HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 2:4

Z Děčína vezou horalé tři body!

05.12.2015
Marek Komárek
Po nepříliš vydařeném úvodu, kdy se v první minutě prosadil domácí Kuchynka se horalům podařilo ještě v první periodě skóre otočit díky brankám Lenocha, Šťastného a Maďara. Zbytek utkání byl na branky chudý a náskok z první třetiny tak rozhodl. Navíc ztráceli i soupeři v tabulce před Vrchlabím. Kolín prohrál v Klatovech a Tábor ve Slaném s Řisutami.
20.kolo, sobota 5.12.2015, 18:00
Děčín
2:4
Lavinger (Kácha) – Vaněk, Hříbal, Zdvořáček, Kaltenböck, Procházka, Klement, Kvaček – Hašek, Volráb, Kuchynka – Kment, Oliverius, Zika – Sýkora, Faigl, Fojt – Drnec, Chládek, Buďa – Chovanec
Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, deCarvalho, Hejda, Chleborád – Šťastný, Filip, Jirků – Maďar, Šimoníček, Matějka – Bláha, Urban, Oppelt – Srnský, Bittner
Třetiny: 1:3, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 1. Kuchynka (Vaněk, Hašek), 27. Buďa (Hašek, Faigl) – 4. Lenoch (Šimoníček), 16. Šťastný (Filip), 19. Maďar, 33. Matějka (Šimoníček). Rozhodčí: Orlický – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Domácí Medvědi začali utkání aktivně. Již v úvodní minutě se dostali do vedení. Vaněk převzal kotouč od Haška a ten našel přihrávkou najíždějícího Štěpána Kuchynku, který se nerozpakoval a svou přesnou střelou poslal domácí do vedení – 1:0. Ve 4. minutě hostující HC Stadion vyrovnal skóre. Šimoníček zatáhl puk před domácího gólmana, kde poté viděl volného Patrika Lenocha , který svou přízemní střelou srovnává skóre – 1:1. 6. minuta přinesla šanci na straně domácích Medvědů. Volráb si najel až před Jelínka, na kterého vyslal jedovatou střelu, ale hostující brankář předvedl bravurní zákrok. V 9. minutě byl v jasné šanci faulován domácí Faigl a rozhodčí nařídil trestné střílení. Faigl se rozjel přímo na Jelínka, ale svou střelou branku přestřelil. Ve 12. minutě bylo k vidění první vyloučení v zápase. Na trestnou lavici usedl hostující hráč. Minutu poté se ve výborné pozici objevil Hašek, ale Jelínek předvedl perfektní semafor. V 15. minutě pálil z pravého kruhu hostující Urban, po jeho střele zaduněly betony domácího gólmana. Již minutu na to se hostující HC Stadion dostal do vedení. Martin Filip zatáhl puk do pásma, kde našel volného Tomáše Šťastného a ten vymetl všechny pavučiny v domácí brance – 1:2. V poslední minutě první třetiny se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Hned po vhazování se k puku dostal Patrik Maďar a okamžitou střelou prostřelil domácí brankáře – 1:3.

Druhou část začali domácí Medvědi šancí na kontaktní branku. Zika si sjel k pravé tyčce hostující branky, kam také mířil puk po jeho střele. Jelínek se ale včas přesunul a fantastickým zákrokem jeho projektil pokryl. Na druhé straně pálil zprava Maďar a puk po jeho ráně jen o milimetry minul domácí klec. 27. minuta přinesla domácím kontaktní branku. Haškova přihrávka vybídla ke skórování Milana Buďu , jenž nabídku svého spoluhráče přijal – 2:3. Ve 29. minutě se ve skrumáži před hostující brankou snažili domácí Medvědi vyrovnat, ale všechny jejich střely Jelínek pokryl. Ve 32. minutě vyzkoušel pozornost Jelínka domácí Kvaček. Na druhé straně si vzali hosté zpátky dvoubrankové vedení. Po přihrávce Šimoníčka se ke střele dostal Jan Matějka a zvýšil náskok hostů – 2:4. Ve 36. minutě domácí Hašek sklepával puk před Jelínkem, ale ten znovu předvedl fantastický zákrok. Ve 38. minutě se tváří v tvář Jelínkovi objevil Buďa, ten předvedl další perfektní zákrok.

Závěrečná část začala vyloučeními na obou stranách. Ve 43. minutě jel sám na domácího brankáře Šťastný, ale na gólmana Medvědů nevyzrál. 46. minuta přinesla šanci Medvědů. Buďa dorážel puk po přihrávce Kuchynky do odkryté klece, ale Jelínek se stihl fantasticky vrátit a lapil kotouč do své lapačky. Minutu poté se znovu vylučovalo na obou stranách. Ve 49. minutě měl hostující HC Stadion čtrnácti vteřinovou přesilovku 4 na 3, ale žádnou šanci si nevytvořil. 53. minuta přinesla šanci HC Stadionu. Po střele Oppelta vytáhl domácí gólman ukázkový semafor. V 57. minutě mohl navýšit skóre hostující Šťastný. Po přihrávce od svého spoluhráče na něj zívala odkrytá branka, tu však netrefil. V závěrečné minutě si ještě HC Stadion vybral oddechový čas, aby utlumil závěrečný nápor Medvědů. Do poslední šance v utkání se dostali domácí Medvědi. Zika dostal prudkou přihrávku před branku, ale Jelínek jí dobře viděl a lapačkou si připsal poslední zákrok v utkání.

Petr Hlaváč: Dá se říct, že celý zápas jsme měli pod kontrolou. Zasloužené vítězství, kluci bojovali od začátku až do kkonce. Říkám tady fráze, jako politici, na to určitě nikdo není zvědavý, ale fakt to tak bylo. Ve středu do Řisut. Prosím fans, přijeďte nás povzbudit jako v roce 2012, tenkrát šlo o hodně a nevyšlo to, teď to bude podobné a může nás to posutnou ještě více nahoru. My tam necháme srdce, nechto ho tam také. Díky