HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Slaný - Vrchlabí 0:8

Vrchlabí rozdrtilo Lvy ve Slaném

21.03.2012
Poslední zápas kvalifikace se proměnil v exhibici hostujícího týmu z Vrchlabí. Konečný stav utkání je 0:8 pro HC Stadion Vrchlabí a byly zaznamenány hned dva hatricky a to Martina Filipa a Libora Maška, po jednom bodě si připsal Jakubec a Svoboda.
6.kolo, středa 21.3.2012, 18:00
Slaný
0:8
Vaňous (53. Štěpánek) - Málek, Kouřil, Dvořák, Spilka, Zuska, Banič, Frolík - Alexa, Rousek, Průcha, Matějka, Šelicha, Hoffmann, Jeschke, Bečvář, Krégl, Kubinčák, Adajev, Lapáček, Novák.
Biegl - Hlaváč, Provazník, Červa, Zázvorka, Bušek, Mádle - Mašek, Marek, Lepka, Jakubec, Filip, Svoboda, Oppelt, Jirků, Blažej, Šrámek.
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:6  Branky a nahrávky: 24. Mašek (Hlaváč), 32. Filip, 46. Mašek (Provazník), 46. Filip (Svoboda, Jakubec), 49. Jakubec (Filip), 52. Mašek (Hlaváč), 53. Filip, 55. Svoboda. Rozhodčí: Petrazákk - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:5, navíc Blažej (VRC) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:0, 0:8.

Postupový klíč před utkáním byl jasný. Pokud chtěli do baráže postoupit slánští Lvi, museli vyhrát za tři body. Jakýkoliv jiný výsledek posílal do souboje s Kutnou Horou hokejisty z Podkrkonoší.

Po úvodním oťukávání se jako první osmělili hráči Vrchlabí, kteří dirigováni výborně hrajícím Martinem Filipem, jako první prozkoušeli těžšími střelami brankáře Vaňouse. Poté si zachytal i Biegl, ale závěr třetiny patřil opět hostujícím borcům. Do šaten se však šlo za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé části se už skóre měnilo. Ve 24. minutě našel Hlaváč před brankou volného Libora Maška, a ten otevřel skóre duelu. Lvi poté zvýšili aktivitu a vytvořili si několik gólových šancí. Neuspěl však ani čtyřgólový hrdina z Lomnice Novák, který se před Bieglem objevil osamocený, ale backhandem hostujícího brankáře z blízka nepřekonal. V čase 31:30 se tak opět prosadili hosté, když se po zaváhání slánské obrany dostal k puku Martin Filip a přelstil Vaňouse podruhé. Skóre 0:2 vydrželo i do přestávky a tento stav už velmi vyhovoval hráčům z Vrchlabí.

Do třetí části nastoupili Lvi se snahou vstřelit kontaktní gól. Kubinčák však svůj sólový únik zakončil jen do betonů hostujícího gólmana a plány domácích na zvrat ve 46. minutě narušil Libor Mašek, který svou druhou trefou v utkání zvýšil už na 0:3. Po této brance se domácí hra zcela rozpadla a hráči Stadionu buďto přečíslovali obranu Slaného, a nebo najížděli na brankáře Vaňouse zcela sami. Nebylo tak divu, že po dalších trefách Filipa, Jakubce, Maška a Filipa, přičemž oba posledně jmenovaní dovršili hattrick, svítil na světelné tabuli stav 0:7. To už bylo na Vaňouse moc a tak na posledních osm minut pustil do slánské branky náhradníka Štěpánka . Ten v 55. minutě inkasoval z hole Martina Svobody i osmý gól. Alespoň čestný úspěch Lvů mohl v závěru zaznamenat Viliam Banič, který byl ve vyložené šanci faulován a dostal tak možnost jet trestné střílení. Jeho blafák však Biegl vystihl a uhájil čisté konto.

Po utkání se tedy mohli hostující příznivci radovat z postupu do baráže, ve které se Vrchlabští utkají s Kutnou Horou. První zápas je na programu v neděli 25. března od 18:00 na ledě soupeře.

Pavel Biegl: Odehráli jsme velmi kvalitní utkání. Nerad chválím, ale v dnešním zápase odevzdali kluci hodně. Hlavně nic nepodcenili a můžu říct, že s dnešním výkonem jsem spokojen.