HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec n. N. 4:2

Vrchlabí zdolalo Vlky z Jablonce

03.09.2009
Patrik Huber, Jan Pečeňák
V předposledním přátelském utkání do Vrchlabí zavítal druholigový Jablonec nad Nisou. Utkání se hrálo nezvykle na čtyři čtvrtiny a prostor tak dostal celý kádr. Utkání se skoro celou dobu hrálo na jednu branku a jen díky výborným zásahům hostujících gólmanů neskončilo utkání vyšším rozdílem. V posledním přípravném utkání zavítá do Elektromont Arény další druholigový celek HC Trutnov. Zápas se odehraje ve středu 9.9. od 18:00.
přát, čtvrtek 3.9.2009, 17:30
4:2
Jablonec n. N.
Biegl (30. Ševčík) - Chatrnúch, Pácal, Chmelíř, Vála, Flašar, Chaloupka, Hanzl, Jaroměřský - Mikšovský, Filip, Beck, Urban, Zíma, Gengel, Andres, Hubáček, Rusnák, Kotrba, Potůček, Hruška
Hanousek (30. Blažíček) - Svoboda, Chládek, Klaban, Petrmichl, Duda, Antal, Výrut - Měrtl, Kadeřábek, Stehno, Bříška, Zeman, Hribík, Skalický, Bílek, Mádle, Jirků, Smetana, Knesl
Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 9. Gengel (Urban), 19. Beck (Mikšovský), 26. Chatrnúch (Filip, Mikšovský), 60. Hubáček (Flašar) - 44. Skalický (Duda), 54. Duda (Skalický) . Rozhodčí: Stolín - Svoboda, Šmika . Vyloučení: 4:8 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 440 . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2 .

Utkání hrané na čtyři čtvrtiny začali lépe hráči Jablonce, jež se vytvořili s přispěním přesilové hry dvě solidní možnosti, avšak nedokázali je využít. Růžky později začali vystrkovat i domácí, ti pomalu, ale jistě, přebírali iniciativu utkání.

Tlak byl větší a větší a domácí z něj nakonec vytěžili i vedoucí branku, která vnesla potřebný klid na jejich hokejky. Ladislav Gengel otevřel skóre zápasu - 1:0. Zbývající čas v první čtvrtině už žádná branka nepadla, do kabin odešli spokojenější hráči domácího celku.

Druhá patnáctiminutovka už byla ve znamení jasné převahy domácích, Jablonečtí vůbec nestíhali, jako by jim docházel dech. Jasná převaha se samozřejmě projevila i na skóre. V 19. minutě proměnil svůj únik v gólovou radost Patrik Beck, brankář byl bez nároků - 2:0. Domácí stále přidávali na obrátkách, vytvořili si nespočet brankových příležitostí, ale ty ne, a ne proměnit.

Povedlo se to až ve 26. minutě Romanu Chatrnúchovi, ten si sjel z postu obránce až do prostoru mezi kruhy, odkud vyslal krásnou střelu přesně pod víko, puk skončil opět za zády bezmocného brankáře hostí - 3:0.

Do posledních dvou čtvrtin se vyměnili brankáři domácího celku. Radovana Biegla nahradil Petr Ševčík. Předposlední čtvrtina se nesla ve stejném duchu, tedy drtivý tlak domácích a úporná obrana jabloneckých hokejistů. Ti se sice jednou za čas k protiútoku dostali, ovšem bylo to velmi sporadicky. Jenže to hostům stačilo, protože hokejisté z Podkrkonoší byli gólově impotentní.

Trest za velkou spoustu neproměněných tutovek přišel ve 44. minutě, kdy z ničeho nic překvapil Ševčíka povedenou ranou nad rameno zpoza kruhu Michal Skalický, ten vykřesal pro hostující celek ještě jakousi naději na zvrat. Skóre 3:1 ale bylo pro Vlky z Jablonce až příliš milosrdné.

Posledních 15. minut zápasu si mělo Vrchlabí lehce pohlídat, ovšem opak byl pravdou. Domácí obrana hodně zaspala a z nenápadné akce se náhle urodilo přečíslení 3 vs 1, puk se po přihrávce od Skalického šťastně dostal k Martinu Dudovi, který přesnou a tvrdou ranou překonal studeného Ševčíka - 3:2.

Domácí si však vítězství ze zápasu, kde jasně svého soupeře přehrávali, vzít nenechali. Hosté se ke hře bez brankáře nedostali, to ale vůbec nevadilo Radku Hubáčkovi, který i přes překážku stojící v brance pečetil tento zápas - 4:2.

K dnešnímu utkání nám řekl pár slov gólman Petr Ševčík:" Dnešní utkání bylo specifické, navíc soupeř byl z druhé ligy a hrál se i jiný čas. Já jsem šel do brány místo Radka Biegla ve třetí čtvrtině. Určitě si kluci dali do těla, protože na ledě byli vlastně pořád. Mě tady ten systém, kdy odchytám půlku zápasu, moc nevyhovuje. V první čtvrtině na mě šly tři střely, z toho jedna byla gólová, byl jsem ještě studený, pro brankáře to není to pravé ořechové."

Josef Řeháček (asistent trenéra HC Vrchlabí): Hrálo se na čtyři čtvrtiny. Kluci hráli na dvě lajny a v půlce se otočili na další dvě, takže kondičně náročný zápas. Ovšem s tím by se měli proti druhé lize vypořádat. Potřebovali jsme vyzkoušet přesilovky, které jsme nacvičovali. Zase se ukázalo, že nás trápí koncovky. Střely musí být daleko pohotovější, stejně tak obstupování hráčů před bránou. Pořád máme na čem dělat. Takže pro nás to byl spíše informativní zápas, který ukázal, na co se ještě musíme zaměřit.

(autor ohlasů: Jana Poskerová)