HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Choceň 9:3

Vysoká výhra nad Chocní

25.09.2011
Domácí tým HC Stadion Vrchlabí při své premiéře na domácím ledě nezklamal. Celek Chocně porazil vysoko a zaslouženě 9:3. Velmi kvalitní výkon předvedl také domácí brankář Lukáš Effemberk, který od druhé třetiny nepřipustil žádnou chybu a nedovolil soupeři další branku a Martin Svoboda si v dnešním přátelském zápase připsal hattrick.
přát., neděle 25.9.2011, 17:00
9:3
Choceň
Effemberk - Mádle, Radhouský, Houda, Zázvorka, Blažej, Hajna, Jakubec, Kovář, Šrámek, Oppelt, Filip, Svoboda, Marek, Pruska, Blažej, Mašek
Malý, Růžička - Luňák, Voříšek, Florián, Ropek, Pilař, Pochobradský, Krejza, Černý, Schejbal, Král, Jetmar, Držmíšek, Škorpil, Skuček, Vyskočil
Třetiny: 3:3, 3:0,3:0  Branky a nahrávky:4. Svoboda, 5. Marek, 7. Pochobradský, 14. Voříšek, 16. Jakubec, 17. Držmíšek, 22. Blažej, 34. Svoboda, 39. Svoboda, 42. Marek, 52. Šrámek, 57. Oppelt . Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0 . Diváci:542 . Průběh utkání: 3:3, 6:3, 9:3 .

V 17:00 začal zápas na vrchlabském ledě, domácí nastoupili v bílých dresech, Choceň se oblékla do modrého. Ve třetí minutě zápasu odešel na trestnou lavici choceňský hráč Držmíšek a vzápětí jej následoval spoluhráč s číslem 9, Voříšek. Domácí zdvojenou přesilovku dokázali využít a v čase 3:28 překonal Martin Svoboda hostujícího brankáře. O necelou minutu později opět rozvlnil síť hostů Tomáš Marek, který si dobře zpracoval Maškovu přihrávku. Choceň se nechtěla dát zahanbit, ale samostatný nájezd choceňského Černého domácí brankář zlikvidoval. Až v 7. minutě prostřelil Effemberkovy betony Luboš Pochobradský, jehož střelu již domácí brankář nedokázal dobře zpracovat. Další branka ze strany domácích padla až po odpískání přerušení hry. Ve 14. minutě využil svou šanci Voříšek a stav byl vyrovnán. V 16. minutě se ovšem do akce dostal Kovář s Jakubcem a Jakubec Kovářovu přihrávku poslal za záda Malého. Choceň se ovšem nevzdala a Držmíšek stav tři minuty před koncem třetiny opět srovnal.

Ve druhé třetine unikl choceňským obráncům Mašek a jeho přihrávku zpracoval za záda hostujícího golmana Martin Blažej a od 22. minuty již domácí hokejisté vedení nepustili. Ve 26. minutě bylo za sekání nařízeno proti Vrchlabí trestné střílení, ale Král domácího brankáře nepřekonal. Chocenští nedokázali ani využít přesilovku, kdy vrchlabští byli potrestáni za hru v šesti. Zato Martin Svoboda ve 34. minutě opět zvýšil brankový náskok, asistence Oppelt a Houda. A stejný hráč zvyšoval stav zápasu na 6:3 ve 39. minutě.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen Kovář za sekání, ale ochromená Choceň se nedokázala vyburcovat k akci a tak se golového zakončení opět dočkalo Vrchlabí a střelcem se ve vlastním oslabení stal Tomáš Marek. V 52. minutě dorážel šikovnou přihrávku Kováře Šrámek a byla z toho osmá branka do sítě hostujících.V 57. minutě domácí hráči zcela rozhodili choceňskou obranu i s brankářem a Oppelt tak po přihrávce Pruska jen potvrdil stav utkání.

Vrchlabská DD Elektromont aréna viděla slušný hokej a s výsledkem zápasu mohou být domácí spokojeni. Trenér HC Stadion Vrchlabí, Pavel BIegl pouze stručně podotkl, že mezery mužstvo má. Proto se hrají přípravné zápasy, aby na odstranění těchto mezer mančaft zapracoval.