HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Chrudim - Vrchlabí 3:3

Vrchlabí uhrálo v Chrudimi remízu

20.08.2009
Petr Dejnožka, Jan Pečeňák
Dva dny po vítězném utkání nad Slavií čekalo vrchlabské hokejisty další přátelské utkání. Tentokrát se utkali na chrudimském ledě s místním celkem. Domácí se v průběhu utkání dostali dvakrát do vedení, ale hostům se vždy podařilo stav utkání vyrovnat. Po skončení zápasu došlo i na nácvik trestných střílení, ve kterých už byli úspěšnější hráči z Vrchlabí. Další utkání sehrají naši hokejisté v úterý 25.8. od 18:00 na ledě Benátek nad Jizerou.
přát, čtvrtek 20.8.2009, 18:00
Chrudim
3:3
Němec (Barta) - Toužimský, Mocek P., Suchý, Vágner, Charousek, Mocek D., Drtina, Malinský - Kaut, Martinec, Bělohlávek, Jindřich, Král, Žák, Šeda, Blažek, Procházka, Stoklasa, Radil, Buchtele
Ševčík (Biegl) - Hanzl, Pácal, Flašar, Chaloupka, Chmelíř, Vála - Kotrba, Rusnák, Gengel, Urban, Zíma, Mikšovský, Andres, Hubáček, Hruška, Tvrdek, Filip, Beck
Třetiny: 2:1, 1:2, 0:0  Branky a nahrávky: 2. Král (Jindřich), 8. Blažek (Šeda, Mocek D.), 25. Martinec - 8. Urban (Zíma), 22. Vála (Kotrba, Rusnák), 30. Pácal (Hanzl) . Rozhodčí: Vampola - Ježek, Plch . Vyloučení: 8:10 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 280 . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3 .

Do Chrudimi přijel vrchlabský celek a tak většina fanoušků čekala a hlavně si přála pěkný hokej s mnoha góly. A jejich přání se vyplnila. Do první šance se dostal hned na začátku první minuty Petr Bělohlávek a poprvé prozkoušel Petra Ševčíka. Ve druhé minutě už se stadion poprvé otřásl. Lukáš Král plně využil přihrávku od Jana Šedy a střelou do růžku otevřel účet zápasu – 1:0. Poté se šance střídaly rovnoměrně na obou stranách, až v 8. minutě se síťka za zády Petra Ševčíka rozvlnila podruhé. Po akci dva na jednoho dotlačil puk do branky Tomáš Blažek – 2:0. Vedení o dvě branky Chrudim však dlouho neudržela. O 25 sekund později obranou prošel David Zíma, přihrál Tomáši Urbanovi a ten se nemýlil – 2:1. Další zajímavý moment nastal ve 12. minutě, když Tomáš Martinec přihrál Janu Šedovi, který vstříc gólmanovi neuspěl a napálil pouze lapačku strážce vrchlabské svatyně. Chrudimští byli přece jen aktivnější a svůj tlak vystupňovali v 17. minutě při přesilovce 5 na 3, kdy Petr Mocek napálil břevno Ševčíkovy branky. V první třetině mohly oku diváka lahodit dva obranné lví skoky chrudimských obránců Zdeňka Toužimského a Petra Suchého, kteří touto obětavostí zabránili téměř jistému gólu. Po první třetině byl stav více vyhovující Chrudimi, 2:1.

Z úvodu druhé dvacetiminutovky však hosté zabrali a po dvou minutách vyrovnali. Na modré čáře nejprve zamíchal a poté i přesně vystřelil do levého růžku Němcovy branky Aleš Vála – 2:2. O další změnu skóre se pokoušel Filip Stoklasa, ale pouze nechal vyniknout lapačku Petra Ševčíka. Co se nepovedlo Stoklasovi, to napravil o chvíli později Tomáš Martinec. . Po několika odrazech se kotouč dostal až do branky, gól byl nakonec připsán právě tomuto útočníkovi. Ani toto vedení Chrudimi příliš dlouho nevydrželo. Konkrétně ve 30. minutě dokonale využil zakrytého výhledu Martina Němce Tomáš Pácal a potřetí vyrovnal stav utkání – 3:3. Do další obrovské šance se dostal Jan Buchtele, když postupoval na Petra Ševčíka z úhlu, zkusil vystřelit mezi betony, jenže vrchlabský gólman je stihl včas zaklapnout.

Ve třetí třetině jsme již další branku neviděli, zato vyloučených bylo mnoho. Na chrudimské straně byli čtyři potrestaní hráči, na straně našeho dnešního soka dokonce pět. Ani jedna z přesilovek využita nebyla. Za zmínku stojí jen střela Stanislava Procházky a zřejmě největší šanci poslední části měl na hokejce Lukáš Chmelíř, který zavařil Němcovi. Chrudimský gólman naštěstí vše zachránil, a tak Chrudim remizovala s Vrchlabím 3:3.

Na závěr se ještě konaly samostatné nájezdy, v kterých byli nakonec úspěšnější hosté. Rozhodující nájezd proměnil vrchlabský Adam Mikšovský.

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: utkání bylo daleko hokejovější než předchozí zápasy. Shodou okolností skončilo opět remízou. Hráli jsme aktivní hokej, měli jsme spoustu šancí, ale trochu nám chybí důraz před brankou soupeře. V zápase jsme vyrobili několik chyb, které nás stály vítězství. Vrchlabí je však velmi silný soupeř, se kterým se musí do sezony hodně počítat.

Vladimír Jeřábek, trenér HC Elektromont Vrchlabí: na nás bylo vidět, že jsme hodně unavení. Tento zápas se měl odehrát původně v pátek a podle toho jsme měli naplánovaný i týdenní program. Včera jsme absolvovali velkou regeneraci ve Špindlerově Mlýně a dnes to na nás bylo vidět. Špatně jsme bruslili, ale myslím si, že se zápas mohl divákům líbit včetně trestných střílení na závěr. Jsem hrozně rád, že máme zápas za sebou a že se nikomu nic nestalo. Máme zdravých pouze šest beků a bylo na nich vidět, že toho měli opravdu dost.