HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nymburk - Vrchlabí 4:5sn

Vyrovnané utkání rozhodl v nájezdech Filip

08.10.2014
Marek Komárek
Sezóna druholigových bojů je v plném proudu. V jejím pátém dění zavítalo Vrchlabí na horký led Nymburka. Vyrovnané utkání přineslo snahu obou mužstev získat plný počet bodů. Zpočátku byl lepší Nymburk, konec druhé třetiny ale patřil hostům, kteří zápas dovedli do prodloužení a v následném penaltovém rozstřelu zajistil druhý bod Vrchlabí Martin Filip.
5.kolo, středa 8.10.2014, 18:00
Nymburk
4:5sn
Matoušek – Kříž, Rittig, Kulich, Kuzďas, Pokorný, Cicvárek – Velechovský, Král, Stehlík – D. Protivný, Bičiště, Šimek – Kadlec, Pilař, Brzák
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec (C), Filip, Urban, A. Půlpán, Matějka, Bláha, Šťastný, Jirků, Vlach, Srnský, Oppelt, Marks
Třetiny: 3:2, 1:2, 0:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 4. Šimek (Protivný), 5. Velechovský (Pilař, Stehlík), 13. Stehlík (Král), 22. Protivný (Kulich, Bičiště) – 1. Půlpán (Matějka), 16. Klement (Šťastný), 39. Urban (Vlach, Hlaváč), 40. Lenoch (Hamerský, Půlpán), rozh. náj. Filip. Rozhodčí: Hornáček - Beránek, Klouček. Vyloučení: 1:7, navíc Klement 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 270. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4.

Utkání pátého kola začalo skvělým startem do utkání v podání hráčů Vrchlabí. První formace Nymburka ještě nestihla ani vystřídat a PŮLPÁN dokázal poprvé pokořit Matouška – 0:1. Nymburk první branka nepoložila a o pět minut později již byl stav radikálně jiný. Nejprve totiž Abraháma překonal ŠIMEK a o pár vteřin později v páté minutě také VELECHOVSKÝ. Domácím narostla křídla a v druhé polovině první třetiny je dostal do dvoubrankového vedení STEHLÍK. Na branky bohatou první třetinu zakončila KLEMENTOVA střela od modré čáry, díky které zůstali hostující hráči výsledkově v kontaktu se svým soupeřem.

Druhá třetina začala opačně než ta první. Domácí si vytvořili velký tlak. Brankou byl vyjádřen ve 22. minutě PROTIVNÝM. Hostující hráči nedovolili, aby Nymburk přidal další branky a rozhodl tím utkání. Naopak přišla aktivní hra, ubráněná přesilová hra 5 na 3 a v závěru třetiny i góly. Ten první měl na svědomí navrátilec do sestavy URBAN, druhý zařídil pouhých pět vteřin před druhou sirénou LENOCH.

Třetí perioda se nesla ve znamení snahy obou týmu rozhodnout vyrovnané klání. Žádná z šancí se neujala a přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. V něm měl na holi rozhodnutí nejprve Skočovský a posléze Matějka. Matoušek si s jejich pokusy poradil na výbornou.

Samostatné nájezdy byly logickým vyústěním vyrovnaného souboje dvou kvalitativně vyspělých celků. V brance hostí se proti střelcům Nymburka objevil Neužil. Kapituloval jednou z hole Stehlíka. Neuspěli proti němu Král a Bičiště. Matoušek v brance domácích vyzrál na Vlacha. Pokořil ho ale Šťastný a v rozhodující chvíli také MARTIN FILIP, který svým nájezdem rozhodl o vítězství hostí.

Hosté se díky dvěma získaným bodům dělí o druhé místo ligové tabulky se Sokolovem a ztrácejí pouhý bod na vedoucí celek celé soutěže z Kolína.