HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Tábor 3:2p

Vrchlabí zdolalo Kohouty v prodloužení

08.11.2014
Sobotní utkání mezi domácím Vrchlabím a táborskými Kohouty dopadlo šťastněji pro HC Stadion. Domácí začali skvělou hrou a tlakem. Hra se časem vyrovnávala a postupně i kouskovala vyloučeními. Vrchlabí již mělo vítězství na dosah, v power play ale Kohouti dokázali skórovat a muselo se prodlužovat. Hned po 33 vteřinách se radovali Vrchlabští díky brance Vlacha.
11.kolo, sobota 8.11.2014, 18:00
3:2p
Tábor
Neužil (Teichman) – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč, Petráček, Skočovský – Jakubec "C", Filip, Vlach, Bláha, Šťastný, Matějka, Urban, Jirků, Fořt, Oppelt, Marks
Klestil (Panec) – Havran, Černý, Kříž, Kanov, Heršálek, Hlaveš, Dvořák – Kellner, Mrkvička, Seidl, Krätzer, Boháč, Mařík, Barbora, Zayml, Březina, Šimák
Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 4. Jakubec (Lenoch, Vlach), 51. Fořt (Urban), 61. Vlach (Filip) – 18. Seidl (Dvořák, Havran), 59. Mařík (Boháč). Rozhodčí: Krob – Špringl st., Špringl ml. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1073. Průběh utkání: 1:1, 1:1, 2:2, 3:2.

Na dnešní utkání nebylo zapotřebí přemlouvat diváky, aby se dostavili. Přijel totiž sám lídr tabulky z Tábora. Začátek utkání ovšem přinesl až neskutečnou převahu domácích hokejistů. Do desáté minuty stihli vsítit úvodní branku, jejímž autorem byl v poslední době střelecky velmi aktivní Jiří JAKUBEC, a několik dalších šancí, při kterých Klestil v brance hostí občas nevěděl, kde mu hlava stojí. Do velké příležitosti ke skórování se postupně dostali Šťastný, Urban a v první přesilové hře utkání také Lenoch. Klestil si se všemi pokusy poradil a mnohdy měl na své straně štěstěnu opravdu přikovanou. Hra se postupně začala vyrovnávat a tři minuty před koncem první dvacetiminutovky přišla první přesilovka pro hosty. Krásnou akci předvedla trojice Dvořák, Havran a do prázdné branky zakončující Radek SEIDL. První třetina tedy skončila smírně i přes další početní převahu domácích. V té se před Klestilem zjevil samotný Martin Filip a míchal tak dlouho až všichni naprosto zkoprněli. Nakonec poslal puk pod brankáře, kde se zastavil a jeden z hostujících hráčů ho dostal do bezpečí.

Na začátku prostřední části měli Vrchlabští výhodu přesilové hry pěti proti třem. Puk po jedné ze střel od modré čáry skončil mezi betony Klestila, kde svou cestu zakončil. Nezměněný stav zůstal i po náznacích šancí na druhé straně a neproměněném trestném střílení Bláhy. Provedeno nebylo vůbec špatně, ale ve velké rychlosti trefil Tomáš Bláha pouze pravou tyč branky Tábora. Ve druhé třetině nepadla žádná uznaná branka. Jedna neuznaná ano. Bláha tečoval kotouč bohužel nad úrovní horní tyče a rozhodčí tak musel okamžitě rozpažit. Po třetině hrané v trochu nižším tempu, ale stále vysokém, byl stav nadále nerozhodný 1:1.

