HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kladno - Vrchlabí 6:1

Vrchlabí zahájilo vysokou prohrou

04.08.2009
Jan Pečeňák
K prvnímu utkání v letním Tipsport Hockey Cupu zajíždělo Vrchlabí na led extraligového Kladna. Po vyrovnaném začátku se projevila zkušenost domácího celku a zápas skončil výhrou kladenského mužstva 6:1. Jediným úspěšným střelcem vrchlabského celku byl Petr Hruška, který ve 28. minutě snižoval na 3:1. V dalším pohárovém zápase přivítáme v Elektromont Aréně jiného tradičního účastníka naší nejvyšší soutěže - HC Eaton Pardubice.
TsC1, úterý 4.8.2009, 17:30
Kladno
6:1
Kopřiva (Cikánek) - Trončinský, Toman, Mudroch, Šmach, Kameš, Dlouhý, Majeský, Růžička - Diviš, Patera, Procházka - Vílek, Čurilla, Bělohlav - Horna, Kalla, Tenkrát - Tomajko, Stieler, Kuchler
Brož (Ševčík) - Vála, Chaloupka, Jaroměřský, Hanzl, Pácal, Chmelíř, Novajovský, Flašar - Rusnák, Tvrdek, Hubáček, Kubeš, Mikšovský, Andres, Potůček, Hruška, Urban, Zůbek, Filip, Sajdl.
Třetiny: 2:0, 3:1, 1:0  Branky a nahrávky: 12. Kalla (Horna, Bělohlav), 20. Bělohlav (Bílek, Čurilla), 24. Patera (Diviš, Procházka), 32. Tenkrát (Kalla), 35. Kuchler (Tomajko, Kalla), 60. Bělohlav (Diviš, Čurilla) - 28. Hruška (Novajovský) . Rozhodčí: Fraňo - Svoboda, Lhotský . Vyloučení: 6:4 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 500 . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1 .

Utkání začalo v rychlém tempu a již v úvodu mělo Kladno možnost přesilové hry. Tu se jim však využít nepodařilo. Ovšem hned po jejím skončení se zcela sám zjevil před Brožem zkušený útočník Patera, ale jeho pokus zastavilo břevno vrchlabské svatyně. Hosté přispěchali s odpovědí vzápětí. Skóre se však po šancích Tvrdka a Potůčka neměnilo. Ještě blíž ke skórování byli hráči z Podkrkonoší v sedmé minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Mikšovský, ale do cesty se mu postavila hůl kladenského Tomana a rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se postavil sám faulovaný hráč, ale střelou mezi nohy si na Kopřivu nepřišel.

První vstřelené branky se diváci dočkali v čase 11:35, kdy se po akci Horny a Bělohlava dostal k puku Jaroslav Kalla a nedal bekhendovou střelou nováčkovi ve vrchlabské brance šanci. Vstřelená branka domácí uklidnila a dál pokračovali v útočném snažení. V cestě jim však stál gólman Brož a po střele Kally bylo dnes již podruhé v akci břevno branky hostí. Domácí se nakonec zvýšení náskoku dočkali ještě v první třetině, když 48 vteřin před koncem tečoval Radek Bělohlav puk do branky po přesné přihrávce Bílka.

Do první velké šance se ve druhé třetině dostal Pavel Patera a nyní byl mnohem úspěšnější než v předcházející třetině. Kladenští hráli v početní převaze a po rychlé kombinaci se domácí útočník trefil přesně – čas 23:25 3:0. Hosté se snažili co nejrychleji odpovědět a to se jim také podařilo. Nejprve se sice neprosadil Tvrdek, když puk po jeho akci skončil ve výstroji Kopřivy, ale o několik okamžiků později se již hráči Vrchlabí mohli radovat. V čase 27:21 od modré napřáhl Novajovský a puk za bezmocného Kopřivu tečoval Petr Hruška.

Další šanci na snížení sebralo vrchlabským oslabení, ve kterém navíc počtvrté inkasovali. Přesnou střelou přes obránce se v čase 31:04 prosadil Petr Tenkrát . To však nebylo ve druhém dějství z kladenské strany vše. Při signalizovaném vyloučení hostí se tvrdou střelou z mezikruží trefil Jiří Kuchler – 5:1 a to vše v čase 34:47. Do konce třetiny se výrazněji prosadil již jen aktivní Tvrdek, ale dobře zasáhl domácí gólman.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hokejisté prvoligového týmu, ale pokusy Mikšovského, Hubáčka či Zůbka k brance nevedly. Na druhé straně se o zvyšení náskoku snažila dvojice Horna – Kalla, ale první jmenovaný nepřihrál lépe postavenému spoluhráči a vystřelil, trefil však jen dobře postaveného Brože. Mladý vrchlabský gólman se v dobrém světle ukázal I v 54. minutě, kdy si poradil se dvěma pokusy Tomajka.

Tři minuty před koncem mohl v přesilové hře snížit Rusnák, ale s jeho tvrdou ranou si poradil gólman domácích. Nakonec se však diváci ještě jedné branky dočkali. Skóre uzavřel v čase 59:14 svou druhou brankou v dnešním utkání Radek Bělohlav, když po skrumáži před vrchlabskou brankou zakončoval do odkryté branky. Ze zisku tří bodů se tak radují hokejisté extraligového celku po výhře 6:1.