HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havlíčkův Brod - Vrchlabí 4:6

Vrchlabí vyloupilo také Kotlinu

06.02.2008
Jakub Mezlík, Lucie Vítková
Hokejisté Vrchlabí vezou z Kotliny cenný zisk tří bodů. V Havlíčkově Brodě sice několikrát nedokázali udržet vedení, přesto nakonec v brankové přestřelce dokázali uspět. Domácí třikrát stav dorovnali, na úder Přeučila z padesáté minuty už však odpověď nenalezli. Vrchlabští posléze výsledek pečetili brankou při power play na konečných 6:4.
42.kolo, středa 6.2.2008, 18:00
Havlíčkův Brod
4:6
Neruda - Jelínek, Kadlec, Pavlík, Procházka, Soldán, Vyhlídal, Šulc - Borovanský, Dušátko, Endál, Hodek, Jelínek, Kraučuk, Kubeš, Malát, Ondráček, Stromko, Třetina, Varga.
Ševčík - Bendik, Chaloupka, Hrach, Kajínek, Matějíček, Rýgl, Volek, Vomela - Brynecký, Dušek, Horčička, Jech, Kováč, Nevyhoštěný, Plodek, Přeučil, Rapáč, Tvrdek, Vantuch, Špaček.
Třetiny: 2:3, 1:0, 1:3  Branky a nahrávky: 13. Stromko (Kadlec), 15. Kubeš (Hodek, Jelínek), 29. Kubeš (Borovanský, Hodek), 59. Soldán (Endál, Varga) - 7. Dušek (Špaček, Volek), 12. Přeučil (Chaloupka), 17. Plodek (Přeučil, Volek), 44. Vantuch (Tvrdek, Matějíček), 50. Přeučil (Plodek, Hořčička), 60. Dušek (Rapáč). Rozhodčí: Hribik - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350.

Již první třetina v havlíčkobrodské Kotlině naznačila, že se tentokrát diváci nudit nebudou. Po úvodní vzájemné oťukávané se jako první dostali ke slovu hosté. V závěru 7. minuty si parádně před bránou porozuměl Daniel Špaček s Antonínem Duškem a druhý jmenovaný už uklízel kotouč do odkryté Nerudovy klece – 0:1. Vrchlabí přidalo o necelých pět minut později druhou branku zásluhou Petra Přeučila a jeho individuální akce, Rebely to ovšem nepoložilo.

Ba právě naopak! Za minutu a osmnáct sekund po Přeučilově trefě dorazil střelu Kadlece za Ševčíkova záda Jakub Stromko - 1:2. Také vyrovnání na sebe nenechalo čekat více než dvě minuty. Brance předcházela podobná akce jako při předchozí trefě s tím rozdílem, že tentokrát byl úspěšným dorážejícím Vladislav Kubeš – 2:2. A dvouminutový interval byl dodržen i při následujícím gólu. Vedení na stranu Vrchlabí strhl po další pohledné sólové akci Milan Plodek2:3.

Namlsané diváky trochu uklidnila prostřední dvacetiminutovka, kdy se oba celky v zakončení spíše trápily. Jediný gólový okamžik přinesla havlíčkobrodská přesilovka krátce před polovinou zápasu. Třetí gól domácích, třetí dorážka. Stejně jako ve druhém případě na Ševčíka vyzrál Vladislav Kubeš – 3:3. Tentýž hráč se mohl ve 35. minutě dokonce dočkat hattricku, brankář Vrchlabí si tentokrát jeho pokus pohlídal.

Závěrečná část znovu přinesla střelecké hody, zároveň však také smutek do řad domácích fanoušků. Na gól Lukáše Vantucha sice stihli ještě odpovědět trefou Jana Soldána, další branky hostů už ale zůstaly bez odezvy. Brzy po domácím vyrovnání na 4:4 poslal hosty do vedení svoji druhou brankou v zápase Petr Přeučil, havlíčkobrodské hokejky poté ovládl neklid. Nepomohl jim oddechový čas ani odvolání brankáře Nerudy. Naopak. Antonín Dušek stanovil čtrnáct sekund před koncem trefou do prázdné klece konečný výsledek – 4:6. Vrchlabí ukázalo před play-off svoji formu, když zvítězilo již počtvrté v řadě.

Vladimír Jeřábek (HC Vrchlabí): Viděli jsme utkání nahoru dolu, co žvyplývá z toho, že obě mužstva mají zajištěné play off. Oba týmy hrály uvolněně, spadlo z nich to, že nebudou hrát o udr ení a že splnily předsezónní cíle. Obrany proto byly průchodné. Díky tomu, že máme zaji těné play off, jsme mohli nechat odpočívat tři hráče základní sestavy. Utkání se muselo divákům líbit, remíza by byla spravedlivější, ale my jsme byli v závěru šťastnější.

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): Avizovali jsme to dopředu, že to bude útočný hokej, kde se bude méně bránit. My jsme udělali zaváhání v obraně víc, proto tři body získali hosté. Divákům se to muselo líbit, bylo hodně osobních soubojů, hodně gólů, hra byla rychlá, hodně se střílelo. Z toho, že jsme prohráli bych rozhodně nedělal žádnou tragédii, protože cíl jsme splnili, nebudeme hrát o sestup. Teď už se všichni těšíme na play off. Doufám, že doma se představíme minimálně dvakrát. Musím také poděkovat divákům, kteří vydrželi a dokonce a poděkovali klukům za postup do play off.