HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ml.Boleslav 2:3sn

Vrchlabí urvalo proti lídrovi tabulky bod

11.02.2008
Patrik Huber
Dnes se odehrálo poslední kolo základní části 1.ligy. Vrchlabí nastoupilo na domácím ledě proti Mladé Boleslavi, která okupuje první příčku v tabulce. V Elektromont aréně se zaskvěli oba brankáři. Domácí Hylák a hostující Šindelář byli vyhlášení nejlepšími hráči utkání. Boleslavský gólman mohl být o něco šťastnější, protože jeho spoluhráči dokázali nakonec porazit domácí po nájezdech, konečný výsledek 2:3.
44.kolo, pondělí 11.2.2008, 18:00
2:3sn
Ml.Boleslav
Hylák - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Volek, Bendík -Pajič, Gengel, Beck, Horčička, Přeučil, Plodek, Rapač, Vantuch, Brynecký, Jech, Kováč, Nevyhoštěný
Šindelář - Drábek, Kolafa, Lukáč, Mazanec, Mocek, Schnabel, Výborný, Jaroměřský, Rumpel, Boháč, Šebesta, Gajovský, Rod, Handlovský, Nouza, Milkulík, Fiedler, Rozsíval, Sýkora
Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 - 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 5. Rapač, 57. Rýgl - 19. Mikulík (Nouza, Fiedler), 53. Nouza, rozhodující sam. nájezd Nouza. Rozhodčí: Froněk - Mašek, Vitík. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1600. Střely na branku: . Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 - 0:0 - 0:1
První velkou šanci v utkání měl vrchlabský Pajič, jenž si najel do volného prostoru, ale jeho tvrdá střela šla pouze do tyče Šindelářovy branky. Domácí ze začátku na soupeře tlačili a z tlaku vytěžili i vedoucí branku, poté co Šindeláře zblízka překonal Richard Rapáč - 1:0. V 6. minutě zápasu měli domácí další velkou šanci, ale Kováč střelou po zemi nepřekonal brankáře hostí. Ve 14. minutě měli opět šanci domácí. Pajič s Beckem se dostali do přečíslení 2 na 1, ale střelu zakončujícího Becka, výborně vyrazil Šindelář. V čase 18:58 se hosté dočkali vyrovnání. Milan Mikulík si v závaru před brankou našel puk a zasunul ho za bezmocného Hyláka - 1:1.

Domácí začali druhou třetinu velkou šancí, ale Vantuch, který dostal přihrávku před branku, nepřekonal opět skvělého Šindeláře. Ve 28. minutě měli Boleslavští velkou šanci, ale Boháč, který jel sám na Hyláka neuspěl. Domácí hráč Pajič se dostal ve 36. minutě hry do gólové šance, ale Šindelář výborným skluzem vyřešil tuto 100% šanci domácích. Ve druhé dvacetiminutovce branka nepadla, a tak se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Vrchlabští hokejisté ve 44. minutě třetího dějství nevyužili minutovou přesilovku 5 na 3, i když šance byli, ale Vála, Pajič a Matějíček ve velkých šancích ztroskotali na vynikajícím Šindelářovy. Hosté se ve 49. minutě dostali do nadějné příležitosti, poté co Hylák neudržel puk v lapačce dorážel Mikulík, ale ten netrefil odkrytou klec, ale tuto šanci si Boleslavští vynahradil gólem. V čase 52:42 se hosté ujali důležitého vedení. Tomáš Nouza si nejprve výborně položil Hyláka a poté zakončoval do prázdné branky - 1:2. Vrchlabí po brance hostí začalo na Boleslav mírně tlačit a vytěžilo vyrovnávací branku. V čase 56:42 vypálil od modré Martin Rýgl a jeho střela propadla Šindelářovy mezi betony - 2:2. Stav po 60. minutách byl nerozhodný 2:2, a tak se muselo prodlužovat.

Domácí začali prodloužení přesilovkou, když byl vyloučen Mocek. Přeučil měl obrovskou šanci rozhodnout, ale nejprve trefil puk do Šindeláře a následná dorážka mířila do tyče. Vrchlabským hokejistům dal další možnost Mikulík, který byl vyloučen na 2 minuty za sekání. Domácí měli velkou šanci, ale Rýglova dělovka skončila na tyči. Poté šikovně střílel i Brynecký, ale ani tato střela nenašla recept na výborně chytajícího Šindeláře. Vrchlabí v prodloužení šance nevyužilo, a tak utkání dospělo do samostatných nájezdů.

Samostatné nájezdy začal boleslavský Tomáš Nouza, který proměnil, Rapač - neproměnil, Nikola Gajovský - proměnil, Beck - neproměnil.