HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Olomouc - Vrchlabí 3:2

Vrchlabští opět nepřivezou body

28.11.2007
Petr Novotný
Už počtvrté v řadě nedokázal Jeřábkův kádr zvítězit. Opět to vypadalo nadějně, vytvořili si šance, které ale nedokázali proměnit a Pavel Falta pustil za svá záda dvě dorážky, přičemž první branka padla těsně před první sirénou. Podařilo se dát dvě rychlé branky ve třetí třetině, k vyrovnání však již nedošlo a domácí si připisují 3 body a oplácí Vrchlabí porážku z konce října.
25.kolo, středa 28.11.2007, 18:00
Olomouc
3:2
Žigárdy (Sedlář) - Ondrušek, Všetečka, Kříž, Chmelíř, Bartoň, Vyrůbalík - Nedbálek, Ministr, Vrdlovec, Smejkal, Bouz, Luňák, Brančík, Mojžíš, Meidl V., Zbořil, Čuřík, Meidl R., Bordowski, Žajgla
Falta (Ševčík) - Rýgl, Nosek, Vyskočil, Hrach, Matějíček, Bendík, Chaloupka - Tvrdek, Pajič, Gengel, Kříž, Špaček, Brynecký, Nevyhoštěný, Hruška, Plodek, Bárta, Jech
Třetiny: 1:0, 2:0, 0:2  Branky a nahrávky: 20. Zbořil (Mojžíš), 28. Čuřík, 35. Bordowski (Vrdlovec) - 42. Vyskočil, 43. Tvrdek (Pajič) . Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Hodně upracovaný a nepřesnostmi poznamenaný hokej se hrál v úvodní třetině. Vrchlabí vyrukovalo na olomoucké velmi těsnou obranou, kterou sice na úvod utkání proniknul Brančík, propálil Faltu mezi betony, kotouč se ale k nelibosti olomouckých odkutálel mimo tyče. To bylo ze strany domácích na

dlouhou dobu vše. Nedokázali udržet kotouč v obranném pásmu hostí. Vrchlabí naopak kontrovalo častými výpady a Žigárdy měl mnoho práce. Nejvíce se asi zapotil ve 12.minutě, kdy reflexivním skokem zlikvidoval jasnou šanci zcela osamoceného Gengela. A další vrchlabské příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Brynecký ihned po buly předvedl slalom a donutil Žigárdyho roztáhnout se na brankové čáře, vzápětí si na vlastní vyraženou střelu dojel do mezikruží Špaček, v jasné pozici ale trestuhodně přestřelil olomouckou klec. V 19.minutě dostal do jízdy namazáno Pajič, další stoprocentní příležitost ale opřel o Žigárdyho rameno. Mora se nadechla až v samém závěru. Vychladlý Falta nebyl příliš jistý už proti dvěma střelám Vyrůbalíka, 19 vteřin před sirénou ale poslal do zakončení Mojžíš Tomáše Zbořila, ten po střele dokázal sám bekhendem vrátit kotouč za Faltova záda 1:0.

Do druhé třetiny už vlétli lépe olomoučtí, ale Vrchlabí brzy převzalo iniciativu. Ta vyústila v první vyloučení večera, hříšníkem se stal po nedovoleném bránění Smejkal. Hosté ve dvouminutovce ale stačili pouze Špačkem velmi nepřesně vystřelit. Poté ale hosté zatlačili, v krátkém sledu za sebou se k palbě dostali Tvrdek, Hruška a Nevyhoštěný. Ve 28.minutě si po Jechově faulu vyzkoušela přesilovku i Mora. Po deseti vteřinách se dostal kotouč k Jakubovi Čuříkovi, který ranou z první donutil Faltu kotouč pouze vyrazit, olomoucký štírek si potom sám dojel pro pohodlnou dorážku 2:0. Vrchlabí se dostalo do útlumu, výsledkem byl další faul Matějíčka, který na poslední chvíli zahákoval rozjetého Luňáka. Přesilovka Olomouci přinesla pouze několik kombinací. Po jejím skončení ale v 35.minutě vystartoval Trdlovec, všimnul si najíždějícího Richarda Bordowskiho a předložil mu vynikající načasovaný pas, který Bordowski pohotovým blafákem proměnil v gólovou trefu 3:0. Následně si obě mužstva vyzkoušela přesilovou hru, žádný ze soupeřů se však už k zakončení nepřiblížil.

Na úvod posledního dějství byla hostím nabídnuta přesilovka po držení Žajgly. Tu po 1č vteřinách využil Tomáš Vyskočil 3:1. O minutu později si olomoucká střídačka musela vyžádat time-out, překvapivou ranou totiž řádně zaskočil Žigárdyho i celou domácí pětici Kamil Tvrdek 3:2. Ve 44.minutě byl navíc za sekání vyloučen Bouz, Vrchlabí se ale nebylo schopno dostat za útočnou modrou čáru. Následně přibrzdil vrchlabský tlak svým faulem Chaloupka, i tak se ale hosté dostali do vyložené šance, když olomouckým bekům ujel Tvrdek, kterému na poslední chvíli vypíchnul kotouč Žigárdy. Až deset minut před koncem se olomoučtí otřepali z šoku ze začátku posledního dějství, Falta byl zaměstnán Křížem, navíc se po dorážce natahoval Bouz. Hra se začala přelévat ze strany na stranu, za chvíli už zase hrozili hosté Gengelem. Poslední vrchlabská šance přišla v 57.minutě, kdy se podařilo Radku Meidlovi nešťastně vyhodit kotouč mimo hrací plochu. Mora bránila tak zodpovědně, že hosty vůbec nepustila do svého pásma. Vrchlabí nakonec prohospodařilo i možnost na závěrečný nápor, Vyskočil fauloval a hosté si vzali oddechový čas. Ve vlastním oslabení se jim podařilo ještě odvolat brankáře, na více už neměli sil ani času.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): Mně se utkání hodnotí špatně, protože jsme prohráli. Nehráli jsme zápas špatně, ale přišel výpadek na konci I.třetiny. Proti tak silnému soupeři, jakým je Olomouc, bychom spíš potřebovali vést. Šance jsme na to v I.třetině měli. Místo využití přišel gól do šatny, což je asi nejhorší věc, která může v hokeji nastat. Druhá třetina znamenala náš propad. Mysleli jsme, že budeme tlačit, ale pouze jsme otevřeli obranu. Dostali jsme další góly. Na začátku poslední třetiny jsme se rychlými brankami dostali zase do hry, třetí třetinu jsme odehráli velice dobře. Bohužel už chybělo štěstí, nejprve jsme nechali silného soupeře utéct do tříbrankového vedení, i po rychlém zdramatizování už to více nešlo. Myslím si, že jsme si za výkon v I. a III. třetině zasloužili spíše remízu.

Petr Vlk (HC Olomouc): Z našeho pohledu těžké utkání, s čímž jsme i počítali. Soupeř velice dobře bruslil, z našeho pohledu nebyla první třetina nejlepší, ve druhé už jsme hráli mnohem lépe. V první třetině nás určitě hodně podržel Štefan Žigárdy, pochytal velké šance soupeře. Mrzí zejména první branka Vrchlabí, která byla po naší chybě, kdy jsme hned po buly nechali hráči prostor pro skórování. Další brankou se dostal soupeř do těsného závěsu, nám se ale podařilo vítězství udržet. Prostě velmi těžké utkání a my jsme rádi za tři body, které jsou velmi důležité.