HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kobra 5:3

Vrchlabí si bere zpět čtvrté místo a vítězí v utkání nad Kobrou!

13.01.2016
Tomáš Brož
Dohrávka 23. kola nabídla souboj mezi sousedy z tabulky. Vrchlabí nakonec stejně jako v prvním vzájemném utkání zápas zvládlo a zvítězilo. Výhra v základní hrací době navíc domácí přiblížila třetí příčce, kterou aktuálně okupují Klatovy, za nimiž HC Stadion zaostává jen o skóre.
23.kolo, středa 13.1.2016, 18:00
5:3
Kobra
Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Hejda, Klement, Lenoch, Kadavý, Matějček, Jandejsek, Cheborád – Šťastný, Filip, Jirků, Procházka, Urban, Bittner, Bláha, Šimoníček, Maďar, Oppelt, Vacek
Bílek (Ponikelský) – Šteiner, Verbík, Cafourek, Vacek, Lang, Verbík, Kulich, Doležal – Jakeš, Jedlička, Borovanský, Škop, Hanták, Antončík, Slanina, Hlinka, Novák, Kysela, Kučera
Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 19. Bittner, 37. Bittner (Procházka, Urban), 39. Šťastný (Jebavý), 44. Procházka (Urban, Lenoch), 59. Šimoníček (Maďar, Jandejsek) – 18. Jakeš, 36. Vlach (Škop), 47. Antončík (Jakeš, Šteiner). Rozhodčí: Veinfurter – Špringl, Pechánek. Vyloučení: 8:5. Diváci: 659. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Hostující Kobry začali utkání aktivněji. Ve 2. minutě zamířil sám na vrchlabskou branku Novák, ale jen za cenu faulu ho zastavil Lenoch a hostům byla nabídnuta první přesilová hra v utkání, kterou ovšem nevyužili. V 7. minutě se do první šance dostali také domácí, ale střela z hokejky Bláhy mířila pouze do hostujícího gólmana. Ve 13. minutě musel proti přímé střele hostujícího Jakeše vytáhnout svůj beton Jelínek v domácí brance. O minutu později se na druhé straně snažili překonat hostujícího brankáře Filip a Bittner, ale ani jeden z nich nenašel recept jak dostat puk do branky. V 17. minutě se do slibné šance při přesilové hře dostal domácí Bittner, ale na pozorného Bílka nevyzrál. Na druhé straně ve vlastním oslabení ujel všem vrchlabským hráčům Jiří Jakeš a otevřel gólový účet dnešního zápasu – 0:1. Minutu před koncem třetiny se zjevil domácí Bittner sám před Bílkem, ale byl faulovaný a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám faulovaný hráč Ladislav Bittner se rozjel proti hostujícímu brankáři a nedal mu šanci – 1:1.

Začátek druhé periody začali znovu aktivněji hráči z Našeho hlavního města. Ve 23. minutě se v dobré palebné pozici ocitl domácí Maďar, ale bohužel vystřelil mimo branku. 26. minuta přinesla šanci hostům se dostat do vedení. Jeden z hostujících hráčů objížděl branku a snažil se zasunout puk do branky, ale Jelínek v domácí brance byl na svém místě. Na druhé straně musel proti střele Klementa vytáhnout lapačku Bílek. Ve 29. minutě v oslabení ujížděli na hostujícího gólmana Bláha společně s Maďarem, ale druhý jmenovaný přestřelil Bílkovu klec. 31. minuta přinesla šanci domácích se dostat do vedení. Bittner přímo před brankářem nedokázal doklepnout puk do branky a ani následná dorážka gólem v síti Kobry neskončila. Ve 35. minutě Maďarova střela jen těsně minula Bílkovu branku a halou to jenom zahučelo. O minutu později se dostali hosté do vedení. Po Škopově přihrávce se prosadil Daniel Vlach – 1:2. Hosté se dlouho z vedení neradovali. Na druhé straně po ose Procházka – Urban – Bittner se poslední jmenovaný Ladislav Bittner dostal ke střele a vyrovnával skóre utkání a zaznamenal tak jubilejní 100 branku HC Stadionu v této sezoně – 2:2. Ve 39. minutě se dostali domácí v zápase poprvé do vedení. Na modré čáře chytře číhal Tomáš Šťastný, který se po přihrávce od Jebavého rozjel sám proti brankáři a upravil tak skóre – 3:2. Ve stejném šance vyfasoval hostující brankář Bílek desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

Poslední část utkání začali aktivněji hráči HC Stadionu. Proti Bílkovi to zkoušeli Bláha a Maďar, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. Ve 44. minutě se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Po přihrávkách Urbana a Lenocha se o gól postaral Michal Procházka – 4:2. V 48. minutě hosté snížili na rozdíl jedné branky. Ve vlastním oslabení se po přihrávkách Jakeše a Šteinera dostal ke střele Šimon Antončík a střelou pod víko upravil skóre – 4:3. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno. Hanták ve vyložené šanci trefil jen dobře postaveného Jelínka. V 51. minutě se halou ozýval pískot domácích fanoušků, protože Bílek v hostující brance si podle jejich názoru moc dlouho upravoval svojí výstroj. Následovala série dvou vyloučení na obou stranách po jednom. V 56. minutě se k puku u mantinelu dostal domácí Bláha, ale Bílka nepřekoval. V 59. minutě si hosté vyžádali oddechový čas a poté odvolali svého brankáře a zkoušeli to se šesti bruslaři. Netrvalo moc dlouho a domácí HC Stadion využil prázdné hostující branky. Po přihrávce Maďara na Jandejska následovala ještě přihrávka na Jiřího Šimoníčka, který ujel hostujícímu hráči a navýšil domácí vedení opět o dvě branky – 5:3. Do poslední šance v utkání se dostali hostující Kobry, ale jejich střelu podržel Jelínek mezi svými betony.

Petr Hlaváč: Dnešní zápas řadím mezi nejlepší, co jsme letos odehráli. Od první minuty jsme diktovali tempo hry. Je k neuvěření, že jsme rozhodli až v power play. Kluci dřeli, vytvářeli si jednu šanci za druhou, ale koncovka nás stále trápí, jinak by Kobra dostala deset. Jsou dvě věci, které mě mrzí, vlastně tři:
1. Naše přesilovky, které trenujeme, přesto jsme při nich dnes 2x inkasovali
2. Pískot našich RÁDOBY fanoušků po třetím inkasovaném gólu v naší přesilové hře a následném neúspěšném pokusu o její proměnění, za takového stavu bych očekaval hromové povzbuzovaní a ne pískot! PROBERTE SE!!!!!!!!
3.Na koho už chcete chodit, když ne na Kobru, pátý tým tabulky. Nehledě na to, že bojujeme o 3.místo!!!!
Tak v Kolíně Vás čekám v co největším počtu a my se pokusíme navléct další korálek na vítěznou šňůru. Druhé místo také není daleko.