HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jihlava 1:0

Vrchlabí postupuje!!!

21.02.2008
Patrik Huber, Jan Pečeňák
V dramatickém zápase před výbornou diváckou kulisou se z postupu do čtvrtfinále play off 1. ligy radují hokejisté Vrchlabí. Zápas rozhodl v 56. minutě svým důrazem před brankou Lukáš Vantuch. Dukla i přes závěrečný tlak odpovědět nedokázala. HC Vrchlabí tak dosáhlo dalšího historického úspěchu.
OF5, čtvrtek 21.2.2008, 18:00
1:0
Jihlava
Hylák (Ševčík) - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Bendík, Hrach, Volek - Tvrdek, Pajič, Beck, Horčička, Přeučil, Gengel, Vantuch, Dušek, Špaček, Brynecký, Rapáč, Plodek, Jech
Řehoř (Falta) - Staněk, Štrach, Ficenc, Kašpar, Míka, Martínka, Duben - Říha, Hanzal, Hradecký, M. Krupka, Bakus, Hrbatý, Kopecký, Suk, Piluša, L. Krupka, Man, Jonáš, Čachotský
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 56. Vantuch (Vomela) . Rozhodčí: Trombík - Vengřín, Poruba . Vyloučení: . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 1972 (vyprodáno) . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0 .
Začátek utkání patřil hokejistům Vrchlabí, ale i přes tlak, který si vytvořili, nedokázali domácí ohrozit Řehoře. Dukla se dostala do velké šance v 6. minutě, když se ocitl před Hylákem úplně volný Hanzal, ale jeho střelu z mezikruží zlikvidoval nádherným zákrokem lapačkou Hylák, který tak zachránil domácí od inkasování. Vrchlabí mělo ve 12. minutě přesilovou hru 5 na 3, ale tu zbytečným faulem na Řehoře přerušil Dušek. Domácí pokračovali v přesilovce 4 na 3 a dostali se do velké šance. Beckovu pěknou střelu vyrazil Řehoř, ale k puku se dostal Tvrdek, který natřikrát dorážel, ale Řehoř výborně podržel hostující tým. Za zmínku stojí ještě pokus Hradeckého, který objel branku domácích a vystřeli na Hyláka, který vyrazil puk před sebe, kde dorážel Hanzal, domácí brankář byl však připraven.

Hosté začali druhou část utkání přesilovou hrou, poté co byl vyloučen Chaloupka. Jihlava se v početní výhodě vytvořila dobrou možnost . Obránce Duben vystřelil od modré na Hyláka, puk tečoval jeden z vrchlabských obránců a kotouč je těsně minul Hylákovu klec. Do další šance se dostali ve 26. minutě Krkonošští. Tvrdek si nabruslil od mantinelu mezi kruhy, ale jeho střelu švihem zlikvidoval pohotový Řehoř lapačkou. Další šance přišla ve 29. minutě a měli ji opět domácí. Dnes skvěle hrající Tvrdek čekal před brankou na přihrávku, kterou dostal, ale Řehoř ho fantasticky vychytal a pokryl i následnou dorážku Pajiče. Ve 34. minutě opět byl v šanci Tvrdek, vystřelil, Řehoř vyrazil puk pouze před sebe, ale dorážející Beck se netrefil úplně prázdnou branku. Jihlava odpověděla na šanci domácích také šancí. Hradecký si pokryl puk tělem a protlačil se až před Hyláka, toho sice překonal, ale puk v brance neskončil, jelikož domácím pomohla branková konstrukce. Ve zbytku druhé třetiny se už nic zajímavého neudálo, a tak stav po dvou třetinách byl bezbrankový 0:0.

Začátek třetiny patřil opět domácím. Tvrdek, Beck a Pajič dobře stříleli, ale na Řehoře nevyzráli. Ve 49. minutě se v oslabení dostal do velké šance Gengel, který se prokličkoval až před Řehoře, ale ten opět výborně podržel Jihlavu. První a ukázalo se, že rozhodující branka utkání padla v čase 55:51, když Vomelovu střelu od modré výborně tečoval Lukáš Vantuch - 1:0. Domácím po vedoucí brance narostla křídla. V 56. minutě se podél mantinelu se prosazoval Dušek, kterému se podařilo vystřelit, ale jeho střela šla těsně nad. Jihlava minutu před koncem normální hrací doby měla 100% šanci, poté co téměř do prázdné branky dorážel Man, ale Hylák neuvěřitelným zákrokem nakonec rozhodl toto utkání a tuto sérii. Hosté to ještě v závěru zkoušeli bez brankáře, ale vyrovnat se jim nepodařilo.