HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Mountfield HK - junioři 7:5

Vrchlabští poprvé v přípravě zvítězili

01.09.2015
Marek Komárek
Hned v prvním domácím přípravném utkání se Vrchlabí podařilo zvítězit. Po druhé třetině ale situace vypadala velmi špatně. Domácí sice otevřeli skóre utkání, mladíci z Hradce Králové ovšem dokázali pětkrát odpovědět. Díky senzační šestibrankové třetí třetině a zejména hattricku Mrni však letos poprvé slavili modrobílí.
3 P, úterý 1.9.2015, 18:00
7:5
Mountfield HK - junioři
Abrahám (od 30. Sobotka) – Beneš, Lenoch, Klement, DeCarvalho, Kadavý, Jebavý, Chleborád, Erban – Mrňa, Filip (C), Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha (A), Jirků (A), Urban, Marks, Krsek, Vacek
F. Veselý (od 41. Petr) – Suda, Lier, Havránek, Junek, Faltýnek, Matějček, E. Veselý, Košař – Hnik, Pilař, Orság, Drašnar, Miškář, Chalupa, Malík, Gančařík, Hofman, Jebavý, Souček, Michálek
Třetiny: 1:2, 0:3, 6:0  Branky a nahrávky: 14. Šimoníček (Klement, deCalvarho), 42. Marks, 43. Urban (Kadavý), 46. Mrňa (Urban), 47. Mrňa, 59. Jirků (Jebavý, Mrňa), 60. Mrňa – 17. Matějček (Havránek), 20. Orság, 30. Michálek (Orság), 35. Souček (Jebavý), 38. Miškař (Chalupa). Rozhodčí: Svoboda – Schánil, Pechánek. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 184. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 7:5.

První domácí utkání letošní sezóny zahájili Vrchlabští aktivní hrou. První branku mohl vsítit už po dvou minutách hry Šťastný, ale svůj únik v gól neproměnil. Hosté zahrozili v minutě čtvrté. Pozornost Abraháma prověřil Orság. Další samostatný únik v podání domácích si vyzkoušel JIŘÍ ŠIMONÍČEK, ale Veselého nepřekonal. Stejný hráč ale ve 14. minutě dokázal využít první přesilovou hru a poslal Vrchlabí do vedení. Ještě do konce první části bylo vše jinak. Během pouhých šesti vteřin dokázal využít přesilovou hru hostí MARTIN MATĚJČEK a minutu před koncem úvodní části skóroval také jeho spoluhráč JAKUB ORSÁG. Do šatny tedy domácí jistě neodcházeli spokojeni.

Srovnat stav mohl po změně stran deCarvalho, ale svou velkou šanci neproměnil. Poté přišly okamžiky hostujících hokejistů. Malík ve dvou dobrých šancích ještě na domácího brankáře nevyzrál. Úspěšný byl až v polovině utkání JAN MICHÁLEK, který stál na závěrečném postu kombinace s Orságem. Zle nedobře začalo být s domácím celkem v minutě 35. Naprosto osamoceni jeli na domácí svatyni Jebavý a LUKÁŠ SOUČEK a druhý jmenovaný zvýšil již na 1:4! Že i třetí utkání této sezóny Vrchlabští prohrají, si musel myslet každý fanoušek dvě minuty před posledním hvizdem prostřední třetiny. Chalupa vyzval ke skórování PATRIKA MIŠKÁŘE a domácí ztráceli už čtyři branky.

Ještě, že přišla mnohem vydařenější poslední část. Po 71 vteřinách korigoval skóre DOMINIK MARKS. Za další minutu a půl se povedlo vyzrát na Petra, který v poslední části nahradil v brance hostí Veselého, také PATRIKU URBANOVI. Pouhou jednu branku ztráceli domácí po využité přesilové hře na začátku 46. minuty. Prosadil se PAVEL MRŇA, který byl nakonec rozhodujícím článkem tohoto utkání. O minutu později totiž právě PAVEL MRŇA projel nikým neatakován více než půlkou hřiště a zajistil vyrovnání! Zapomínat nesmíme ani na muže s maskou v domácím brankovišti. Sobotka totiž i ve třetí třetině musel pokrýt několik nebezpečných pokusů mladých hokejistů z Mountfield HK. Konkrétně šance Miškáře v polovině poslední části rozhodně volala po gólu. Když už se začalo schylovat k dělbě bodů, nabídl hostující Junek přesilovou hru domácím a TOMÁŠ JIRKŮ ji za asistencí Mrni a Jebavého využil. Bylo tak rozhodnuto o tom, že dnes přijde první vítězství modrobílých borců. Poslední tečku výsledku dal PAVEL MRŇA v poslední minutě. Skóroval do prázdné branky a tím završil svůj hattrick.