HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havířov - Vrchlabí 3:4

Vrchlabští zvítězili v Havířově

06.12.2008
Libor Gavlas, Radek Barkman, Jakub Gabriel
Vrchlabští hokejisté opět brali tři body s jednogólovým vítězstvím. Utkání v Havířově se vyvíjelo na začátku lépe pro Vrchlabí, které vedlo po 15 minutách již 0:2. Panterům se však podařil obrat a dostali se do vedení. To samé se však podařilo v poslední třetině i hokejistům z Krkonoš, kteří nakonec otočili stav na konečných 3:4. Vítěznou branku vstřelil vrchlabský kanonýr Rok Pajič. Nyní čeká první ligu nadstavba, o jejíž průběhu se můžete dočíst zde.
30.kolo, sobota 6.12.2008, 17:00
Havířov
3:4
Čech (Valent) - Klimeš, Lukačovič, Lojek, Evan, Novák, Lašek, Kolarz, Hegegy - Seman, Vala, Daneček - Kotásek, Steber, Sikora - Zeliska, Přeučil, Brynecký - Pánik, Minařík
Štůrala (Ševčík) - Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Vála, Jaroměřský - Gajovský, Pajič, Beck, Tvrzník, Rusnák, Gengel, Konečný, Kříž, Látal, Fiedler, Krupka, Hruška
Třetiny: 1:2, 2:0, 0:2  Branky a nahrávky:16. Seman (Pánik), 22. Lojek (Kotásek), 30. Sikora (Kotásek) - 9. Kříž, 15. Látal (Kříž, Konečný), 43. Beck (Pajič, Fiedler), 52. Pajič (Beck). Vyloučení: 5:8, navíc Matějíček, Gengel, (oba VR), Evan, Přeučil, (oba HA) - všichni 5+20. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:29. Diváků: 747.
Hosté spoléhali od počátku na rychlé brejky a po dvou z nich se také ujali vedení. Domácí stihli v první třetině snížit a ve druhé otočili vývoj ve svůj prospěch. Do třetí třetiny však vstoupili pasivně a hosté se dostali do tlaku, který zaslouženě vyvrcholil vyrovnáním. Rozhodla nakonec nepříliš prudká střela Pajiče, která proklouzla do té doby jistému Čechovi až do sítě.

Hned v úvodu se dostali domácí do menšího náporu, ke kterému jim pomohlo i rychlé vyloučení Rusnáka. Ale Vrchlabí dobře bránilo, Panteři trefovali pouze brusle spoluhráčů. V páté minutě se dostali ke slovu poprvé také hosté, jmenovitě Chatrnúch, který tvrdou ranou vyzkoušel Čechovu pozornost, ale domácí gólman si s jeho pokusem poradil. Po dalších dvou pokusech Valy a Braneckého hosté poprvé udeřili. Hlavní sudí signalizoval vyloučení jednoho z domácích hráčů, ale než stihl hru přerušit, povedlo se hostům dotlačit kotouč za Čechova záda zásluhou Kříže – 0:1. Domácí poté hráli další přesilovku, ale ani tentokrát ji nedokázali využít, protože Kotáskův nadějný pokus zlikvidoval Štůrala. Hostující gólman pak zachytil do lapačky i dobře mířenou střelu Bryneckého. Domácí se tedy neprosadili, a tak udeřili znovu hosté. Pavel Kříž poslal z otočky výbornou, přesnou přihrávku na najíždějícího Látala, který poslal kotouč přesně do pravého horního rohu a Čech se pouze ohlédl – 0:2. Vzápětí se domácím podařilo snížit. Pánik vybojoval za brankou kotouč, našel perfektně Filipa Semana, jehož pokus snad ani nemohl být přesnější – 1:2. V 19. minutě spálil dobrou příležitost Gajovský, který si neseřídil mířidla přesně. V závěru třetiny fauloval znovu Rusnák a v přesilovce málem domácí srovnali po pěkné akci Valy s Lukačovičem, ale Štůrala zakročil výborně. Do konce třetiny zbývalo necelých dvacet vteřin, když se provinil Galvas a domácí odehráli zbytek třetiny ve dvojnásobné početní převaze.

