HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HK Mountfield HK 4:2

Vrchlabí si vynutilo další zápas v Hradci

19.02.2009
Jan Pečeňák, Jakub Gabriel
Vrchlabští hokejisté se nevzdávají a pokračují ve čtvrfinálové sérii s Hradcem. Výhrou 4:2 se jim podařilo snížit nepříznivý stav série na 2:3. Ve velmi vyhroceném utkání, kde bylo po hromadné bitce vyloučeno hned několik hráčů do konce utkání, si Vrchlabští počínali velice dobře a čeká je další utkání na půdě Hradce. V domácí brance se ukázal Filip Šindelář a až na malou chybičku při první inkasované brance podal perfektní výkon, nejlepším hráčem Vrchlabí byl však vyhlášen Štefan Rusnák.
ČF5, čtvrtek 19.2.2009, 18:00
4:2
HK Mountfield HK
Šindelář (Ševčík) - Matějíček, Chaloupka, Lukáč, Štrach, Vála, Galvas, Chatrnúch, Bendík - Kubeš, Pajič, Beck - Krupka, Rapáč, Gengel - Rusnák, Kříž, Látal - Fiedler, Hubáček, Mikšovský
Koutský (32.Luňák) - Filip, Karlíček, Burian, Hendrich, Pazdera, Zápotočný, Sláma, Lesák - Fořt, Roubík, Kadlec - Hruška, Koudelka, Volráb - Nedorost, Filip, Moskal - Jindřich, Polák, Suchý
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky:12. Matějíček (Kříž), 26. Lukáč (Rusnák), 32. Chatrnúch (Kubeš, Rusnák), 53. Pajič (Chaloupka, Rapáč) - 39. Kadlec (Zápotočný, Roubík), 45. Filip (Zápotočný) . Rozhodčí: Souček, Lacina - Beneš, Štofa . Vyloučení: 11:9 navíc Kříž (VRC) 5 minut + do konce utkání, Gengel (VRC) 5 minut + do konce utkání, Štrach (VRC) 5 minut + do konce utkání, Zápotočný (HKR) 5 minut + do konce utkání, Hendrich (HKR) 5 minut + do konce utkání . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 1972 (vyprodáno) . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2 .

Pátý zápas mezi Vrchlabím a Hradcem nám ukázal prakticky vše, co nám může sportovní utkání nabídnout. Branky, drama a emoce. Samotné utkání začalo svižně a již v první minutě se poprvé vylučovalo na domácí straně. Ovšem hosté se dostali pouze ke střele Karlíčka od modré. Při hře pět na pět se začali osmělovat domácí, ale střely Krupky a Becka svůj cíl nenašly. Chvíli po nich se na druhé straně protáhl přes obránce Fořt, ale svůj bleskový průnik zakončil jen střelou do Šindeláře. To však bylo v podstatě vše, co Hradec v první třetině předvedl, protože veškerou aktivitu převzali na své hokejky domácí hokejisté. V osmé minutě nejprve mířil Rapáč jen do Koutského. V desáté minutě měli velmi blízko k brance Kubeš s Křížem, když druhý jmenovaný netrefil po přesné přihrávce odkrytou branku. Gólová radost však přišla zanedlouho. Do útočného pásma se dostal Kříž, který tvrdě vystřelil, jeho pokus však Koutský vyrazil. Kotouč se však dokutálel k modré čáře, kde byl připravený Jiří Matějíček a trefil přesně – 12. minuta 1:0.

Ideální možnost k vyrovnání měli hradečtí od 14. minuty, kdy měli možnost hrát přesilovou hru, ale tu zahráli velmi špatně a nedostali se ani ke střele. Po skončení přesilové hry se hráči nakonec ke střele dostali, ale se skákavou střelou Filipa od červené čáry si poradil domácí gólman. V 18. minutě se od mantinelu snažil o průnik Látal, ale nakonec zvolil střelu a s tou si Koutský poradil. V samotném závěru se ještě tvrdou střelou prezentoval Moskal a na druhé straně své štěstí zkoušel dvakrát od modré čáry Galvas, ale ani jedna střela neskončila v síti.

Do první větší šance ve druhé třetině se dostal Koudelka, ale jeho pokus skončil v lapačce domácího gólmana. Na druhé straně se o prolomení střelecké smůly pokoušel Pajič, ale prozatím neúspěšně. Také v úvodu druhého dějství dostali Hradečtí možnost hrát přesilovou hru, ale o tu sami přišli, když byl vyloučen i jejich hráč. Při hře čtyř proti čtyřem napřáhl hned po buly od modré čáry Josef Lukáč a jeho střelu zastavila až síť – 26. minuta 2:0. Poté se na dlouhé minuty ze hry vytratila hokejovost a oba týmy si nedokázaly vytvořit větší příležitost. Až při vyloučení Hendricha v polovině zápasu se diváci dočkali nějakého vzruchu a hned z toho byla branka. Kubeš zpoza branky našel najetého Romana Chatrnúcha, který svižnou střelou zvýšil ve 32. minutě již na 3:0.

To nevydržel gólman Koutský a nechal se vystřídat Filipem Luňákem. Šanci dostat se zpátky do zápasu měli hosté ve 34. minutě, ale svou další početní výhodu zahráli jako ty předešlé a to špatně. Ve druhé třetině se nakonec hosté snížení dočkali. Jiří Kadlec od mantinelu vystřelil a puk propadl Šindelářovi mezi betonem a tyčkou do sítě – 39. minuta 3:1. V poslední minutě navíc domácí Kříž tvrdě fauloval a dostal 5 minut + trest do konce utkání. Hosté tak mohli hned v úvodu poslední části hry utkání zdramatizovat.

Hradecká nemohoucnost v přesilových hrách však trvala nadále, až to Kadlec nevydržel a byl vyloučen za sekání a počet hráčů na ledě se tak vyrovnal. Až při hře pět na pět se hosté dočkali snížení na rozdíl jediné branky. Zápotočný od modré čáry vystřelil a puk tečoval za záda Šindeláře Martin Filip – 45. minuta 3:2. Poté jsme měli možnost zhlédnout velmi pěknou boxerskou vložku v podání několika hráčů. Nejvíce aktivní byl Ladislav Gengel, který své dva souboje vyhrál KO. Úspěšný byl i Daniel Zápotočný, který svůj souboj také vyhrál. Odměnou bylo oběma hokejistům vyloučení do konce utkání. Navíc se k nim přidali i Hendrich a Štrach. Po delší přestávce vyplněnou odchodem hostujících hokejistů do kabin se začalo hrát. O několik okamžiků později se opět vylučovalo a vyplynula z toho přesilová hra domácích pět proti třem.

Ta se však vrchlabským hokejistům moc nepovedla, vyjma pěkné přihrávky Becka na Pajiče, který však u levé tyčky promáchl. Zbytek oslabení už hosté bez problémů ubránili. Nevyužitá početní výhoda však domácí celek dlouho nemrzela. Po ráně Chaloupky se k Luňákem vyraženému puku dostal Rok Pajič a neměl problém zasunout do prázdné branky – 53. minuta 4:2. Hradeckým nezbylo nic jiného, než se drát do útoku, ale dobrá defenziva domácích je do žádné větší příležitosti nepouštěla. Hosté nevyužili ani své další početní výhody a ke snížení nevedlo ani odvolání gólmana. Vrchlabští hokejisté tak díky výhře 4:2 snížili stav série na 2:3 a čtvrtfinálová bitva tak bude v sobotu 21.2. pokračovat na ledě Hradce Králové.