HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Slovan Frýdlant 10:5

Vrchlabský kotel opět skandoval Jirka Jakubec

21.12.2007
Jan Ždára
Ve čtvrteční předvečer se naše B - mužstvo utkalo se soupeřem z Frýdlantu, který v posledním utkání porazil Novou Paku. Na utkání se přišlo podívat i jádro Vrchlabského kotle, který vytvořil krásnou atmosféru utkání. Několikrát také během utkání, jako tomu bylo v minulých sezónách, skandoval jméno kapitána Jirky Jakubce, který dal tři branky a na další tři přihrál. Domácí zvítězili 10:5.
11.kolo, čtvrtek 20.12.2007, 19:30
10:5
Slovan Frýdlant
Pištora T., (Teichman) - Bušek, Mrkva,- Vrba, Holeček, - Srnský, Pištora R. - Jakubec, Kovář, Šindelář- Hajna, Šrámek, Svoboda - Učený, Rychlovský, Chrtek
Třetiny: 3:2, 3:2, 4:1  Branky a nahrávky: 3 Jakubec, 2 Kovář, Šindelář, Bušek, Mrkva, Svoboda, Rychlovský . Rozhodčí: . Vyloučení: 9:5 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 180 . Střely na branku: 32:22 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 7:4, 7:5, 10:5 .
Ve vyrovnaném úvodu se do více šancí dostávali domácí, ale byli to hosté, kteří v desáté minutě využili přesilovou hru a ujali se vedení. Hned na to odpověděl aktivně hrající první útok domácích, když rozvlnil síť v brance hostí Jakubec. Ovšem hosté ještě v téže minutě vrátili vedení po chybě obrany opět na svoji stranu. Do konce třetiny domácí zvýšili tlak a z hlediště se začal ozývat pověstný Vrchlabský kotel, který byl na utkání B mužstva poprvé a doufejme, že ne naposledy. Do konce třetiny se trefila ještě první pětka dvakrát z hole s přehledem hrajícího Mrkvy a z hole Kováře oba po asistenci Jirky Jakubce. Do kabin se šlo tedy za stavu 3:2 pro domácí.

Druhá třetina přinesla podobný obrázek hry jako ta první, hned v úvodu 4. min hosté vyrovnali v přesilové hře, dvě minuty na to však Bušek tvrdou střelou pod horní tyč nedal soupeřovu brankáři šanci. Ve čtrnácté minutě opět hosté srovnali. Domácí po té zpřesnili hru, vyvarovali se zbytečných vyloučení a dvoubrankový náskok před odchodem do kabin mezi druhou a třetí třetinou zajistili důsledně hrající Šramek po asistenci Svobody a v oslabení Jirka Jakubec po samostatné akci.

Třetí třetina již byla plně v režii domácích. Hráči vyslyšeli kotel a nakonec nastříleli soupeři deset branek. Za domácí se trefili střelou zápěstím do třetice Jakubec, po krásné kombinaci prvního útoku Kovář, chytře mezi betony brankáře Rychlovský a desátý úspěch B mužstva zaznamenal Šindelář opět po ukázkové spolupráci s Kovářem a Jakubcem a pečetil vítězství domácích na konečných 10:5.