HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Havířov 3:0

Vrchlabí přejelo Pantery s čistým štítem

08.12.2007
Jakub Gabriel
Do branky nastoupil opět Ševčík a velice se činil. Vychytal totiž svoji první nulu v sezoně, ke které mu napomohla dobře hrající obrana. Ladislav Gengel vsítil dvě branky, nejdříve v první a poté i ve druhé třetině. Třetí, pojišťovací trefou zajistil vítězství Rýgl svoji dělovkou, která hladce prošla kolem Valenta. Vrchlabí si tak připisuje podruhé za sebou tři body a v příštím utkání zajíždí na vyrovnaný souboj do Třebíče.
28.kolo, sobota 8.12.2007, 18:00
3:0
Havířov
Ševčík (Falta) - Rýgl, Nosek, Bendík, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Matějíček - Tvrdek, Pajič, Gengel, Vantuch, Hruška, Kříž, Špaček, Přeučil, Beck, Jech, Brynecký, Plodek
Valent (Novotný) - Klimeš, Peštuka, Lašek, Staňek, Novák, Mikšan, Zdráhal, Škoda, Rozum, Sochorek, Daneček, Velecký, Vala, Hulva, Giesel, Sikora, Nies
Třetiny: 1.0, 2:0, 0:0  Branky a nahrávky: 14. Gengel (Tvrdek, Pajič), 24. Gengel (Tvrdek), 31. Rýgl (Brynecký). Rozhodčí: Hodek - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 13:13, navíc Kříž (Vrchlabí), Staněk (Havířov) a Hulva (Havířov) 10 minut OT. Využití: 1:0. Střely na branku: 43:34.V oslabení: 2:0. Diváci: 1507. Průběh utkání: 3:0.

První třetina: Domácí využili početní výhodu, a tak těsně vedli

První střely utkání si připsali hostující Daneček s Valou. Poté pálil v přesilovce Klimeš od modré, ale Ševčík, který chytal třetí zápas v řadě, střelu pokryl. Domácí zahrozili až v 7. minutě, kdy nebezpečně střílel Vantuch po Přeučilově nahrávce před branku. Po této akci začali Vrchlabští více útočit. Tvrdek měl před brankou volného Gengela, ale zvolil střelu, kterou však Valent vyrazil. Před brankou ještě Gengel dorážel a vrchlabský tlak zastavilo až vyloučení hostů. Hosté dostali slovo až ve 13. minutě, kdy tvrdě střílel Mikšan, ale opět bez úspěchu. V čase 13:49 se domácí v přesilovce poprvé radovali. Tvrdek byl u modré, dal za bránu Pajičovi a ten z první nahrál před branku. Tam stál Gengel a možná trochu se stěstím skóroval - 1:0. Následně začali hosté více střílet a méně kombinovat, ale žádná střela nebyla nikterak nebezpečná, neboť měl vrchlabský brankář čistý výhled. Při další šanci ale zahrozili hosté, když z mírného úhlu ohrozil branku Staněk. V poslední minutě měl ještě šanci srovnat Vala, ale přes Bendíka neprošel, a tak do šaten odcházelo s jednobrankovým náskokem Vrchlabí.

Druhá třetina: Gengel zvýšil náskok a výhru pojistil Rýgl, obě branky v oslabení

Druhá část začala velmi útočně z obou stran, ale první velkou šanci měli hráči Vrchlabí při hře v oslabení, kterou také využili. Tvrdek vybojoval ve středním pásmu kotouč a s Gengelem jeli dva na jednoho. Tentokrát Tvrdek přihrál a Gengel nahrávku pouze tečoval, která poté směřovala pod břevno brány Valenta - 2:0. Domácí pak měli početní výhodu, v pásmu se sice drželi, ale ke střele se nedostali. Po druhém góle hosté trochu polevili, nastřelována byla většinou totiž jen branka hostí. Nastalo další oslabení pro domácí a opět puk skončil za Valentovými zády. Brynecký jel po mantinelu a přihrál přesně mezi kruhy Rýglovi, který svoji tvrdou střelou nedal brankářovi šanci - 3:0. Hned po další buly vyjeli domácí opět ve dvou, ale nyní Tvrdek netrefil skákající kotouč. Ve 36. minutě si před Ševčíkem nebezpečně počínal Huhto, který však netrefil. Nebezpečný byl pak před Valentem Vantuch, ale branku přestřelil. ve 39. minutě se k Noskovi dostal odražený kotouč, který trefil rameno Valenta, dorážel tam ještě Pajič, ale to bylo ve druhé třetině vše. Domácí mohli být spokojeni se stavem 3:0.

Třetí třetina: Takticky dohraná poslední část, ve které gól nepadl

Začátek třetího dějství vyšel lépe hostům, kteří ohrožovali Ševčíkovu svatyni. Ale potom jeli Pajič s Tvrdkem sami na Valenta, který však povyjel z branky a vyrazil betonem. Poté si hosté zahráli přesilovku, a tak zneškodnili zvyšující se tlak. Ubíhajícím časem se hra více a více zpomalovala, byl k tomu taky pádný důvod. Vstřelit nejméně tři branky během deseti minut totiž není tak jednoduché, navíc když Vrchlabí hodně bránilo. Ovšem chvílemi se jedno z mužstev pouštělo do akcí, bylo ale hodně vyloučení, a tak to byl vždy někdo jiný. V přesilovce například střílel Rýgl, k odraženému puku se dostal Pajič, který mohl zvýšit náskok. Byl však zablokovám havířovským obráncem a nepodařilo se mu dorazit do prázdné klece. Po zbytek poslední části útočili již jen hráči Vrchlabí, kteří ale taky jistili Ševčíkovu první nulu. Za svůj výkon byl vyhlášen hráčem utkání společně s hostujícím Valou.

Jiří Režnar (trenér Havířova):Myslím si, že dnešní utkání bylo kvalitní. Bohužel jsme dostali dva góly v přesilovce, postarali se o ně dva nejzkušenější hráči. My jsme upozorňovali hráče, že Vrchlabí hraje oslabení aktivně všemi třemi hráči a my jsme se s tím nedokázali vypořádat. Ve hře pět na pět to bylo slušné utkání s tím, že Vrchlabí bylo důraznější a má lepší bruslaře a z toho to vyplývalo.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí):Jsem hlavně rád, že jsme navázali na ten zápas v Prostějově, že to nebyla jen náhoda. Myslím si, že jsme hráli dobré zápasy už předtím s Brnem a v Olomouci. Duležité je, že jsme protáhli serii. Kluci to odmakali perfektně, je vidět, že máme už trošku silnější kádr a můžeme hrát na čtyři útoky - je to úplně o něčem jiném, protože hráči, hlavně útočníci, nejsou tak unavení. Podržel nás brankář Ševčík, ale byla to týmová práce. Společně s hráči doufáme, že skončilo období, kdy si odsud soupeři odváželi body.