HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Veselí nad Lužnicí 7:5

Vrchlabí ve druhém kole porazilo Veselí nad Lužnicí

03.03.2013
Raina Jarošová
V druhém kole kvalifikace si HC Stadion Vrchlabí poradil i s Veselím nad Lužnicí, i když to tak po první třetině rozhodně nevypadalo. Nakonec však Vrchlabí může slavit vítězství i díky čtyřem gólům Patrika Fořta, který velkou mírou přispěl k dalšímu úspěchu.
KVAL 2, neděle 3.3.2013, 17:00
7:5
Veselí nad Lužnicí
Biegl - Hlaváč, Pulec, Provazník, Hamerský, Bušek, Zázvorka, Mádle - Jakubec (C), Jirků, Fořt, Bláha, Oppelt, Lepka, Marek, Blažek, Svoboda R.
Dvořák (Studnář) - Chlaň, Kypta, Malecha, Míchal, Drs, Krampl, Mikeska, Čáp, Sekera, Janda, Klimeš, Bůžek, Vlach, Liška, Dušák, Schmied
Třetiny: 0:0, 4:3, 3:2  Branky a nahrávky:24. Fořt, 31. Marek (Zázvorka), 36. Fořt (Hamerský), 39. Fořt (Pulec), 46. Fořt, 54. Bláha (Oppelt), 60. Jakubec - 25. Čáp (Mikeska), 34. Drs (Čáp), 37. Míchal (Bůžek), 46. Čáp (Mikeska, Janda), 60. Čáp (Chlaň). Rozhodčí: Vokřál - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 12:9 + Hamerský, Fořt (oba HCV) 10 min. OT. Využití: 2:2 . V oslabení: 1:0. Diváci: 1155. Průběh utkání: 0:0,4:3,7:5.

První třetina začala velice opatrně. Více šancí jsme mohli vidět na straně hostů, kteří se častěji dostali až před domácího gólmana Biegla. V desáté minutě se naskytla první větší příležitost pro domácí, vyloučen byl hostující Čáp. Bohužel Vrchlabí svoji šanci neproměnilo a naopak si přesilovku vyzkoušelo Veselí. Paradoxně se Stadionu dařilo ujíždět v oslabení – nejdříve se snažil zakončit Bláha, který ale nedosáhl na přihrávku od Richarda Svobody a podruhé se do šance dostal Provazník, ale také neproměnil. V dalších minutách se střídaly menší šance obou týmů, do konce první třetiny však nikdo gól nevstřelil a do šaten se šlo za bezgólového stavu 0:0.

Ve druhé třetiny už to bylo na góly veselejší. Ve 23. minutě se v šanci ocitl hostující Mikeska, ale naštěstí pro domácí netrefil prázdnou branku. O minutu později už se Stadion radoval, protože první gól zápasu, a navíc v oslabení, vstřelil Patrik Fořt. Dlouho se z vedení neradovali, vzápětí Veselí vyrovnalo brankou Čápa, který tak využil přesilovou hru hostí. V polovině zápasu se do šance dostal znovu veselský Mikeska, ale nastřelil pouze Bieglův beton. Krásný gól Vrchlabí jsme mohli vidět o chvíli později, Tomáš Marek, který se vracel z trestné, parádně vystřelil z kruhu a Vrchlabí znovu vedlo - 2:1. Po třech vyloučení měli hostující o jednoho hráče v poli více – hrálo se 4 na 3. Tuto přesilovku využívá hostující Drs a znovu je stav nerozhodný. V přestřelce se pokračovalo – o dvě minuty později střílí za Vrchlabí podruhé v tomto zápase Patrik Fořt, a zvyšuje tak znovu náskok Stadionu. A opět se Vrchlabí z vedení neradovalo dlouho – za necelou minutu už to bylo 3:3 a zasloužil se o to hostující Míchal. Na konci prostřední části se znovu trefuje Patrik Fořt v přesilové hře a už v tuto chvíli si připisuje hattrick. Druhá třetina skončila lépe pro domácí hráče – HC Stadion Vrchlabí vede 4:3.

Do třetí třetiny vstoupili domácí v početní výhodě, tentokrát ale přesilovku nevyužívají. Po vyloučení domácího Bláhy se do šance dostal Fořt, ale tentokrát se v oslabení neprosadil. Pár minut se ve své brance oháněl hostující Dvořák, rány na něho létaly ze všech stran. Blažej, Svoboda ani Fořt si s ním neporadili, i když Svoboda nastřelil tyč. Ve 46. minutě Patrik Fořt potvrzuje svoji formu v tomto zápase a střílí svůj čtvrtý gól - tentokrát z trestného střílení. Tomu předcházelo podražení, který dnešní nejlepší vrchlabský střelec trestá gólem do Dvořákovy branky. Vrchlabí poprvé v zápase vede o dvě branky, bohužel ne na dlouho. Za minutu a půl Veselí opět snižovalo brankou Čápa, který se trefil už podruhé. Osm minut před koncem byli za menší potyčku vyloučení současně dva hráči – a Vrchlabí se podařilo zvýšit svůj náskok o dva góly. Po přihrávce Oppelta se trefuje Tomáš Bláha a vypadá to, že je rozhodnuto. V posledních minutách bylo k vidění nespočet šancí na obou stranách. V poslední minutě jsme viděli dva góly – nejdříve se za Veselí trefil potřetí Čáp a stejně jako domácí Fořt zaznamenal hattrick. Už to vypadalo, že zápas skončí poměrem 6:5, ale v čase 59:58 potvrdil vítězství Stadionu Jiří Jakubec a upravil tak skóre na 7:5. HC Stadion Vrchlabí zvítězil i ve druhém kole kvalifikace a může se připravovat na páteční zápas s Chocní.

Ivan Houda, HC Stadion Vrchlabí: Dneska jsme odehráli velmi těžké utkání, stále nás trápí marodka a na týmu jde vidět, že síly chybějí. Veselí bylo silný soupeř, ale s tím musíme počítat, kvalifikaci hrají vítězové. Jejich hra mě překvapila, ale naši kluci dřeli. Rozpačitý jsem z výkonu rozhodčího, ale budiž... Jsem rád, že toto těžké utkání máme za sebou. Vážím si odpovědného přístupu hráčů, i když u některých ještě vidím mezery ve výkonu. Teď máme týden na to, abychom se připravili na další zápas. Lukáš Effemberk dostal při rozbruslení pukem do hlavy a je tam lehčí otřes mozku, jsem s ním v kontaktu a uvidíme, jestli už se bude cítit na čtvrteční trénink. Jinak bych chtěl taky moc poděkovat našim divákům, kteří nás táhli a byli platným šestým, občas i pátým hráčem na ledě.