HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Olomouc - Vrchlabí 2:3

Vrchlabí uspělo v Olomouci a je v čele první ligy!

27.09.2008
Patrik Huber, Jakub Gabriel
Vrchlabští hokejisté těsně zvítězili na ledě Olomouce a jelikož Havířov a Chomutov podlehli svým soupeřům, vedou Vrchlabští druhou nejvyšší soutěž! Utkání bylo velice napínavé, hosté sice po druhé třetině vedli 0:2, ovšem Olomoučtí se nevzdávali a podařilo se jim vyrovnat. Když už všichni očekávali prodloužení, trefil se dvě minuty před koncem vrchlabský Tomáš Rod a urval všechny tři body na stranu hostí. Elektromontéři tedy zvítězili již po páté za sebou. Uvidíme, jak jim to půjde příště, další utkání je čeká ve středu 1.10. doma se soupeřem z Mostu.
7.kolo, sobota 27.9.2008, 17:00
Olomouc
2:3
Žigárdy (Krejčí), Kudělka, Ministr, Smejkal, Čuřík, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Štach, Kříž, Sakrajda, Nedbálek, Ostrčil, Vlk, Bartoň, Mrázek, Bordowski, Žajgla
Štůrala (Ševčík), Vála, Matějíček, Chatrnúch, Bendík, Galvas, Lukáč, Koma, Wagenhoffer, Pajič, Beck, Horčička, Kříž, Látal, Rod, Gajovský, Fiedler, Konečný, Rusnák, Hruška, Krupka
Třetiny: 0:2, 0:0, 2:1  Branky a nahrávky: . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání:

Na vrchlabských hokejistech, kteří vážili dalekou cestu až na Hanou, nebyla z vyčerpávající cesty znát únava. Krkonošští totiž vstoupili do utkaní velice aktivně a nebojácně, za což si vysloužili i vedení. Severočechy poslal do vedení slovenský obránce Jozef Wagenhoffer, který po přihrávce Roda přízemní střelou mezi Žigárdyho betony otevřel skóre 0:1. Olomoučtí byli nástupem hostů evidentně zaskočeni, čehož i nadále Vrchlabští využívali. Domácí v začátku utkání určitě nehráli podle svých představ a za jejich pasivitu mohli být potrestáni i druhým gólem. Druhou branku měl na hokejce Lukáč, ten ovšem z bezprostřední blízkosti trefil pouze plastron olomouckého brankáře.

Postupem času se hra začala vyrovnávat, ovšem v poslední minutě první části srazil olomoucké hokejisty do kolen Patrik Beck, jenž nikým neatakován bez problému dorážel před Žigárdym, který bez pomoci svých spoluhráčů neměl žádnou šanci proti vrchlabskému útočníkovi uspět - 0:2. Branka do šatny zcela jistě nahlodala sebevědomí Olomouce, naopak pro Vrchlabí to vypadalo velmi nadějně.

Hanáci po neúspěšné první části v kabině mnoho pochvalných slov neslyšeli, ovšem z chyb, které udělali v první dvacetiminutovce se poučili a do prostřední části vstoupili mnohem koncentrovaněji. Kamenem úrazu byl pro hokejisty z Moravy přechod do útočného pásma, kde velmi dobře zasahovali vrchlabští obránci a také rychle se vracející útočníci. Další činnost, jenž se domácím nedařila, byly přesilové hry, v nichž Mora kazila hodně přihrávek a především kombinaci v útočném pásmu, která byla při početní výhodě opravdu žalostná. Diváci ve druhé části hry žádnou větší šanci neviděli, k vidění byly pouze nevyužité přesilové hry obou týmů.

Třetí třetina byla ta, která se divákům, jenž navštívili tento zápas, musela líbit nejvíce. To co nebylo k vidění v prostřední části, která byla doslova nudná, nám vynahradila třetina třetí. Lodivod Olomouce, Petr Vlk, svým svěřencům v přestávce mezi třetinami určitě vysvětlil, jak si představuje, aby sehrávali přesilové hry. Olomoučtí hokejisté si jeho slova vzali k srdci, když hned na začátku posledního dějství v početní výhodě vyrovnal Richard Brančík, který úspěšně dorážel před Štůralou - 1:2.

Po snižující brance domácích se ale ke slovu opět dostali Elektromontéři. Nejprve Rusnák velice šikovně tečoval puk před olomouckých brankářem, ten však bryskně zareagoval a nedopustil, aby Olomoučtí prohrávali opět o dva góly. Po Rusnákovi to mohl být Konečný, který by dal hostům opět dvoubrankové vedení, onen hráč ovšem netrefil kotouč, který stál úplně osamocený před odkrytou brankou Olomouce. Jak se domácím v první a druhé části nedařili přesilové hry, tak třetí třetina byla pravým opakem. Vyrovnání přišlo z hole Petra Sakrajdy, když stejně tak, jako spoluhráč Brančík, z dorážky překonal krkonošského gólmana - 2:2.

Mužstvo domácích branka, jenž znamenala vyrovnání velice nabudila. Hned od dvě minuty později mohli jít Moravané do vedení, to by ale ve vrchlabské brance nesměl stát rodák ze Zlína Tomáš Štůrala, na kterého jel úplně sám Brančík, ovšem vrchlabský brankář bravurním zásahem podržel svůj tým. Utkání každou minutou přidávalo na dramatičnosti. Když už všichni očekávali prodloužení, zmrazil všechny fanoušky Mory a naopak potěšil fanoušky Vrchlabí Tomáš Rod. Hlavním strůjcem branky byl ale Gajovský, jenž založil rychlý protiútok, nádherně obešel domácího beka a vystřelil, jeho střela sice ještě branku nepřinesla, ale dorážející Rod už neměl problém dorazit puk do odkryté branky - 2:3. Elektromontéři se tak díky skvěle sehraném protiútoku dostali dvě minuty před koncem do vedení, které už nepustili a minimálně do dalšího kola, které se odehraje v sobotu, si mohou okusit jaké to je být v čele I. ligy.