HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Lomnice n./P. - Vrchlabí 1:5

Vrchlabí splatilo dluh v Lomnici

04.03.2012
První zápas kvalifikace skončil pro hosty z Vrchlabí bez ztráty bodu, Lomnice se střelecky prosadila až v předposlední minutě. Vrchlabští již v 5. minutě vedli o dva góly a svůj náskok jen zvyšovali. Nelze nezmínit Martina Filipa, který si během zápasu připsal dva body a za poslední týden je to jeho již šestý zápas.
1.kolo, neděle 4.3.2012, 16:45
HC Lomnice n./P.
1:5
Tříska (5. Skákalík) - Kocourek, Sehnoutek, Svoboda, Pavlas, Martinec, Vágenknecht, Bláha, Karásek, Rudiš, Lemfeld, Junek, Syrovátka J., Syrovátka L., Bartoš, Špaček, Matěja, Majdič
Biegl (Effemberk) - Provazník, Jakubec, Oppelt, Blažej Martin, Marek, Mádle, Červa, Jirkú, Filip, Šrámek, Svoboda, Rathouský, Mašek, Hlaváč, Zázvorka, Bušek, Lepka, Kovář
Třetiny: 0:3,0:2,1:0  Branky a nahrávky:58. Svoboda (Kocourek, Rudiš - 3. Provazník (Lepka), 5. Jirkú (Oppelt, Blažej), 15. Filip (Jakubec), 23. Jirkú (Filip), 24. Marek (Mašek)- . Rozhodčí:Kareš Jiří - Maštalíř Petr, Potůček David . Vyloučení:3 – 7 navíc Mádle 10 OT, Červa 5 +OK . Využití:1:0 . V oslabení: . Diváci:428 . Průběh utkání:0:3,0:5,1:5 .
Od první do poslední minuty se hrál hokej výborné úrovně. Horalé svoji aktivní a důraznou hrou domácí dokonale zaskočili. Hned v úvodním střídání byl vyloučen hráč na každé straně za vzájemnou potyčku a 10 sekund před vypršením trestů nastřelil Provazník kotouč přes beka na branku domácích a bylo to 0:1. Tříška na puk zareagoval pozdě. Než se Lomnice otřepala, procpal Blažej kotouč kolem mantinelu do středního pásma na Oppelta, který předložil Jirků a ten blafákem do protipohybu zvýšil na 0:2. Tříška, aniž by si sáhnul na puk, šel střídat. Domácí hráli v 7. min. přesilovku a v ní Vrchlabí podržel Biegl. Již ve hře v plném počtu hráčů další téměř celá minuta hrála v našem pásmu. Když už to vypadalo, že domácí získávají půdu pod nohama, přišel třetí úder. Zázvorka při signalizovaném vyloučení našel kolmicí na druhé modré Filipa a ten střelou pod vyrážečku upravil na 0:3. Pět minut před koncem úvodní třetiny fauloval Červa a vyfasoval 5 + OK. Oslabení hrál Stadion aktivně a domácí do žádného tlaku nepustil. Se sirénou byl vyloučen Jirků a začátek druhé třetiny byl ve znamení více než minutové přesilovky domácích 5 na 3.

Tu horalé přečkali a v následném oslabení šel sám na branku Mašek, Skákalík dostál svému jménu a skočil mu pod nohy, čímž ho při blafáku podrazil, ale vyšel z toho bez trestu. O necelou minutu později se Jirků vracející z trestné lavice již překvapit nenechal a podobný výlet gólmana trestal, 0:4. Hned po buly dobře přečetl hru Oppelt, ale v samostatném nájezdu přestřelil. V dalším střídání se vrchlabáci opět radovali. Výborné napadání Lepky přetavil bombou do sítě Marek, 0:5. Lomnice byla rozhozena a na aktivní hru hostí nenašla až do konce druhé třetiny recept.

Na začátku třetí části hry, při první přesilovce hostí, nastřelil Mádle Lemfeldovi chrániče, ten svůj samostatný nájezd chtěl zakončit střelou mezi nohy, ale Biegl si housle pohlídal. Přestože Lomnice ještě přitáhla šrouby a snažila se zoufale vrátit do utkání, narážela na připravenou obranu horalů, kteří svoji disciplinovanou hrou nepřipustili obrat ve vývoji utkání. Domácí se radovali z branky až při své sedmé přesilovce dvě a půl minuty před koncem, ovšem ta byla pouze jejich labutí písní.

Než kolegové z E-sports připraví novou tabulku, připojujeme aktuální tabulku k článku

4. Lomnice nad Popelkou 1 0 0 0 0 1 1 : 5 0

Pavel Biegl:: Kluci plnili na ledě do puntíku vše, co jsme si před utkáním řekli. Bylo moc dobře, že jsme s nimi na začátku sezóny sehráli dvě přátelská utkání. Mohli jsme se na ně tím pádem dobře připravit. Eliminovali jsme přednosti Lomnice na jejich malém hřišti a vyrovnali jsme se jim především v důrazu. V rozhodujících chvílích nás podržel Zdeněk v brance. Odvážíme sice cenné a zasloužené vítězství. Kromě toho bych za tým chtěl poděkovat všem našim fanouškům za vytvoření skvělé atmosféry a doufám, že se uvidíme ve středu v Praze.