HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nymburk 9:4

Vrchlabí vrátilo Nymburku porážku

14.12.2013
Marek Komárek
Na vlně dobrých výkonů se v posledních týdnech veze HC Stadion Vrchlabí. Dnes vítěznou sérii potvrdil i zápas proti houževnatému Nymburku. Ten vzdoroval jen v první polovině utkání, druhá polovina utkání však patřila domácím. Třešničkou na dortu byly dvě krásné kombinace ve druhé a třetí třetině, na nichž se podílela elitní pětice domácích v čele s Martinem Filipem. Zazářil však i jeho syn Daniel.
21.kolo, sobota 14.12.2013, 18:00
9:4
Nymburk
Jeschke – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Provazník, Jakubec, Filip Martin, Fořt, Jirků, Šťastný, Veselý, Březina, Gengel, Filip Daniel, Marek, Bláha, Svoboda
Bílek (41. Matoušek) – Kříž, Cicvárek, Procházka, Kulich, Kuzďas, Voženílek, Herna, Tregl, Král, Stehlík, Šimek, Bičiště, Dulovec, Toma, Chvojka, Dvořák, Sirotek, Protivný
Třetiny: 2:2, 3:1, 4:1  Branky: 8. Filip Daniel (Kolář), 14. Fořt (Filip Martin), 31. Poskočil (Klement, Filip Martin), 38. Filip Martin (Fořt, Hamerský), 39. Filip Daniel, 44. Vondráček (Filip Martin, Fořt), 48. Březina (Gengel), 52. Gengel (Klement), 53. Veselý – 11. Kříž (Král, Dulovec), 13. Šimek (Dulovec), 36. Toma, 51. Bičiště (Sirotek, Kulich). Rozhodčí: Battěk – Bosák, Šmika. Vyloučení: 11:10. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 805. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 7:3, 7:4, 9:4.

Na zimním stadionu ve Vrchlabí se ve 21. kole druholigové západní skupiny utkaly dva kvalitou i formou v posledních zápasech vyrovnané celky. Hosté měli navíc v zádech vítězné domácí utkání. Ve třetím kole se Nymburku podařilo zvítězit 4:1.

Jedinou podobnost se zápasem venku vykazovalo dnešní utkání v tom, že se Vrchlabí dostalo do vedení a hosté dvěma brankami otočili skóre. To vše se ale stihlo během první třetiny a tím příděl branek rozhodně nebyl zastaven.

Utkání začalo aktivněji domácí Vrchlabí. Do šance se nejprve prodíral Veselý, poté se ke střele dostal Hamerský, ale ani jeden z hráčů štěstí v zakončení neměl. Díky velkému důrazu se povedlo natlačit před branku DANIELU FILIPOVI, který poprvé úspěšný nebyl, ale podruhé už se stav utkání v 8. minutě měnil. Chvíli po vedoucí brance byl vyloučen Fořt a přesně za minutu ho na trestnou lavici následoval Poskočil. Dvojnásobná přesilová hra byla využita téměř okamžitě. Král předložil krásnou přihrávku ONDŘEJI KŘÍŽOVI a ten propálil vše stojící v době střely v cestě. Domácí přežili zbytek oslabení, tím problémy ale neskončily. Na začátku třinácté minuty propadl puk Jeschkemu pod lapačkou po střele MARTINA ŠIMKA. Ani hosté se neradovali dlouho ze svého hubeného vedení. Martin Filip přenechal kotouč PATRIKU FOŘTOVI, který nezaváhal a v 15. minutě byl stav opět nerozhodný. O půl minuty později se v šanci neprosadil Březina. V poslední pětiminutovce narůstal počet vyloučených a domácí se ocitli ještě jednou ve třech. Nymburk tuto přesilovou hru sehrál velmi špatně.

