky a za chvíli poté na druhé straně míchal kotoučem před brankou domácích Smejkal. Ostře se vyvíjející druhá část hry plná osobních střetů byla prosycená vůni blížící se branky. „Gól“ si mohli domácí příznivci poprvé zakřičet v minutě třicáté Štefan Rusnák a sice když po rychlém protiútoku a skvělé přihrávce Nikoly Gajovského nemohl prázdnou branku Olomouce minout(1:0). Ještě ani nedozněly zvuky oslavných chorálů a domácí příznivci se radovali podruhé. Za necelou minutu od úvodní branky se totiž trefil po teči Chatrnůchovy bomby od modré Jonáš Fiedler (2:0). Dvě rychlé branky hosty značně zaskočily. Ale jen na pět minut. V minutě šestatřicáté se totiž, po šikovné přihrávce Řípy, trefil do odkryté branky Filip Smejkal (2:1). Už už to vypadalo, že se zápas ještě zdramatizuje, nicméně krátké nadechnutí Olomouce udusal, již za třiapadesát vteřin Jan Bendík, který byl nejrychleji u odraženého kotouče. Bez čekání na radu poslal kotouč tam, kde ho každý hráč vidí nejraději. Do soupeřovy branky(3:1). Do konce druhé třetiny se již skore neměnilo a tak celý stadion tonul v očekávání, co se bude dít v závěrečném dění.
Ale ani třetí třetina žádné velké překvapení nepřinesla. Olomoučtí se sice snažili vstřelit další kontaktní branku a vytvořit si tak pomyslný prostor pro vyrovnání, ale pečlivá a důsledná obranná práce horalů jim žádnou výraznější příležitost neposkytla. Domácí hráli svoji hru a tak se jim podařilo v jedenapadesáté minutě zvýšit vedení. O změnu skore se tentokrát postaral Jaroslav Koma, který poslal Kamešovi od modré svou prudkou vizitku (4:1). Olomouc nebyla v pětapadesáté minutě utkání daleko od druhého úspěchu. Nicméně úžasné kouzelnické číslo předvedl hranou své lapačky, proti střele zcela osamoceného Žajgaly, miláček domácího publika Šůrala a tak se skore měnilo až o několik minut později. Přesně v minutě sedmapadesáté rozhodla dorážka vrchlabského Martina Krupky o jednoznačném vítězství domácího celku 5:1.