HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Havířov 4:0

Vrchlabí uštědřilo Panterům čtyřgólový příděl

20.10.2008
Patrik Huber
Jednoznačný průběh mělo utkání 15. kola I. ligy mezi Vrchlabím a Havířovem. Elektromontéři vedli již po první části o dvě branky, úspěšnými střelci byli Beck a slovinský forward Pajič. Uklidňují třetí trefu zařídil ve třiadvacáté minutě Konečný a když na začátku třetího dějství přidal čtvrtou branku Rusnák, nebylo již o čem pochybovat. Nemalý podíl má na vítězství i brankář Štůrala, který byl po právu vyhlášen hvězdou zápasu z řad domácích. Vrchlabský brankář si připsal čisté konto, což už je jeho druhé v sezoně.
15.kolo, pondělí 20.10.2008, 18:00
4:0
Havířov
Štůrala - Koma, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála "C", Lukáč, Wagenhoffer - Horčička "A", Pajič, Beck, "A", Gajovský, Krupka, Rusnák, Konečný, Kříž, Látal, Eiselt, Mikšovský, Gengel
Čech - Lojek, Štefanka, Novák, Huhto, Rangl, Štěpánek, Klimeš - Evan, Seman, Vala, Velecký, Sýkora, Piecha, Zeliska, Brynecký, Najdek, Vozecký, Daneček, Haas, Hlouch
Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 4. Beck (Pajič, Lukáč), 19. Kříž (Konečný, Látal), 23. Konečný (Kříž, Látal), 42. Rusnák (Chatrnúch) . Rozhodčí: Zubzanda - Svoboda, Zavřel . Vyloučení: 4:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 1260 . Průběh utkání: 4:0 .

V úvodu utkání diktovalo tempo Vrchlabí, které se chtělo dostat hned v začátku do vedení, což se také povedlo. Pajič nevěděl co s pukem, tak vystřelil od modré na branku, Čech dobře neutlumil kotouč, ke kterému se po sléze dostal PATRIK BECK, jenž pohodlně dorazil do branky - 1:0. Hostující brankář se musel hodně červenat, na rychlou vedoucí branku Elektromontérů měl velkou zásluhu. Domácí se po vstřelené brance možná až trochu moc nechali unést do útočení, z čehož vyplynula velká šance Panterů na vyrovnání. Na Štůralu jel totiž sám Vala, ale domácí brankář nepřipustil, aby bylo vyrovnáno.

Krkonošští mohli jít do dvoubrankového vedení, ale Čech napravil svoje zaváhání ze 4. minuty, kdy měl velký podíl na brance domácích. Tentokrát však předvedl zákrok, který můžeme řadit do kategorie těch nejlepších, které brankáři v dnešním zápase nabídli. Pajič zpoza branky nahrával na spoluhráče, ale přihrávka mířila do brusle jednoho z hostujících obránců a puk se už valil do branky, ale v posledním možném okamžiku vymrštil hostující brankář svůj beton, čímž vyřešil tuto šanci.

Domácí zvyšovali tlak na branku hostí a ti nestíhali. Havířovští nechali před brankou trestuhodně volného PAVLA KŘÍŽE a Látala, proti dvěma útočníkům neměl Čech nárok. Po střele Látala zachránila hosty branková konstrukce, ale následná dorážka prvního jmenovaného už v brance skončila - 2:0. I druhé branka Podkrkonošského celku padla z dorážky.

Vrchlabí vstoupilo do prostředního dějství tak, jako skončilo to první, tedy brankou. Domácí zdlouhavě kombinovali v pásmu hostí, čímž unavili havířovskou pětku. RASTISLAV KONEČNÝ z otočky přízemní střelou k tyči nedal sebemenší šanci havířovskému gólmanovi. Pochvalu si také zaslouží Kříž, který poslal Konečnému elegantní přihrávku mezi kruhy, odkud vrchlabský útočník skóroval - 3:0. 30. minuta utkání mohla přinést snížení, ale to by hostující Vala musel mít koncovku o něco přesnější. Netrefil totiž úplně odkrytou horní polovinu branky, zamířil pouze do lapačky položeného Štůraly, hostující hráč si tak již podruhé v tomto střetnutí vylámal zuby na krkonošském brankáři.

V tomto utkání bylo téměř pravidlem, že začátky třetin patřily domácím. Čtvrtý zářez na pažbě přidal ŠTEFAN RUSNÁK, který dorazil střelu Chatrnúcha za záda Čecha - 4:0. I čtvrtá gólová radost Vrchlabských tak byla po dobré orientaci před brankou a také důrazu. K další solidní šanci se dostal Konečný, jenž hned po buly vyslal tvrdou ránu, která však mířila těsně mimo levé tyčky, v ochozech to jen zahučelo.

Lodivod vrchlabských hokejistů, Vladimír Jeřábek, dnes dával dost prostoru Eiseltovi a to zejména v oslabeních, které hrál tento útočník takticky výborně a výrazně při nich vypomáhal obraně. Panteři se snažili nepříznivý stav alespoň zkorigovat a to se jim skoro povedlo, když Piecha hledal žabičkou u druhé tyče Štůralovy branky Sýkoru, ten ale netrefil puk ideálně a střela mířila vedle. Hned z protiútoku střílel zprava Gengel, ale ani jeho střela si nenašla cestu za záda Čecha. To bylo vše, co utkání nabídlo. Vrchlabí si zbytek zápasu pohlídalo a nedalo Slezanům šanci ani k snížení.

Miroslav Fryčer (trenér HC Panthers Havířov):Individuální chyby nás stojí zápasy a tím pádem spoustu sil. My se snažíme hrát hokej takže ty individuální fatální chyby nás stojí body. Je to jako přes kopírák. My jsme měli šance, které jsme měli dát skoro do prázdné brány. My ty soupeřovy golmany děláme vlastně do národního mužstva sami vlastníma chybama, které nás sráží na kolena. A za situaci ve které jsme si můžeme jen a jen sami