HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nové Město nad Metují 4:2

Vrchlabí v čele tabulky

19.02.2012
Jana Poskerová
V nedělním zápase domácí hráči nepřipustili ztrátu bodu. První gól, který padl za záda domácího golmana byl z trestného střílení a ke druhé akci se hosté dostali až ke konci poslední třetiny. Jinak byli domácí hráči po celou dobu zápasu favority a z vedení se nenechali sesadit ani na okamžik.
7.kolo, neděle 19.2.2012, 17:00
Vrchlabí
Nové Město nad Metují
Biegl (Effemberk) - Hlaváč, Mádle, Červa, Zázvorka, Bušek, Rathouský, Provazník, Lepka, Kovář, Šrámek, Jakubec, Filip, Svoboda, Marek, Mašek, Blažej Ma., Jirku
Bláha (Čáp) - Jakl, Hejduk, Burdych, Marša, Plíhal, Šnejdr, Ježek, Ježek, Kodym, Praus, Potuček, Janoušek, Vlček, Stehno, Řehák, Dittrich, Mach, Chmelík
Třetiny: 3:1,1:0,0:1  Branky a nahrávky:3. Oppelt (Mašek, Jirků), 5. Oppelt (Filip), 15. Filip (Červa), 30. Jakubec (Zázvorka, Filip) - 20. Praus,59. Praus . Rozhodčí: Samek - Jan, Veselý . Vyloučení:5:9 . Využití:1:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:1030 . Průběh utkání: 3:1,4:1,4:2.
Už ve třetí minutě se radovali vrchlabští hráčí a to když první branku vstřelil Tomáš Oppelt a stejný hráč zvyšoval vedení klubu v 5. minutě po nahrávce Filipa. Jak ukázaly další minuty zápasu, kdy hosté drželi útočné pásmo,ne nadarmo byli lídři tabulky. Pak ovšem přišla skvělá individuální akce Martina Filipa , který objel vše co mu stálo v cestě, a blafákem poslal puk za záda Bláhy. Město ale neztrácelo naději a pořád bylo 100% ve hře. V poslední minutě první třetiny bylo nařízeno proti domácím trestné střílení a Praus proměnil.

Město neztrácelo naději, ve 23.minutě velmi nepříjemně zazvonila Bieglova tyč. Podobná situace nastala o čtyři minuty později, kdy domácí golman vůbec netušil, kde se nachází puk. Naštěstí to bylo opět Vrchlabí, kdo vytěžil branku. Jiří Jakubec zvyšil na rozdíl tří branek. Puk se po střele Zázvorky dostal za Bláhovi záda, Jakubec ho jen doklepl do prázdné brány. A do konce třetiny se již stav nezměnil.

Hosté nastoupili do poslední třetiny velmi ostře, ale byli to opět hráči Stadionu, kdo se ocitnul v šanci na další gól. Hostující golman sice neměl puk pod kontrolou, naštěstí ho zalehl a nedal vrchlabským útočníkům šanci doklepnout puk do brány. V 58. minutě se novoměští dočkali. Tomáš Praus se dostal k odraženému puku od Biegla a z úhlu ho překonal. A to byla v poslední třetině jediná branka, která padla.

HC Stadion se nyní dostal na první místo tabulky a TJ Spartak ztrácí dva body. Uvidíme tedy, jak se situace vyvine v dalších zápasech.

Ohlasy trenérů

Pavel Biegl: Do utkání jsme vstoupili dobře nažhavení a první třetina se odehrála v naší režii. Novoměští se ale neodevzdali a prvních 10 minut druhé části nás přehrávali a zlom nastal po 4 brance. Pak jsme utkání až do konce kontrolovali. Vyzdvihl bych nasazení a úsilí, se kterým kluci šli za vítězstvím. Ještě není vyhráno, další těžké utkání nás čeká ve středu.