Začátek poslední periody dával tušit, že se blíží konec a jedna branka může rozhodnout. Jako první mohl přiblížit svůj tým ke třem bodům Boháč. Ještě blíže byli Táborští brance po dvou nastřelených tyčkách za necelou minutu. V tomto utkání dobře fungující obrana Vrchlabí nakonec přestála vše bez újmy a celá aréna mohla v 51. minutě opět vybuchnout nadšením. Patrik FOŘT z velkého úhlu trefil po přihrávce jmenovce Patrika Urbana přesně pod břevno. Klestil dělal možné i nemožné, ale na střelu si pouze lehce sáhl. Do konce utkání ale zbývalo ještě mnoho času. Vrchlabí muselo přežít oslabení třech proti pěti. To se povedlo, ale na necelé poslední dvě minuty odvolal Tábor Klestila a po velkém závaru se dočkal vyrovnání. 66 vteřin před třetí sirénou poslal utkání do prodloužení Martin MAŘÍK.

V něm diváci viděli za 33 vteřin nejprve velkou šanci hostujícího Březiny. Jelikož nedal, přišel trest. Daniel VLACH dostal krásnou přihrávku od Martina Filipa a nechal ještě jednou propuknout radost domácích fanoušků, kterých se sešlo opět více než jeden tisíc. Oba týmy si tuto parádní atmosféru za svou hru zasloužili a naopak. Doufejme, že příští utkání s Děčínem bude ve sváteční den provázet minimálně stejná divácká návštěva!

HC Stadion Vrchlabí

Daniel Vlach:

Je to škoda. Zápas jsme měli pod kontrolou, mohli jsme vyhrát za tři body, ale bohužel se ke konci Tábor tlačil dobře do šancí a my dostali ten vyrovnávací gól. Zápas byl výborný, měl skvělou atmosféru. Škoda jen té chyby na konci a vyrovnávacího gólu. Ta branka, kterou jsme dali v prodloužení, tam jsem dostal výborně nahrávku od Fildy (Martina Filipa pozn. red.) a dal mi to tak krásně, že už bylo lehké trefit, resp. nemohl s tím být problém. Se spoluhráči si to výborně dáváme, je s nimi opravdu skvělá spolupráce.

Josef Řeháček (trenér):

K utkání: Škoda, že jsme nezvládli ten závěr, ale jinak se utkání hodnotí dobře. Připravovali jsme se celý týden, chtěli jsme, aby hrála dobře obrana. Byli jsme disciplinovaní, vycházeli jsme z toho, že mají dobré přesilovky. První lajna zahrála výborně, dobrý byl i gólman, ale nechci vyzvedávat jednotlivce. Celý mančaft hrál výborně a disciplinovaně. Bruslili jsme dneska celý zápas, se Žďárem jsme to předvedli pouze první třetinu. Pěkné a vyrovnané utkání.

K počátečnímu náporu: Byli jsme připravení, dařilo se nám je dostat pod tlak, chtěli jsme to takhle hrát. Byla tam střelba na branku, všechno procházelo i do předbrankového prostoru a to je pro soupeře potom strašně těžké bránit. Hráli jsme na kotouči, byli jsme všude. Trvalo, než se vzpamatovali. Kdybychom dali ještě nějakou tu branku, jako tomu bylo v utkání s Kobrou, tak jsme na tom byli ještě lépe. Ale Tábor je zkušený tým, zatáhli se, začali pořádně bránit, hra se pomalu vyrovnávala a hrálo se až do konce.

HC Tábor

Jakub Krätzer:

K utkání: Zápas byl strašně těžký, protože Vrchlabí má kvalitní mužstvo. Před dobrým publikem se chce každý vytáhnout. Byl to hodně silový zápas. Nám se potvrdilo, co jsme očekávali. Domácí se dostali do vedení a hrálo se jim díky tomu lépe. Po našem gólu byla prostřední část hodně vyrovnaná a poté se čekalo, kdo dá branku. Dali ji domácí. Nám se povedlo naštěstí vyrovnat v power play. Tam je to vždy o štěstí. V prodloužení jsme měli šanci my, ale nedali jsme. Potom to tak bývá, že nedáš a dostaneš. Úplně ze stejné situace padl gól, byl to vyrovnaný zápas. Dělba bodů zasloužená.

K atmosféře: Byla skvělá. Jak říkáte, u nás chodí lidé také. Vždy se hraje lépe, když fanoušci chodí, než když se hraje před padesáti diváky.