HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 1:2

Z Děčína se do Vrchlabí vezou tři body

20.11.2013
Raina Jarošová
V odvetném zápase mezi domácím Děčínem a hosty z Vrchlabí se radovali horalové. O vítězství HC Stadionu rozhodla druhá třetina, kdy v rozmezí čtyř minut padly dvě branky do sítě Medvědů. Děčín sice dokázal na začátku třetí třetiny snížit, ale body se vezou do hor.
25.kolo, středa 20.11.2013, 18:00
Děčín
1:2
Lavinger – Hříbal, Stezka, Kaltenböck, Procházka, Saska, Molnár, Motejlek, Nikl – Faigl, Merta, Zika – Racek, Chládek, Kuchynka – Müller, Šetka, Vacek
Jeschke – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Pulec, Lenoch, Jakubec, Filip M., Fořt, Jirků, Moučka, Šťastný, Březina, Bláha, Gengel, Filip D., Svoboda
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:0  Branky a nahrávky: 41. Zika (Faigl) – 28. Pulec (Martin Filip, Fořt), 32. Bláha (Kolář). Vyloučení: 5:3. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:1.
Hned v úvodu utkání měli Děčínští výhodu přesilové hry, kterou ale nedokázali využít. Hosté se dobře bránili a Medvědy takřka k ničemu nepustili. V páté minutě se k prudké střele napřáhl Chládek, ale Jeschke v brance hostí odolal. O chvíli později musel zasahovat také Lavinger, jenž se prezentoval dobrým zákrokem po šanci Fořta. V deváté minutě se ocitl před Jeschkem Šetka, jenž se ho snažil překvapit z otočky. Ale znovu hostující gólman reflexně puk vyrazil a neinkasoval. V jedenácté minutě měli hosté obrovskou příležitost v podobě dvojnásobné přesilové hry, ale paradoxně se do velké šance dostali domácí Medvědi. Faigl ujel vrchlabské obraně a ocitl se tváří v tvář Jeschovi. Jenže ten znovu vytáhl skvělý zákrok a jen díky němu Vrchlabí neinkasovalo. Na druhé straně se pak do velké šance dostali hosté. Puk už mířil do odkryté klece, ale děčínská obrana dokázala nebezpečí včas zažehnat. V patnácté minutě se branky dočkali Vrchlabští zásluhou Pulce, jenže sudí tento gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. V samotném závěru první třetiny ještě před Lavingerem zahrozil Moučka, ale nic vážného z této situace nevzniklo.

Druhá třetina začala slibnou akcí hostí, ale Lavinger si dokázal poradit a svůj tým tak podržel. Hned na to se Nikl rozjel podél levého mantinelu a dostal se až do blízkosti Jeschkeho. Svůj bekhend však ve vedoucí branku přetavit nedokázal. Ve 28. minutě se už stav na ukazateli skóre měnil a to ve prospěch hostujícího celku. LADISLAV PULEC se přeci jen dočkal a otevřel účet středečního utkání - 0:1. Stadion byl na koni a poté vyslal na domácí branku další nebezpečné střely, které ale zlikvidoval Lavinger. Ve 32. minutě už ale musel lovit puk ze své sítě podruhé. TOMÁŠ BLÁHA svou prudkou střelou poslal puk do děčínské branky a hosté tak měli dvoubrankový náskok - 0:2. Medvědi se snažili o snížení stavu skóre. Nejprve to zkoušel Šetka z prostoru mezi kruhy, puk ale skončil jen těsně vedle vrchlabské branky. Po něm neuspěl také Racek, a tak si po druhé třetině hosté vybudovali slibný náskok.

Třetí třetinu začali domácí výborně. Už ve 41. minutě se totiž dočkali kontaktní branky. LUKÁŠ ZIKA svou střelou zblízka vymetl pavučiny v síti hostí a vykřesal tak jiskřičku naděje pro Děčín - 1:2. O pět minut později se snažil Faigl o vyrovnání, ale s jeho jedovkou si Jeschke dokázal poradit. Pak přišla další dvě vyloučení Děčína a Vrchlabí tak mělo skvělou příležitost své vedení navýšit, když hráli přes minutu přesilovou hru 5 na 3. Jenomže Medvědi opět dokázali dvojnásobné oslabení přežít a mohli se tak znovu pokusit o vyrovnání. Ideální příležitost měl znovu Zika, jehož střela ohrozila hostujícího gólmana, ten si s ní však nakonec dokázal poradit. V závěru třetí třetiny se ještě Děčín pokusil o powerplay, ale vyrovnat se již nepodařilo. Vrchlabí si tak z ledu Děčína odvezlo všechny tři body a podruhé letos dokázalo Medvědy porazit.

Pavel Biegl: V prvních dvou třetinách jsme byli lepším celkem, ale místo 4:0 nebo 5:0 byl stav na ukazateli po 40 minutách "jen" 2:0. Prsty v tom mají neuznaný (dle nás regulerní) gól, neproměněné vyložené šance a dvě přesilovky 5 na 3. V první minutě posledního dějství nás Děčín potrestal za velmi laxním přístupu ke kotouči v obranném pásmu a najednou Medvědi vystrčili drápy. Naštěstí pro nás s nimi byli asi v pedikúře a se vstřelením dalšího gólu měli ještě větší problémy než my. Tři body považuji za zasloužené.