HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havlíčkův Brod - Vrchlabí 3:6

Vrchlabí získalo důležité tři body

14.01.2009
Karel Vácha, Jan Pečeňák
Důležitou výhru vybojovali vrchlabští hokejisté po výhře nad Rebely z Havlíčkova Brodu. V zápase padlo celkem devět branek, z toho šest se podařilo vstřelit našim hráčům. V utkání se nejvíce dařilo Patriku Beckovi, který dal dvě branky a u jedné asistoval. Díky výhře 6:3 se vrchlabský celek posunul zpět na druhé místo o bod před brněnskou Kometu.
42.kolo, středa 14.1.2009, 18:00
Havlíčkův Brod
3:6
Suchan (Opršal) - Vyhlídal, Jebavý, Borůvka, Soldán, A. Jelínek, Šulc, Pavlík, D. Rusnák - Endál, Kubeš, Kachlík, Křišťan, Čermák, Dušátko, Stromko, Vojtěch Němec, Třetina, Varga, Ondráček, Kraučuk
Ševčík (Štůrala) - Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Bendik, Jaroměřský - Rapáč, Pajič, Beck, Krupka, Š. Rusnák, Gengel, Gajovský, Kříž, Látal, Mikšovský, Divíšek, Andres, Hruška
Třetiny: 1:3, 1:2, 1:1  Branky a nahrávky: 8. Třetina (Kubeš, A. Jelínek), 37. Endál (Kubeš), 52. Kubeš (Třetina) - 2. Š. Rusnák (Galvas, Krupka), 14. Beck (Pajič, Chaloupka), 16. Kříž (Látal), 27. Mikšovský (Divíšek), 36. Galvas (Beck), 51. Beck (Matějíček, Pajič) . Rozhodčí: Kočí - Kašík, Trunečka . Vyloučení: 8:7 . Využití: 1:3 . V oslabení: 1:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6 .
Začátek zápasu vyšel mnohem lépe hostům z Vrchlabí, kteří se brzo radovali ze vstřelené branky. V průběhu 2. minuty střelu Davida Galvase tečoval přesně k pravé tyči ŠTĚPÁN RUSNÁK a poslal Vrchlabí do vedení – 0:1. Rebelové mohli brzy kontrovat z přesilové hry, když byl vyloučen Galvas za sekání. Ta se jim ovšem nepovedla, když územní převahu nevyjádřili vyrovnávacím gólem. Podobně si vedli i hosté, kteří nepotrestali vyloučení Třetiny. V další početní převaze domácích už se mohla Kotlina radovat. V 8. minutě z pravého kruhu přesnou střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal MIROSLAV TŘETINA – 1:1. Brodské hokejisty vstřelená branka nabudila a přibrzdily je až 2 trestné minuty pro Kubeše. Toho vyhnal předčasně z trestné lavice skórující PATRIK BECK a vrátil vedení znovu na vrchlabskou stranu – 1:2. (14.minuta) Z 2 minuty to vypadalo z domácími ještě hůře, protože po trefě PAVLA KŘÍŽE hosté odskočili na rozdíl 2 branek – 1:3. Jaroslava Suchana po této brance nahradil Petr Opršal. Horalové byli na koni. Nejdříve nastřelili tyč a jejich aktivita mohla pokračovat při potrestání Kachlíka. Gólu se ale nedočkali a po 1, třetině vedli 3:1.

Druhou třetinu zahajovali domácí Rebelové přesilovkou, ale znovu vyšli střelecky naprázdno. Pak prošel brodskou obranou doslova jako nůž máslem Divíšek, jenže zakončil nepřesně. Narůstajícímu vrchlabskému tlaku Broďáci vzdorovali zhruba 3 minuty. V probíhající 27. minutě využil obrovské chyby domácího obránce ADAM MIKŠOVSKÝ, který trefil tyč a od ní puk doputoval do brány od Opršalových zad – 1:4. Nejdříve trestná lavice přivítala Galvase (VRC) a Kubeše (HBR), ale jejich vyloučení zůstala nepotrestána. Jinak tomu ovšem bylo při hře 5 na 3, kdy se radovalo Vrchlabí. V 36 minutě nechytatelnou střelou pod břevno zvýšil DAVID GALVAS – 1:4. rychlá odpověď přišla z hokejky LUKÁŠE ENDÁLA, který rozkmital své rychlé nohy a trefil přesně mezeru mezi gólmanovými betony – 2:5. Druhé dějství ještě nabídlo vyloučení Borůvky.

V závěrečné třetině se nehrál už tak pohledný hokej. Často se přerušovalo a ubylo i gólových šancí. Domácí hráči se snažili s nepříznivým vývojem něco udělat, ale často jim chyběla přesná finální přihrávka a větší klid při zakončení. V 50. minutě potrestali hokejisté z Krkonoš vyloučení Třetiny, když napřáhl kanonýr PATRIK BECK a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:6. Rebelové znovu velmi rychle odpověděli. Po přihrávce Miroslava Třetiny se střelecky prosadil bojovník VLADISLAV KUBEŠ – 3:6. (52. minuta) Za 4 minuty neproměnil velkou šanci Stromko, který nepřehodil ležícího brankáře. Dalších gólů se diváci nedočkali a hosté si zaslouženě odvezli 3 body za výhru 6:3.

Petr Novák (Rebel Havl. Brod): "My jsme vyšli už počtvrté bodově naprázdno. Nehrálo jsme až tak špatně, ale často jsme se nechávali vylučovat a Vrchlabí nás dokázalo třikrát potrestat. Takže zápas rozhodla naše nedisciplinovanost a využité přesilovky soupeře."

Vladimír Jeřábek (HC Vrchlabí): "Nečekal jsem, že výsledek bude tak jednoznačný. Myslel jsem, že bude naopak velmi vyrovnaný. Dali jsme nečekaně snadno góly, na které jsme se v posledních utkáních dost nadřeli. Klíčovým okamžikem byl zřejmě náš únik na 3:1."