HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Litoměřice - Vrchlabí 0:4

Vrchlabí snad chytilo druhý dech

29.11.2010
Vypadá to, že tým Vrchlabí se zamyslel nad dosavadními výsledky a šel do sebe. Hovoří o tom i dnešní ukázková výhra v Litoměřicích, kde hostující tým z Krkonoš vyhrál 0:4. Domácí Stadion se dnes nedostal do větší střelecké akce a případné šance domácích pokryl bez problému vrchlabský Koutský, kterému s přibývajícím počtem odehraných zápasů stoupá forma. V týmu hostujících se střelci podělili rovným dílem 2:2 - obránci:útočníci.
23.kolo, pondělí 29.11.2010, 18:00
HC Litoměřice
0:4
Volke - Brož, O. Kříž, Stříteský, Vobořil, Evan, Martinka, Kolbaba, Macek - Hašek, Šinágl, P. Kříž - Doležal, Slížek, Horčička - Přeučil, Hlusička, Novák - Rod, Heinisch, Rindoš
Koutský (Ševčík) - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, V. Drábek, Hanzl, Zukal, Urban - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Hubáček, Beck - Gengel, Bláha, Látal - Bezouška, Zíma, J. Drábek
Třetiny: 0:2,0:1,0:1  Branky a nahrávky:3. Bezouška (Drábek J., Zíma), 5. Chaloupka (Poživil), 26. Rusnák (Kubeš), 51. Kubeš( Chaloupka ). Rozhodčí: Dvořák, Jílek, Flegl . Průběh utkání: 0:2,0:1,0:1 .

První třetina patřila pro Litoměřice opět mezi ty, na které budou chtít honem rychle zapomenout. Znovu se totiž domácím nepovedl úvod a ve 3. a 5. minutě vsítili Vrchlabští své dvě úvodní branky. Trefil se Bezouška a po něm Chaloupka. Druhý jmenovaný navíc využil přesilovku, když na lavici hříšníků seděl domácí kapitán Slížek. Domácí stíhala smůla ve střelbě. V úvodu letošního ročníku si zřejmě vystříleli všechen gólový střelný prach a jejich pokusy končily téměř pravidelně na chraničích výborně bránících obránců Vrchlabí. Příliš vyložených šancí se ani na jedné straně neurodilo. Do kabin mužstva odcházela za stavu 0:2.

Litoměřičtí sice ustáli první pětiminutovku druhé třetiny, krátce po jejím uplynutí však Vrchlabští znovu rozvlnili síť ve Volkeho brance. Štefan Rusnák se v čase 25:18 probojoval až před branku přes několik bránících hráčů a střelou těsně nad ledem k levé tyči zvyšuje na trojbrankový rozdíl pro hosty. Ve druhé polovině druhé dvacetiminutovky hra nabrala trochu na obrátkách, zejména díky řadě vyloučení na obou stranách. Potrestat se nepodařilo ani jedno, přičemž obě mužstva měla po jedné příležitosti přesilovky 5 na 3. Na holích hráčů Litoměřic dál přetrvávala střelecká nemohoucnost, Vrchlabští neskórovali ani po parádní kombinaci na jeden dotek, kdy kotouč mířil k levé tyče na Becka. Volke se ale k nelibosti hostujícího útočníka stačil včas přesunout.

Třetí část se již pouze dohrávala. Na obou stranách byla vidět touha po brzkém konci utkání. Obě mužstva se totiž trápila a ani o tři branky vedoucí hráči Vrchlabí nehráli ideálně. Přece jen ale i v závěrečné dvacetiminutovce padla branka. Bohužel pro domácí se opět rozvlnila síť ve Volkeho brance k radosti hostů. Nahození od modré tečoval v 51. minutě Kubeš a kotouč zapadl do pravého horního růžku. V závěru se opět téměř nehrálo v plném počtu a zejména Litoměřičtí se tak obírali o možnost alespoň snížení či zaznamenání čestného úspěchu. Vrchlabští si již výsledek 0:4 pohlídali a dokráčeli k zisku tří bodů. Litoměřice prodloužily sérii porážek.

