HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HK Mountfield HK - Vrchlabí 5:2

Vrchlabí ztratilo dvougólové vedení a podlehlo Hradci

27.10.2010
Jan Salajka
Východočeské derby na hradeckém ČEZ Stadionu začali aktivněji domácí. Jenže do vedení se dvěma góly Jakuba Drábka dostalo Vrchlabí. Do poloviny utkání stihl Hradec vyrovnat a v posledním dějství poslal domácí do vedení Vít Budínský. Místo závěrečného tlaku hosté v závěru faulovali, a tak si Hradec ještě dvěma góly během jedné minuty potvrdil své vítězství.
13.kolo, středa 27.10.2010, 18:00
HK Mountfield HK
5:2
Luňák - Nedbal, Křetínský, Táborský, Čáp, Chmelíř, Višňák, Klement - Hruška J., Roubík, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Jindřich, Moskal, Kubica - Berger, Macháň, Hruška O. - Březina
Valent - Čížek, Poskočil, Bendík, Chaloupka, Poživil, Mocek, Matějíček, Pácal - Bláha, Filip, Kubeš - Zíma, Urban, Tvrdek - Drábek, Beck, Bezouška - Rusnák, Látal, Hubáček
Třetiny: 0:2, 2:0, 3:0  Branky a nahrávky: 23. Volráb (Koudelka), 37. Budínský (Koudelka), 48. Koudelka (Křetínský), 57. Táborský (Koudelka), 58. Moskal (Hruška J.) - 11. Drábek (Čížek, Bezouška), 19. Drábek (Tvrdek, Pácal) Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 2025. Průběh utkání: 0:2, 5:2.

Velké šance domácích, avšak góly dávali Vrchlabští

O první vážnější akci zápasu se ve třetí minutě postaral Vít Budínský, když jel sám na Valenta, ten ale jeho střelu zlikvidoval. Budínského následoval Jan Hruška, který jel rovněž sám na brankáře, ale Valent podržel svůj tým. Série šancí pokračovala, když byl vyloučen Drábek. To se Roubík s Janem Hruškou a Volrábem vydali dobývat Valentovu branku, puk byl za brankovou čarou, ale gól nebyl uznán pro dosažení branky bruslí. O chvíli později se dostal do šance Ladislav Jindřich, gólman Valent byl znovu bezchybný.

Známé rčení „nedáš, dostaneš“ se naplnilo v čase 10:14, když Jakub Drábek bekhendovou kličkou překonal Luňáka – 0:1. K další možnosti skórovat se dostal Mocek, který tvrdě vypálil na Luňáka, ten jeho střelu zalehnul. V osmnácté minutě se puku zmocnil Roubík, přihrál Janu Hruškovi, který nedokázal zakončit do prázdné Valentovy branky. Minutu poté na opačné straně Tvrdek nahrál Jakubu Drábkovi a ten vstřelil druhý gól hostů. První třetina tak skončila 0:2.

Tlak Hradeckých a vyrovnání na 2:2

Necelé tři minuty po začátku druhé pasáže se radovali Hradečtí. Po krásné přihrávce od Koudelky se trefil Daniel Volráb a snížil na 1:2. Ve třicáté minutě si slibnou šanci vytvořil Rusnák, z mezikruží vystřelil na Luňáka, který střelu chytil do náruče. V šestatřicáté minutě se ve vynikajícím světle předvedlo Filip Luňák. Vrchlabský Rusnák střílel do prázdné brány, ale Luňák na poslední chvíli betonem vykopl puk z brankoviště.

Hra se přesunula do vrchlabského obranného pásma, skrumáže těl před Michalem Valentem chtěl využít Koudelka, ale minul odkrytou polovinu brány. Proto si puk vzal Vít Budínský, který se nemýlil a vymetl pavučinky Valentovy svatyně. Do konce druhé třetiny se už ani jeden z týmů do vážnější šance nedostal a do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 2:2.

Hradec dokonal obrat a zvítězil 5:2

Hned po začátku třetí třetiny byl za hákování vyloučen Martin Filip. Do útoku vyrazil Budínský, ale Valent neměl s jeho střelou žádný problém. Pěknou šanci na skórování měl Ladislav Jindřich, který vystřelil po vhazování, narazil ale na dobře chytajícího Valenta. Ve čtyřicátéosmé minutě otočil stav utkání Martin Koudelka, který rychlou střelou prostřelil vrchlabského gólmana.

Vrchlabští měli možnost srovnat skóre, když byl vyloučen Volráb a o chvíli později Chmelíř, ale větší tlak si nevytvořili. Naopak při početní výhodě Hradce náhral Koudelka na modrou čáru Martinovi Táborskému, ten tvrdou ranou vystřelil a puk skončil v brance gólmana Valenty – 4:2.

Minutu po gólu Táborského vyslal střelu na bránu vrchlabského brankáře Patrik Moskal a ta k překvapení všech přítomných skončila za zády Michala Valenta – 5:2. V posledních dvou minutách zápasu se ještě do šance dostal Pácal, Luňákovy jeho střela vypadla z lapačky, ale poblíž nebyl nikdo z Vrchlabských, kdo by střelu dorazil do sítě, a tak se do konce utkání skóre již neměnilo a tři body zůstaly v Hradci Králové.