HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Náchod - Vrchlabí 4:6

Vrchlabští porazili celek Náchoda

29.09.2011
Ačkoliv to po prvních dvou třetinách moc nadějně pro vrchlabský celek nevypadala, podařilo se jim v poslední třetině zvrátit výsledek ve svůj prospěch a v Metuje Cupu si připsat další body za výhru.
přát., středa 28.9.2011,
Náchod
4:6
Mertlík, Vašíček, Pavlík, Michel, Dostál, Chudý, Komárek, Hudeček, Zeman, Leeder, Petr, Javůrek, Vondřejc, Škoda, Šejnoha, Hrabica
Biegl, Effemberk, Mádle, Rathouský, Jakubec, Kovář, Fuks, Zázvorka, Houda, Jirků, Filip, Svoboda, Blažej Mi, Hajna, Prusek, Mašek, Blažej Ma, Hrdlička
Třetiny: 3:2, 1:1, 0:3  Branky a nahrávky: Šejnoha (Komárek), Škoda ( Dostál), Zeman (Javůrek), Svoboda (Jirků), Blažej Ma (Mašek), Rathouský (Kovář), Jakubec, Svoboda, Kovář ( Hrdlička) . Rozhodčí: . Vyloučení: 13:9. Využití: 3:4 .

Začátek utkání nebyl ze strany Vrchlabí herně ukázkový. Ve druhé minutě zápasu domácí mužstvo využilo přesilovku a tečovanou střelu od modré hostující brankář vůbec nedokázal zpracovat. Následující vlastní přesilovku vrchlabští nevyužili, Kovářovu ostrou střelu z otočky náchodští zneškodnili. Až sedmá minuta přinesla vyrovnání, kdy Filip po kličce našel Tomáše Jirků a jeho střelu dorazil do brány Svoboda, stav 1:1. V deváté minutě Zázvorka neuhlídal najíždějícího protihráče a ten blafákem zvýšil na 2:1. O pár sekund později využili vrchlabští stuace 2 na 1, Mašek vystřelil a Ma Blažej dorazil na 2:2. V jedenácté minutě po přesilovce Zázvorka uvolnil ve středním pásmu Blažeje, ale blafák neproměnil. Další šanci hostujících neproměnil Rathouský, když jeho střela skončila na betonech domácího brankáře. Zato Náchod využil další přesilovku, kdy hostující nedostali kotouč z obraného pásma a domácí tečovanou střelou zvýšili na 3:2.

Druhá třetina pokračovala nepřesvědčivým výkonem ze strany hostujících hráčů a to až do 25. minuty, kdy Houda při oslabení ze 100% gólovky přestřelil. Vzápětí na to, hned po buly Rathouský střelou na lapačku srovnal stav utkání na 3:3. Při následném oslabení nedokázali hráči HC Stadion udržet čtverec a soupeř jejich hru potrestal dalším gólem, 4:3. Ve 38. minutě byl Jakubec sám před golmanem, ale byl moc blízko a stav zůstal nezměněn.

Do poslední třetiny nastoupili hostující hráči s převahou, která jim scházela v předcházejícím čase. Ve 41. minutě Hrdlička v situaci 1-1 ujížděl domácímu obránci, který ho fauloval, a při signalizované výhodě po střele Mádleho dorážel Jakubec a srovnal na 4:4. Ve 47. minutě při přesilovce hostů 5 na 3 dorazil po střele Zázvorky Svoboda a stav se změnil na 4:5. V 55. a 56. předvedl Biegl bravurní zákroky a skvěle podržel hostující tým. V čase 58.05 zazvonila tyč hostující brány a potvrdilo se "nedáš - dostaneš". Kovář blafákem přidal další gól do branky domácích. Pak už náchodští otevřeli hru, ale vrchlabští hráči už své gólové šance nedokázali proměnit. Velmi tvrdé utkání skončilo výsledkem 4 : 6 pro Krakonošovy hochy.

Za podklady k reportáži děkujeme vedoucímu mužstva.