Řeháček Josef - trenér HC Vrchlabí

Přiznám se k tomu,že jsme jeli do Litoměřic s tím, že bychom tu chtěli nějaký bod získat. Povedl se nám začátek utkání, kdy jsme brzo vedli 2:0 a tento výsledek díky naší zodpovědné hře jsme udrželi celou první třetinu. Ve druhé třetině jsme zvýšili na 3:0 a přišel důležitý moment, kdy Litoměřice hrály přesilovku 5 na 3, kterou jsme odehráli bez inkasované branky. Pak jsme měli stejnou výhodu i my, ale řekli jsme si, že i když branku nevstřelíme, tak se nic neděje. Čekali jsme, jak začnou hrát Litoměřice třetí třetinu a dohodli jsme se, že budeme zahušťovat střední pásmo. Kluci pokyny plnili a Litoměřice se k nám těžko dostávaly. Pak jsme vstřelili čtvrtou branku a zápas byl rozhodnutý. Klukům bych chtěl poděkovat a pochválit i brankáře.

Sledovali jste litoměřickou krizi a tím i doufali v uhrání bodů na jejich ledě ?

Abych vám pravdu řekl, tak ani ne. I my jsme si prošli podobnou krizí a teď je pro nás důležitý jít zápas od zápasu. Samozřejmě jsme sledovali poslední utkání Litoměřic v Hradci. Podívali jsme se na jejich sestavu, kdo nehrál a kdo je zraněný. Soutěž je strašně vyrovnaná a je tu důležitý každý nadcházející zápas. Soustředili jsme se na zápasy s Chrudimí a Pískem. Pro nás to byly důležité šestibodové zápasy.

Budete se pokoušet probojovat se do první osmičky po základní části ?

Je to náš cíl dostat se do osmičky. My máme ještě jeden zápas k dobru.Týmy jsou hrozně vyrovnaný a bude problém se tam dostat. Samozřejmě by nás to těšilo, ale může nastat nějaký problém a všechno bude jinak. Cíl, dostat se mezi osm jsme si vytýčili před sezonou, ale měli jsme špatný začátek. Teď ztrácí týmy z čela tabulky a všechny ostatní dole bodují. Bude to hrozně těžký dostat se do osmičky, ale chtěli bychom. V Litoměřicích jsme se trochu báli koncovky zápasu. Pokud by domácí snížili a dostali se do zápasu, mohlo by to skončit všelijak. Několikrát to již na svém ledě předvedli. My jsme takto málem ztratili utkání s Chrudimí, kdy jsme vedli 4:0 a pak se strachovali o tři body.

Daniel Tvrzník - trenér Stadionu Litoměřice

Před tímto utkáním jsme již byli ve velkým útlumu. Několik zápasů po sobě se nám nedařilo. A pak, pokud dostanete ze tří střel do páté minuty dvě branky, tak to je pro tým totální deka. Na našich hráčích bylo vidět, že se bojí hrát. Alibisticky si přihrávali, před protihráči ustupovali. Navíc si pořádně nenahrajeme, přes hokejky nám přeskakují puky. To je prostě krize. Doufali jsme, že se to dnes zlomí. Do zápasu jsme nastupovali s nějakou taktikou. Ale jak za pět minut prohráváte o dvě branky je všechna příprava na utkání pryč a musíte vymýšlet a hrát úplně něco jiného. Náš tým je v krizi a dnešní zápas to opět ukázal. V předchozících zápasech jsme si vypracovali alespoň nějaké šance, ale dneska vůbec nic. Nemůžu říci, že by kluci nechtěli a nebojovali, ale prostě to nějak nejde.

Nečekáte na vánoční přestávku, kdy se zhruba týden nehraje ?

Do přestávky je ještě hodně zápasů a ani není dlouhá. A jestliže jsme se v polovině základní části pohybovali na místech o kterých jsme ani nesnili, tak teď musíme sbírat bod po bodu. Všechny týmy kolem nás bodují a nás teď čeká těžká série. Bude to na zkušených hráčích. Nemůžeme chtít po mladých, aby to oni zachraňovali. Teď se ukáže pravá síla týmu.

Co očekává tým Litoměřic od zápasu v Ústí, který se bude hrát ve středu ?

Ústí nyní také nepředvádí žádný super výkon a my bychom toho chtěli využít. My ale máme nyní problém sami se sebou a je nám jedno proti komu budeme hrát. Musíme hrát tak, jako bychom hráli play off. Musíme každý zápas odbojovat a odmakat. Věřím tomu, že jedno povedené utkání může všechno zlomit. Ústí je velký favorit a určitě nám bude chtít vrátit porážku z Litoměřic. Každý bod z Ústí by pro nás byl obrovský úspěch.