HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Litoměřice - Vrchlabí 5:3

Vrchlabí ztratilo zápas

15.01.2011
Litoměřice nebyly pro Vrchlabí nikdy snadným soupeřem. Tato skutečnost byla zjevná i v dnešním zápase. Litoměřice otevřely skóre zápasu hned ve čtvrté minutě, ale vrchlabští hráči vyrovnali a velice záhy se dostali do vedení 3:1. Pak se ovšem své příležitosti chopili litoměřičtí a stav nejenže vyrovnali, ale dokázali Valenta překonat celkem pětkrát. Tři body zůstávají zaslouženě v Litoměřicích.
37.kolo, sobota 15.1.2011, 17:00
HC Litoměřice
5:3
Salfický (Volke) - O. Kříž, Evan, Martinka, Sklenička, Kolbaba, Vobořil, Přeučil, Mizera - Gengel, Šinágl, Tvrzník - Horčička, Slížek, Hašek - Mrňa, Zíma, Heinisch - Kauschitz, Hlusička, Novák
Valent (Ševčík) - Duben, Poživil, Pácal, V. Drábek, Čížek, Matějíček, Hanzl, Zukal - Beck, Hubáček, J. Drábek - Látal, Filip, Urban - Bezouška, Vrtek, Bláha - Andres, P. Kříž, Tvrdek
Třetiny: 1:0, 2:3, 2:0  Branky a nahrávky: 4. O. Kříž (Evan, Gengel), 39. Vobořil (Slížek, Hašek), 39. Mrňa (Zíma, Heinisch), 45. Novák (Mrňa), 60. Hašek (Slížek, Horčička) - 22. P. Kříž (Tvrdek), 29. V. Drábek (Filip, Látal), 33. Zukal (Tvrdek, Andres). Rozhodčí: Jeřábek - Wesley, Kašík. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 800, vyprodáno. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3 Střely na branku: 35:43

Ve stejném duchu jako několik posledních utkání zahájil i tentokrát Litoměřičtí. Ve 4. minutě otevřeli skóre utkání a ujali se vedení. Bleskově využil přesilovku přesnou ranou od modré k tyči obránce Ondřej Kříž a domácí vedli 1:0. Litoměřičtí však od této chvílě měli pouze výsledkovou převahu. Na šance bylo stále vyrovnáno. Střídavě se musel ohánět ve svém brankovišti jak Dušan Salfický, tak Michal Valent. Vrchlabí mělo často i nebezpečnější, ale na oporu domácích s bohatými zkušenostmi recept nenašlo. I přes stav 1:0 po první siréně bylo vše stále otevřené.

Zatímco nástup do prvního dějství vyšel domácím, začátek, ale vlastně i téměř celá druhá třetina patřila Vrchlabí. Vše odstartoval svým výpadem před branku ještě nedávno člen týmu Litoměřic Pavel Kříž a ve druhé minutě prostředního dějství tak bylo vyrovnáno. V čase 27:11 se zdálo, že další vyloučení Vrchlabí bude opět bleskově potrestáno. Opak se však stal pravdou. Domácí totiž přesilovku nevyužili, naopak v ní sami nabídli hostům vedení. Gól na 1:2 ve vlastním oslabení vstřelil obránce Václav Drábek. Stadionu se v těchto minutách téměř nic nedařilo. Když se ve 33. minutě opřel do puku Zukal a zvýšil již na 1:3, zdálo se, že Vrchlabí přebírá kontrolu nad celým duelem. Ve 38. minutě byl ale právě třetí střelec hostí na trestné lavici, čehož tentokrát Litoměřičtí dokonale využili. Po šikovné Slížkově přihrávce zpoza branky vymetl Milan Vobořil všechny pavučinky v pravém horním růžku Valentovy branky. Aby nebylo gólů v prostřední dvacetiminutovce málo, prosadilo se letošní střelecké eso zapůjčené z druholigové Roudnice. Pavel Mrňa tečoval před brankovištěm nahození Davida Zímy a stanovil skóre po čtyřiceti minutách na 3:3.