Na začátku druhé třetiny dostal opět v přesilové hře hodně prostoru Lukáš Král. Na poslední chvíli do střely zalehnul obránce. Nymburk přebíral aktivitu. Toma a zejména Dvořák zkoušeli pozornost Jeschkeho. Žádná větší šance však nepřišla a po vyloučení Stehlíka uzamkli domácí hráči svého soupeře v obranné třetině, z čehož pramenil vedoucí gól. Prosadit se dokázal LUKÁŠ POSKOČIL. Kotouč trefil natolik zvláštně, až skončil za Bílkem a znamenal vedení 3:2 v polovině utkání. Nymburk byl pod tlakem, který potvrdila i přesilová hra po vyloučení Sirotka. Chvíli po této přesilové hře bylo trošku překvapivě znovu vyrovnáno. Domácí obránce tečoval nahozený puk JOSEFEM TOMOU tak nešťastně, až skončil s pomocí horní tyče za bezmocným Jeschkem. Ve 36. minutě nabídli hosté dvě minuty přesilové hry pět na tři. Zastavili totiž nedovoleně Gengela v jeho úniku a následně faulovali i ve vrchlabské výhodě. Těsně před koncem této nejprve nepovedené přesilové hry se Vrchlabí prosadilo. Přes Hamerského a Fořta se dostal kotouč k MARTINU FILIPOVI. Ten nemohl zaváhat a poslal kotouč do odkryté branky. Do konce druhé třetiny zbývaly tou dobou dvě minuty, Vrchlabí se ale prosadilo ještě jednou! DANIEL FILIP druhou brankou v zápase potvrdil svůj bojovný výkon. Do šaten odcházeli všichni účastníci dnešního utkání za stavu 5:3 pro domácí.

Šanci mohl Nymburku vykřesat agilní Lukáš Král. Vychytal ho Jeschke. Přišel tak čas na šestou branku v síti hostů ze středních Čech. Další přesilovou hru využil DAVID VONDRÁČEK. Tomu připravili naprosto jasnou gólovou pozici Fořt s Martinem Filipem. Tou dobou už v brance hostí chytal střídající Matoušek. Ten se měl ve třetí třetině stále co otáčet. Ve 48. minutě však nezabránil ONDŘEJI BŘEZINOVI ve zvýšení stavu už na 7:3! Rozhodčí chtěl nejspíše vidět vyrovnaný konec zápasu, vyloučil tak Hamerského na čtyři minuty a Vondráčka. Vyloučení druhého jmenovaného proběhlo v době, kdy Patrik Fořt mířil do velké šance. V 51. minutě těsně před koncem dvojnásobné přesilovky snížil na rozdíl tří branek KAREL BIČIŠTĚ. Hned za minutu ale ujel LADISLAV GENGEL všem obráncům Nymburka a zvýšil na 8:4. Aby euforie nebylo málo, skóroval v 53. minutě ještě JAN VESELÝ a diváci se začali dožadovat desáté branky. Na tu se už v tomto zápase nedostalo. Domácí ale pracovali na tomto důležitém a vysokém vítězství celý zápas. Nepolevili ani za rozhodnutého stavu, za což jim patří velký dík a velká gratulace.

A co k zápasu řekl úspěšný střelec dvou branek Daniel Filip: Nečekali jsme, že by sobotní utkání patřilo k jednoduchým a podle toho vypadala i příprava. Bylo důležité neudělat zbytečné fauly, což se nakonec nepodařilo, vyloučených jsme měli dost. Jsem rád, že jsme proti těžkému soupeři vyhráli. Měl jsem dnes štěstí, u druhého gólu jsem chtěl trefit brankáře, ale puk se odrazil od nymburského obránce do branky, při prvním gólu jsem měl čas na zakončení, tak jsem počkal, až se brankář položí. S výsledkem, který byl, jsme vůbec nepočítali. Vezeme se na vítězné vlně a budeme věřit, že nám to tak půjde i dál.

Pavel Biegl: ,,V tomto utkání jsme hráli de facto o šest bodů, protože nám byl soupeřem soused v tabulce. Úvod utkání nebyl tak úplně podle našich představ, protože jsme nehráli důsledně situace jeden na jednoho, nepokrývali volné hráče najíždějící z druhé vlny a byli často vylučovaní. Za stav 2:2 po první třetině jsme mohli být nakonec rádi. Po první pauze jsme zlepšili pohyb a důraz. To se projevilo i v naší hře a zbytek utkání již byl v naší režii. Škoda jen dalších zbytečných vyloučení. Před 14 dny jsem hodil do placu v kabině, že se oholím až po prohraném zápase, takže doufám, že někdy v roce 2014 se budu moct stát členem kapely ZZ TOP..."