HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - Vrchlabí 4:3sn

Vrchlabí vybojovalo v Táboře bod

04.11.2009
Jakub Mezlík, Jan Pečeňák
K dalšímu zápasu cestovali naši hokejisté do jihočeského Tábora. První třetina se jim vůbec nepovedla a třikrát inkasovali. Ve zbytku zápase však Vrchlabí zabojovalo a dokázalo vyrovnat, i díky dvěma brankám Ondřeje Látala. Jelikož vyrovnaný stav byl i po skončení prodloužení, tak došlo na samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí a získali prémiový bod.
17.kolo, středa 4.11.2009, 18:00
Tábor
4:3sn
Kučera (Klestil) - Kudrna, Černý, Kotaška, Poživil, Kanov, Lukáč, Havran, Jindra - Mařík, Matušík, Padělek I., Nedorost, Šperger, Kocar, Červený, Mrkvička, Štrba, Voříšek, Stejskal
Ševčík (od 21. Biegl) - Matějíček, Pácal, Chmelíř, Chaloupka, Čížek, Bendík, Flašar, Hrach - Kubeš, Filip, Rusnák, Gengel, Čaloun, Látal, Bahenský, Gajovský, Handlovský, Urban, Zíma, Mikšovský
Třetiny: 3:0, 0:2, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 3. Mrkvička (Červený, Štrba), 6. Nedorost (Šperger, Kotaška), 17. Kocar (Šperger, Kotaška), rozhodující nájezd Šperger - 22. Čaloun (Látal), 36. Látal (Čaloun), 53. Látal (Gengel). Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1130. Střely na branku: 41:35. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Domácím hokejistům vyšel vstup utkání na výbornou, za necelých šest minut už společně s fanoušky na táborském stadionu oslavovali dvě vstřelené branky. O tu první se postaral Vojtěch Mrkvička, který dostal přihrávku od Červeného před branku a ukázkovou kličkou obelstil Ševčíka. Druhý zásah měl na svědomí David Nedorost, jemuž se povedlo dorazit za záda vrchlabského gólmana Špergerovu střelu.

Skvělou první třetinu v podání táborských hráčů završil v závěru 17. minuty v početní převaze Jaroslav Kocar. Do dalších dvou třetin ale nastoupil tým z Podkrkonoší s Bieglem v brance a zejména s odhodláním nepříznivý výsledek zvrátit.

A to se začalo postupně naplňovat. Hned ve 22. minutě se prosadil z úhlu Jan Čaloun. Zkušený hokejista měl prsty i ve dalším gólu pět minut před druhou přestávkou. Jeho střelu totiž dokázal uklidit za záda Kučery Ondřej Látal a Táborští se rázem třásli o vedení.

Vrchlabským útokům dokázali domácí odolávat do 53. minuty, kdy Ondřej Látal svým druhým gólem stanovil stav po základní hrací době na 3:3. Dokonalý obrat se nakonec hostům nepovedl, o zisku druhého bodu pro Tábor rozhodli domácí hokejisté v trestných stříleních. Zatímco Biegla překonali Ivan Padělek a Zdeněk Šperger, z vrchlabských nájezdníků uspěl pouze Jan Čaloun.