HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 5:2

Vrchlabí se znovu ujímá vedení v sérii

01.03.2014
Raina Jarošová
Po dnešním výsledku 5:2 je HC Stadion znovu ve vedení prvního kola play-off. Ačkoliv hostující Buldoci vstřelili první branku utkání, během jedné minuty dokázali vrchlabští otočit skóre a třetinu vyhrát 2:1. Stejně tak skončila i druhá část, a v poslední třetině si domácí jen pohlídali skóre. V pondělí tak mohou ve Slaném sérii ukončit!
1 PO, sobota 1.3.2014, 18:00
5:2
Řisuty
Jeschke – Vondráček, hamerský, Poskočil, Klement, Koláž, Lenoch, Pulec, Provazník – Jakubec "C", Filip M. "A", Fořt, Jirků, Filip D., Šťastný, Březina, Bláha "A", Gengel, Marek
Knap (Štepánek) – Kašák "A", Sedláček, Babický, Bílek, Jirouch, Tomáš, Voráček, Slánský, Landa, Kos "A", Vyšín, Vlček, Kraus "C", Záleský, Hlusička, Krpata, Náprstek, Vodička, Redlich, Veber
Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0  Branky a nahrávky: 19. Filip M. (Hamerský), 19. Bláha, 22. Gengel (Klement), 23. Fořt (Jakubec, Filip M.), 55. Bláha (Klement) – 11. Záleský (Kraus), 31. Kos (Vlček). Rozhodčí: Horynek, Weinfurter – Potůček, Tasch. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Průběh utkání: 2:1, 4:2, 5:2.

Utkání začalo menšími šancemi na obou stranách. Do té větší se dostal ve 4. minutě domácí Březina, ale jeho ani jeho dorážky neskončily za zády Knapa. Také Buldoci dostali velkou možnost proměnit šanci v branku – Vyšína však betonem vychytal Jeschke. Po dvou zakázaných uvolnění si hosté zahráli přesilovou hru. Užuž to vypadalo, že se HC Stadion bez potíží ubrání, ale 12 vteřin před koncem trestu prostřelil Jeschkeho hostující Záleský a otevřel skóre utkání. Ve 13. minutě mohl srovnat Jirků, ale minul řisutskou branku. Poslední minuty první třetiny se Vrchlabí snažilo ze všech stran pálit na Knapovu bránu. V 18. Minutě nevyužil šanci ani Bláha, od jehož rány se puk dostal ke Šťastnému, kterému se ale nepovedl zamířit přesně nad Knapův beton. O půl minuty později již ale bylo srovnáno na 1:1 – po přihrávce Hamerského dorazil puk do branky Martin Filip. Hned vzápětí se HC Stadion mohl radost z otočení skóre. Tentokrát už se Tomáš Bláha nemýlil, když krásnou střelou z mezikruží nedal hostujícímu brankáři šanci. Chvilku před odchodem do šaten mohl ještě navýšit náskok Vrchlabí Fořt, ale Knapovi se povedli svou svatyni uchránit. Na konci první třetiny tak byl stav utkání 2:1.

Buldoci se do další části pustili s vervou, dostali se do šance tři na jednoho, ale Záleskému se nepovedlo trefit Jeschkeovu branku. Nedáš–dostaneš v tomto případě platilo - Ladislav Gengel potrestal Řisuty střelou nad beton k levé tyči a navyšoval již na 3:1 pro vrchlabský tým. Ve 23. minutě se prosadil také Patrik Fořt, který dostal puk do poloprázdné branky a HC Stadion vedl 4:1. Po této brance došlo k výměně hostujícího brankáře, místo Knapa nastoupil Štěpánek. Možnost vstřelit další branku dostali domácí ve 25. minutě, kdy byl vyloučen hostující Redlich, ale početní výhodu nevyužili. V polovině zápasu jsme viděli hned několik vyloučení za menší potyčku, dva domácí hráči a jeden hráč z Řisut si šli na dvě minuty odpočinout na trestnou, Vrchlabí tak hrálo oslabení. O deset vteřin později si situaci ještě více zkomplikovali, když přišlo další vyloučení na straně domácích. A Buldoci neváhali tuto šanci využít - Kos střílel od modré a prostřelil se až do Jeschkeho brány. O chvíli později šli do tří i hosté, ale Bláha ani Březina nedokázali propálit Štepánka. Domácí však neustoupili ze svého tlaku, hosté se bránili zuby nehty. Z šancí Fořta, Gengela nebo Hamerského však nebylo nic, druhá třetina skončila se stejnými skóre jako první – 2:1, ve vedení stále HC Stadion 4:2.

Poslední část začala šancí hostů, Krpata ale Jeschkeho nepřekonal. Poté se museli domácí opět ubránit ve čtyřech hráčích, naštěstí tato přesilovka nebyla pro Buldoky vydařená. Znovu skórovat mohl ve 44. minutě Bláha, který se dostal do nájezdu, ale hostující Štěpánek si poradil. Také domácí dostali možnost využít přesilovou hru, nejdříve vyloučen Krpata a o chvíli později také Kos – domácí měli k dispozici 28 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3, ale dvojnásobnou početní výhodu nevyužili, ačkoliv se Hamerský dostal přes celé hřiště až před branku a dokonce byl kotouč v brance, rozhodčí gól neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti a navíc Hamerský dostal dvě minuty za napadení. Buldoci mohli snížit náskok v krátké přesilové hře, ale Jeschke vychytal jak střelu Kosa, tak i jeho dorážku. V 50. minutě byl vyloučení hostující Bílek, ale opět si HC Stadion s touto situací neporadil. Gólovou převahu potvrdilo Vrchlabí v čase 54:46 – opět na tři branky odskočilo díky Tomáši Bláhovi, který vstřelil svůj druhý gól v utkání a trefil se přímo mezi betony Štěpánka. Během posledních minut zápasu už se spíše dohrávalo, navíc dvě vteřiny před koncem ještě vyloučen hostující Voráček. Vrchlabí tak znovu na domácím ledě zvítězilo a ujímá se vedení v sérii 2:1.

Pavel Biegl: Úvod byl opatrný z obou stran, pak přišel zbytečně inkasovaný gól, ale to nás paradoxně nakoplo a zvýšené úsilí bylo po zásluze odměněno. Pak už se zápas odvíjel v náš prospěch, škoda neproměněných šancí, zápas jsme mohli rozhodnout již dříve. Pouze z určitých krátkých intervalech jsme vypadli z role. Na to si v podnělí musíme dát pozor. Koncentrace musí být po celých 60 minut. V závěru nás sice soupeř dostal pod tlak, ale druhý bod jsme si vzít už nenechali.

Hodnocení zápasu od Tomáše Bláhy: Bylo to těžké utkání, ale jsem rád, že jsme si už od začátku drželi to, co jsme měli a v podstatě jsme Řisuty do nějakých větších akcí nepustili.