HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havlíčkův Brod - Vrchlabí 4:3

Vrchlabí v Brodě těsně prohrálo

19.12.2009
Ladislav Vácha, Jan Pečeňák
V sobotním zápase zavítali vrchlabští hokejisté do Havlíčkova Brodu. V utkání se naši hráči dostali do vedení, které drželi i v průběhu třetí třetiny. Poté se však domácím podařilo vstřelit dvě branky a skóre otočit. Na to už Vrchlabští odpovědět nedokázali.
32.kolo, sobota 19.12.2009, 17:00
Havlíčkův Brod
4:3
Furch (Suchan) - Jebavý, Soldán, Šulc, A. Jelínek, Vyhlídal, Pavlík, Horváth - Holec, Třetina, Havel - Endál, Voj. Němec, Svoboda - Knotek, Stromko, Ondráček - Smith, Česnek, Borovanský
Ševčík (Biegl) - Matějíček, Novajovský, Bendík, Čížek, Chmelíř, Hrach, Hanzl - Kříž, Filip, Rusnák - Gengel, Hubáček, Klimt - Andres, Gajovský, Mikšovský - Zíma
Třetiny: 1:0, 1:3, 2:0  Branky a nahrávky: 6. Endál (Voj. Němec), 29. Havel (Holec, Šulc), 48. Holec (Třetina), 52. Třetina (Havel, Holec) - 27. Gengel (Bendík, Hubáček), 32. Klimt (Gengel), 33. Matějíček (Novajovský). Rozhodčí: Florian - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 4:5, navíc Soldán (HBR) 10 minut OT, Svoboda (HBR) a Bendík (VRC) oba 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Domácím se už po necelých 2 minutách hry nabídla přesilová hra, když se proti hokejovým pravidlům provinil vrchlabský obránce Chmelíř. Rebelové si dokázali proti oslabenému soupeři vytvořit dvě dobré šance. Nejdříve po vhazování zahrozil nebezpečnou střelou z kruhu útočník Havel, jenže našel jen připravené betony gólmana Ševčíka. Poté od modré čáry tvrdě vystřelil Šulc, Ševčík vyrazil puk před sebe a následně musel strážce vrchlabské branky zasahovat proti několika dorážkám zblízka.

Havlíčkobrodští hokejisté byli o něco aktivnější, což jim přineslo kýžené ovoce v podobě vstřelené branky. Na konci 6. minuty Vojtěch Němec z dobré pozice prověřil tvrdou střelou Ševčíka, od kterého se odrazil puk před bránu a důrazný Lukáš Endál pohotovou dorážkou skóroval – 1:0. Hosté mohli zanedlouho odpovědět při hře v početní převaze, ale Rebelové se úspěšně ubránili. První nebezpečnější šanci si vytvořili Vrchlabí v 17. minutě při vyloučení Třetiny, když Hubáčkův projektil z kruhu skončil těsně vedle pravé tyčky Furchovy svatyně. Na druhé straně zahrozil z protiútoku Knotek, jehož tvrdá střela proletěla těsně nad horní tyčkou brány.

Druhé dějství začalo šancí havlíčkobrodských hráčů. Ve 25. minutě si střela A. Jelínka od modré čáry nenašla cestu k bráně přes hradbu těl, jenže kotouč zachytil mezi kruhy Voj. Němec, prokličkoval se přes bránící hráče a zblízka nastřelil Ševčíkův levé beton. Za minutu v dobré palebné pozici zastavil Mikšovského Vyhlídal jen za cenu faulu a hosté z Krkonoš toho patřičně využili. Střelu Jana Bendíka od modré čáry před bránou jemně tečoval Ladislav Gengel, a překonal tak brankáře Furcha – 1:1.

Brodský gólman si potom připsal velmi povedený zákrok, když z první pálil z bezprostřední blízkosti Gengel jen do jeho betonu. Havlíčkův Brod přispěchal s rychlou odpovědí.Ve 29. minutě se domácí dostali do slibného přečíslení, Miroslav Holec našel hezkou přihrávkou Lukáše Havla, který si položil Ševčíka a následně bekhendem zasnunul kotouč do poloprázdné brány – 2:1.

Poslední slovo však patřilo vrchlabským hokejistům. Nejdříve ve 32. minutě po nahrávce Ladislava Gengela propálil Furcha z vrcholu kruhů Tomáš Klimt – 2:2. Za 73 sekund poslal Vrchlabí do vedení Jiří Matějíček, který po pasu Petera Novajovského ukázal záda brodské obraně a zblízka nekompromisně zavěsil pod horní tyčku – 2:3. Ve 37. minutě byla Kotlina svědkem pěstního souboje mezi Svobodou a Bendíkem. Oba nakonec vyfasovali trest na 5 minut plus do konce utkání.

V úvodních minutách závěrečného dějství se Rebelům naskytla velká příležitost k vyrovnání, když si po vyloučeních Chmelíře a Mikšovského zahráli dvojnásobnou přesilovku. V ní si vytvořili obrovský tlak a velké šance. První z nich měl na své holi Havel, ale jeho pokus zblízka jen proletěl Ševčíkovým brankovištěm. Za pár desítek sekund z mezikruží pálil Třetina, ale jeho projektil skončil těsně nad horní tyčkou. Ve 48. minutě se už domácí dočkali za svou aktivitu zasloužené odměny. Miroslav Třetina prošel podél mantinelu hned přes tři bránící hráče, předložil puk volnému Miroslavu Holcovi a ten bekhendovou střelou vymetl vzdálenější růžek branky – 3:3.

Hosté i nadále pokračovali v rozpačitém výkonu a nechali Rebely pokračovat v tlaku, který nakonec vyústil v další gól. V 52. minutě Havlíčkobrodští vytvořili kolem Ševčíka pořádný zmatek, po Lukáši Havlovi se dostal puk na hůl Miroslava Třetiny a brodský forvard měl už snadnou úlohu uklidit kotouč do opuštěné brány – 4:3. Havlíčkův Brod si vypracoval i další šance, ale Ševčík už neinkasoval. Navíc v závěru domácí hráči hráli v příliš mnoho hráčích a byli za to potrestáni dvěma minutami. Vrchlabí ještě zkusilo vyrovnat při hře bez brankáře, ale neúspěšně.

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): Byli jsme připraveni, že soupeř přijede buď s defenzivní taktikou nebo nátlakovým hokejem. Vstřelili jsme branku, která nám paradoxně uškodila. Soupeř byl potom jednoznačně lepší a s námi to po 2 třetinách nevypadalo vůbec dobře. Prohrávali jsme 2:3 a herně se nám nedařilo. Naštěstí jsme vstřelili dvě branky a zápas otočili. Hráčům bych chtěl poděkovat za předvedený výkon, ve vyrovnané tabulce je pro nás velmi cenný každá bod. Vzhledem k vývoji dnešního zápasu bychom byli i s bodem spokojeni.

Josef Řeháček (HC Vrchlabí): My jsme se na soupeře připravovali, věděli jsme, že se nás bude snažit dostat pod tlak. Dlouho se nám dařilo brodskou taktiku narušovat. Potom jsme inkasovali velmi spornou branku. Druhá třetina pro nás vyzněla lépe a vedli jsme 3:2. Bohužel se nám vyfauloval obránce a při naší marodce nás to stálo hodně sil. Vyčerpala nás také dlouhé oslabení 3 proti 5. Poté jsme čekali velký tlak Havlíčkova Brodu a bohužel jsme po dalších dvou brankách prohráli. V závěru nám už chyběly síly na zvrat.