HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 3:2

Vrchlabí zápas otočilo ve třetí třetině

31.07.2009
Jan Pečeňák, Adam Sušovský
Po dlouhých měsících čekání se vrchlabští fanoušci dočkali a opět mohli vyrazit do Elektromont Arény podpořit HC Vrchlabí. Prvním soupeřem před novou sezónou byl tým Benátek nad Jizerou. Hosté v průběhu utkání odskočili na rozdíl dvou branek, který však domácí během jedné minuty vymazali a díky premiérové brance v dresu Vrchlabí Ondřeje Potůčka v 52. minutě strhli vedení na svou stranu. Stav 3:2 nakonec vydržel až do konce zápasu a vrchlabští hokejisté se tak hned ve svém prvním utkání mohli radovat z vítězství.
přát, čtvrtek 30.7.2009, 18:00
3:2
HC Benátky
Ševčík (Brož) – Hanzl, Pácal, Novajovský, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Flašar, Jaroměřský – Tvrdek, Kostourek, Beck – Kubeš, Hubáček, Gengel – Rusnák, Mikšovský, P. Hruška – Urban, Potůček, Andres
Nedvídek (41. Micka) - M.Tondr, Hobza, Bílek, Ton, Pavlů, Müller, Drbohlav, Mrkvička, Lukáč, Hrach - Jaroš, Ciupa, Hudíček, Weiss, Skořepa, Slavík, Jech, Liška, Kica, Krupka, Pabiška, Vach, Šinkovič, Kazatel, L.Tondr, Peřina
Třetiny: 0:1,0:0, 3:1  Branky a nahrávky: 44. Andres (Urban), 44. Gengel, 52. Potůček (Urban) - 12. Kica (Krupka), 43. Kazatel . Rozhodčí: Kubeš - Kis, Špringl . Vyloučení: 8:8 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 400 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 3:2 .

Po opatrnějším začátku doprovazeného častými fauly a velmi neefektivními přesilovými hrami udeřili první hosté v minutě dvanácté. Ve velmi rychlém brejku se za obranu po přihrávce ex-vrchlabského Martinu Krupky dostal za obranu PETR KICA a dostal s přehledem hosty do vedení - 0:1. Hosté předváděli celou třetinu velmi dobrý taktický výkon, který nesl ovoce. Vrchlabí se dlouho nemohlo dostat do větší šance. To se povedlo až Koustourkovi, který však v 19. minutě na brankovišti netrefil volný puk. Do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

Ve druhé třetině tempo hry upadlo a přítomní diváci mohli sledovat pouze hromady nepřesností na obou stranách. Nezapršelo ani ze 70 vteřin dlouhé vrchlabské přesilovky v polovině zápasu. Do statistik druhé třetiny se tak zapsali pouze vyloučení hráči.

Na začátku posledního dějství si však diváci přišli na své, střelecké hody začal ve 43. minutě v přečíslení 2 na 1 benátský MICHAL KAZATEL, který tak poslal hosty do dvoubrankového vedení - 0:2. Vrchlabí korigovalo o necelou minutu později, ve velmi nepřehledné situaci na brankovišti se nejlépe orientoval BRONISLAV ANDRES - 1:2. Vyrovnat se domácím podařilo hned za dalších 8 vteřin, kdy poslal puk za záda Nedvídka LADISLAV GENGEL - 2:2. Hra najednou dostala spád a tempo a v 52. minutě dokončil obrat skóre díky svému důrazu na brankovišti ONDŘEJ POTUČEK - 3:2. Hosté na branku Potůčka nedokázali zareagovat a díky hloupému faulu Ctibora Jecha minutu před koncem přišli o možnost závěrečného náporu umocněného odvolaným brankářem. Vítězství tedy slavilo společne se čtyřstovkou skvělých fanoušků Vrchlabí.