Jak dobře domácí zakončili druhou část, stějně tak začali i třetí třetinu. Vrchlabští se marně snažili zastavovat jejich akce, dařilo se jim to jen zásluhou zákroků Michala Valenta. Ani on ale ve 45. minutě nezabránil čtvrté brance Litoměřic. Navíc se zdálo, že si přivodil zranění. Střela Mrni jej trefila někam do oblasti krku a z dorážky skóroval na 4:3 Martin Novák. Hosté poté museli otevřít hru a domácí toho často mohli využít. Přes Valenta se ale až do 60. minuty nedostali. V 59. totiž nejdřív Pácal zmařil šance svého týmu na závěrečný tlak a v závěrečných okamžicích upravil na konečných 5:3 Jaroslav Hašek po přihrávce Slížka a Horčičky. Šlo o třetí využitou přesilovku domácích v zápase. Rozhodl tak o tom, že všechny tři body zůstanou v Kalich Areně.

Josef Řeháček - HC Vrchlabí

Mně se dnešní zápas hodnotí těžko, protože nás nyní čekají tři zápasy venku a dnes jsme nepřijeli do Litoměřic prohrát. Chtěli jsme zde urvat alespoň nějaký bod. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, ale průběh zápasu se pro nás nevyvíjel špatně. V první třetině měli domácí mírný tlak a my jsme obdrželi hned z první přesilovky a z první střely na branku trochu nešťastný gól. Ve druhé třetině jsme tahali za delší konec my a dokonce jsme vedli už tři ku jedné. Měli jsme velkou šanci Vrtkem, a kdyby to bylo už o čtyři branky, tak by se možná domácí položili. Ale ve 38. minutě jsme dostali dvě branky a skore se vyrovnalo. Ke třetí třetině se ani nechci moc vyjadřovat. Tam to bylo buď a nebo. Nechtěl bych se vyjadřovat ještě k jiným věcem, ke kterým ani nesmím. Gratuluji soupeři, který odehrál dobrý zápas. Pro nás škoda branky na čtyři ku třem, ten byl možná zbytečný.

Jak si myslíte, že dopadne tato skupina ve které i vy hrajete ?

Já si myslím, že se o čtyři místa popere pět týmů. Myslím si, že ze souboje o dvanácté místo vypadne Tábor.

Oba týmy si mezi sebou vyměnili v průběhu sezony hráče. Jedná se o Kříže z Litoměřic a vaše hráče Gengela a Zímu. Jak byste ohodnotil jejich uplatnění v drezu Litoměřic a naopak ?

Abych vám pravdu řekl, tak jsme sledoval hlavně výkony našich hráčů a Kříž dal zrovna Litoměřicím první branku. Ale já znám kvalitu těchto hráčů a vím, že svými výkony mohou překvapit.

Daniel Tvrzník - HC Stadion Litoměřice

Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který má v této části soutěže dobrou formu stejně jako my. Vrchlabí je tým, který neztrácí zbytečně body a také nedostává moc branek. Mají kvalitní defenzivu a dát jim pět branek, tak to je pro nás krásný výsledek. Samozřejmě, že tři body jsou pro nás hodně důležitý a že utkání bylo i pro diváky pěkné. Bylo vyprodáno a hrálo se ve skvělé atmosféře. My jsme odehráli dobře první třetinu, kde jsme udělali minimum chyb. V první části druhé třetiny jsme nehráli dobře. Dostali jsme rychle tři branky. Hodně nás zvedla druhá branka z přesilovky a dostali jsme se do kontaktu se soupeřem. Třetí třetinu jsme odehráli tak, jak jsme potřebovali. Stáhli jsme hru na tři útoky a nakonec jsme uhráli krásný výsledek. Dnes byla na stadionu opět skvělá atmosféra. Když se týmu daří, tak je radost hrát doma před takovým publikem. Doufám, že ještě letos plný stadion zažijeme a chtěl bych divákům moc poděkovat, jak nás podporují při venkovních zápasech i doma v Litoměřicích.

Doufají domácí v to, že se do té dvanáctky také probojují ?

Samozřejmě, že koukáme na tabulku a víme, jak tam situace vypadá. Do této skupiny jsme šli z patnáctého místa a náš prvotní cíl před sezonou i po špatné sérii kolem vánoc bylo vyhnout se baráži. Stále koukáme po soupeřích, kteří jsou v tabulce především pod námi. Sice máme nějaký náskok na Chrudim i Písek, ale stále je před námi ještě sedm zápasů, což je dvacet jedna bodů. Nesmíme podcenit vůbec nic. Dvanáctka je už blízko a my bychom chtěli už i kvůli divákům si play off vyzkoušet. Stále ale sledujeme výsledky hlavně Chrudimi a Tábora.

Vypadá to, že s Táborem je to hodně špatné, dneska opět prohrál.

Víme, jaká je tam situace a když nejsou peníze, tak se není čemu divit. Hráči jsou profesionálové a hokej je živí.