V úvodu druhé třetiny domácí dohrávali dvojnásobnou přesilovku a podařilo se jim ji využít a vyrovnat. Hosté sice nejprve dvakrát vyhodili kotouč ze své obranné třetiny, ale když už byli ve čtyřech, přihrál Kotásek přesně Lojkovi, který napálil kotouč z voleje za Štůralova záda – 2:2. Domácí se po vyrovnávacím gólu dostali na chvíli pod tlak, ale Pajič pokazil nahrávku a sám se připravil o útočné pásmo. Vzápětí pálil z pravé strany Beck, ale Čech kotouč vyrazil. Ve 25. minutě dostal dvojku za nebezpečnou hru vysokou holí Lojek, ale hostům se přesilovka nepovedla. Když už byli domácí v plném počtu, dostal se s trochou štěstí ke kotouči Seber, ale v poslední chvíli mu na lopatě poskočil a domácí útočník nezakončil. Následně Vala pokazil domácí přečíslení 2 na 1 zbrklou střelou vedle pravé tyče. Vrchlabí odpovědělo pokusy Látala a Matějíčka, ale Čech už nechtěl připustit změnu skóre a v tomto momentě se mu to podařilo. Těsně před polovinou utkání domácí potrestali již třetí vyloučení nedisciplinovaného Rusnáka, když Štůrala neudržel v lapačce kotouč po střele Kotáska a Marek Sikora nadvakrát dorazil kotouč za brankovou čáru – 3:2. Ihned poté však zbytečně fauloval Steber a hosté mohli vyrovnat. Jediný nebezpečný pokus Tvrzníka však zneškodnil Čech. Zajímavá byla 34. minuta. Nejprve si málem dezorientovaný Lukačovič srazil kotouč do vlastní branky, aby si na druhé straně vybral správnou branku Seman, jehož pokus švihem však perfektně zlikvidoval Štůrala. O dvě minuty později byl při zakončení seknut Gengel, ale Novákův faul hosté také nepotrestali, i když k tomu byli hodně blízko. Ke Gajovskému, stojícímu u pravé tyče se totiž odrazil kotouč, ale Čech se blýskl vynikajícím zákrokem a hostující útočník se jen chytl za hlavu. Půl minuty před koncem třetiny ještě mířil přesně Matějíček, ale jeho střelu vyrazil Čech ramenem.

Úvod druhé třetiny začal nešťastně pro Gajovského, který se srazil s Kolarzem, a zůstal na chvíli ležet na ledě. Naštěstí se ale zvedl sám a po chvíli odjel na střídačku. Na hostujících hráčích bylo vidět, jak moc chtějí vyrovnat. Od začátku třetiny získali převahu, ale Kříž ani Vála ještě neuspěli. Skórovat se povedlo až Beckovi, který dorazil za Čechova záda vyraženou střelu Pajiče. Na stranu domácích mohl opět strhnout vedení o chvíli později Sikora, který se ocitl sám před Štůralou, ale nedokázal jej překonat. Ve 47. minutě fauloval Vála, ale ani tuto výhodu nedokázali domácí přetavit v opětovné vedení. Kotouč sice v bráně skončil, když se Pánik pokoušel obelstít Štůralu zpoza branky, ale bylo to proto, že nadzvedl brankovou konstrukci a kotouč tak mohl proklouznout do branky zezadu. V 51. minutě pálil nebezpečně Chatrnúch, Čech měl sice s jeho ranou problémy, ale nakonec ji zkrotil. Na druhé straně se ocitl v obrovské šanci Steber, který měl sice kotouč na dlouhou hůl, ale mohl jej zasunout podél ležícího Štůraly. Nepovedlo se mu to, a tak stále zůstal stav nerozhodný. Ne však příliš dlouho. V následující minutě totiž Pajič nachytal na švestkách do té doby výborně chytajícího Čecha a dostal tak hosty lacině do vedení – 3:4. V následující přesilovce pak ale znovu zazářil, protože chytil nejen střelu Galvase, ale hlavně v leže nedovolil skórovat Beckovi. V 58. minutě se domácím naskytla poslední šance, protože Krupka zasáhl protihráče v obličeji a domácí tak mohli hrát poslední přesilovku. Jenže v té se k zakončení dostal pouze Lojek, jehož pokus letěl těsně mimo. Osmnáct vteřin před koncem sekl Přeučil Štůralu, který už držel kotouč v lapačce a to si hosté nenechali líbit. Strhla se na ledě mela, kterou odnesli čtyři hráči trestem do konce utkání, po dvou z každého týmu.

René Ševěček (asistent trenéra Havířova): „Prohrávali jsme, podařilo se nám utkání otočit, ale škoda, že se nám to nepodařilo udržet. Bod jsme si určitě zasloužili. Máme problémy se začátky třetích třetin. Pořád na to upozorňujeme, ale nějak se nám to prostě nedaří.“

Vladimír Jeřábek (trenér Vrchlabí): „První třetinu jsme dobře bránili, hráli jsme to, co jsme chtěli hrát. Dobře jsme bránili, dali jsme dva góly. Pak jsme udělali chybu za bránou a proto ta třetina skončila 2:1, i když měla skončit 2:0. Už na konci první třetiny jsme se ale dostali pod tlak a udělali tam dva zbytečné fauly. Po vyrovnání jsme zase laxně vyhodili puk a dostali potom další gól. Do třetí třetiny jsme stáhli hru na tři lajny, vynutili jsme si tlak a důležité bylo, že jsme dali góly. Závěr byl trochu hektický, ale to k hokeji patří.“