HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Veselí nad Lužnicí - Vrchlabí 1:4

Vrchlabští byli ve Veselí suverenní

16.03.2013
Odvetný zápas ve Veselí nad Lužnicí začal a skončil lépe pro hosty z Vrchlabí. Ti přijeli již v doplněné sestavě a na ledě odvedli zodpovědný výkon hodný mistrů Královehradeckého kraje. Lokomotiva se v první polovině nedostala do vrchlabského tempa a hosté tak z dané situace vytěžili maximum.
KVAL 5, pátek 15.3.2013, 19:00
Veselí nad Lužnicí
1:4
Dvořák, Studnař - Chlaň, Kypta, Schmied, Malecha, Míchal L., Drs, Krampl, Mikeska, Čáp, Sekera, Janda, Klimeš, Bůžek, Liška, Vlach, Míchal J., Dušák
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Zázvorka, Hamerský, Pulec, Bušek, Jakubec, Jirků, Fořt, Oppelt, Bláha, Svoboda M., Marek, Svoboda R., Blažej, Lepka
Třetiny: 0:1, 1:3,0:0  Branky a nahrávky:36. Čáp (Chlaň, 5. Fořt (Jirků), 21. Lepka (Bláha), 25. Zázvorka (Oppelt, Bláha), 30. Lepka (Oppelt) . Rozhodčí: Pohorur - Klouda - Samrel. Vyloučení: 10:13. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: odhadem 450. Průběh utkání: 0:1, 1:4, 1:4.
Do utkání ve Veselí nastoupili lépe hosté z Vrchlabí a svého protihráče pustili do hry až v polovině zapásu. První střelu na domácího Dvořáka vyslal Bušek, vzápětí jej dělovkou prověřil Svoboda M. Paradoxně ve vlastním oslabení si s domácími hráči pohráli Fořt s Jirků. Fořt ujel domácím hráčům, ladně přihrál Jirků před branou, ten naznačil střelu, na což reagoval domácí brankář, jenže Jirků místo střely přihrál Fořtovi a ten poslal hosty do vedení. V 10. minutě zaváhali hosté, nejprve Marek nezvládl situaci sám na brankáře a posléze, když Vrchlabí domácí nabídli skoro dvouminutovou přesilovku 3:5, drželi se sice v útočném pásmu, ale nedařilo se jim zakončení.

Po úvodním vhazování druhé třetiny se domácím urval Bláha, ale z boje před domácí brankou vyšel vítězně Lepka, který zvýšil na 0:2. A v 25. minutě potrestal domácí obranu Zázvorka. Hosté nasadili ostré tempo a domácí si po třetí brance vzali oddechový čas. Jenže ve 30. minutě je to opět Lepka, kdo se prosadil v boji před domácí svatyní. A po čtvrtém golu se teprve dostali do tempa domácí hráči. Ve 35. minutě skončil puk těsně na brankové čáře, kde jej lapil Biegl. Ve 36. minutě se z ledu před hostujícím brankářem těžce zvedal Zázvorka, hosté čekali na hvizd sudího, ten však situaci posoudil jako čistou, a než se hosté vzpamatovali, domácí Čáp potrestal jejich váhání.

Poslední třetina už nepřinesla žádnou branku, ale zato skvělý hokej pro diváky, kde nebyla nouze o brankové šance a hokejové parádičky. Přesilovku 5:3 nedokázalo využít ani Veselí. Ze strany Vrchlabí snad jen obrovská škoda neproměněných šancí, kdy šli útočníci sami na brankáře.

Ivan Houda: Jeli jsme do Veselí pro body a tomu jsme podřídili vše. Lokomotiva svoji hru otevřela a my jsme toho využili. Hráči k zápasu přistoupili zodpovědně, teď se už musíme soustředit na nedělní zápas proti Chocni.