HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 3:2

Vrchlabí porazilo doma Kolín

26.11.2014
Těžký zápas za sebou mají hráči Vrchlabí, když v 15. kole hostili tým z Kolína. Kolínští otevřeli skóre utkání v první třetině, druhá část zápasu branku nepřinesla. Vše se rozhodovalo v poslední části. Domácí do ní vstoupili aktivně a podařilo se jim otočit zápas na svou stranu. Kolínským nepomohlo ani závěrečné power play, a tak tři body zůstaly v Krkonoších.
15.kolo, středa 26.11.2014, 18:00
3:2
Kolín
Pavelka (Neužil) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec "C", Filip, Šťastný, Vlach, Bláha, Matějka, Jirků, Urban, Fořt, Oppelt, Marks, Srnský
Sejpal (Moravec) – Pácal, Nedbal, Barták, Skokan, Kulhánek, Hanzl, Procházka, Petira – Semirád, Šafránek, Jankovský, Morkes, Valášek, Ježek, Malý "C", Mejzr, Zumr, Klíma, Kadlec, Hlavatý
Třetiny: 0:1, 0:0, 3:1  Branky a nahrávky: 41. Filip (Šťastný), 45. Vlach (Skočovský, Bláha), 49. Šťastný (Filip) – 8. Zumr (Mejzr, Malý), 48. Skokan (Mejzr). Rozhodčí: Kareš – Doležal, Žídek. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 808. Průběh utkání: .

První třetina přinesla pouze jeden gól. Začátek byl opatrný, oba brankáři neměli moc práce. Do první velké šance se dostal ve 4. minutě hostující Zumr, který tečoval puk, ale vrchlabský Pavelka hbitě zasáhl. V 7. minutě přišlo první vyloučení na straně domácího HC Stadionu, navíc si Kozlové užili dokonce dvojnásobnou přesilovku po faulu Matějky. A tuto příležitost Kolín náležitě využil – před brankou volný Dominik Zumr bez velkých problémů dopravil puk za Pavelkova záda. Vyrovnat mohlo Vrchlabí střelou Bláhy, ale diváci slyšeli pouze tyčku. Hned poté přišla na řadu také domácí přesilovka, která ale zůstala nevyužita. Ve 14. minutě mohl srovnat Skočovský, ale na kolínského gólmana recept nenašel. Tyčku jsme posléze viděli i na druhé straně, kdy ji orazítkoval kolínský Jankovský. Do konce první dvacetiminutovky jsme branku neviděli a Kozlové odcházeli do šaten spokojenější.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí hráči, kteří před sebou měli těžký úkol, vyrovnat a ještě lépe otočit stav utkání. Ve 24. minutě dostali příležitost, když byl vyloučen kolínský Petira. Vrchlabského Bláhu ale Sejpal vychytal a do další šance se v přesilovce nikdo z domácích hráčů nedostal. V polovině zápasu měli více ze hry Kozlové, navíc dostali k dobru jednoho hráče v poli navíc. Hned také mohli šanci využít, když puk skočil Pavelkovi za záda – naštěstí pro domácí ale puk brankovou čáru nepřeskočil. Hráči HC Stadionu tlačili na Sejpala jak mohli, ale kolínský gólman chránil svoji svatyni opravdu dobře. Nepodařilo se Matějkovi, Urbanovi ani Jakubcovi. V prostřední části diváci žádnou branku neviděli a skóre se neměnilo – 0:1 v neprospěch domácího Vrchlabí.

Třetí třetina začala pro vrchlabské opravdu šťastně – hned po čtrnácti vteřinách vyrovnal Martin Filip, který tak vnesl naději pro domácí. Do vedení je mohl dostat Fořt, ale Sejpala nepřekvapil. Ve 45. minutě podruhé rozradostnil vrchlabskou arénu Daniel Vlach, který střílel z mezikruží a otočil stav utkání na 2:1. Nicméně HC Stadion se z vedení neradoval dlouho – o tři minuty později bylo opět vyrovnáno díky střele Lukáše Skokana, na kterého byl Pavelka krátký. Po třech bodech ale více toužilo Vrchlabí a dokázalo to brankou na 3:2, které se zhostil Tomáš Šťastný nádhernou samostatnou akcí. Kozlové tak měli spoustu práce, aby srovnali. Šanci dostali díky přesilové hře za faul Klementa a Jankovský naštěstí nastřelil jen Pavelkovu tyč. Stále však nebylo rozhodnuto, Kolín se dral dopředu a nenechal domácího brankáře vydechnout. Naproti tomu Vrchlabí se skvěle bránilo a v 57. minutě zachránil svůj tým Pavelka, když dvakrát použil svoje betony k odrazu kotouče. Hosté si poté vzali oddechový čas a zkusili to v šesti hráčích na ledě. K tomu jim navíc dopomohl faul Jakubce a poslední vteřiny utkání byly napínavé. Diváci mohli vidět neuznanou branku Vrchlabí, které předcházela rána do obličeje hostujícího Kadlece, který led opustil za doprovodu lékaře. Do konce utkání se však skóre neměnilo a HC Stadion ubránil na svém ledě tři cenné body.

Josef Řeháček (trenér):

K utkání s Kolínem: Na začátek chci poděkovat celému mužstvu za přístup k zápasu. Bylo to o něčem jiném než v Klatovech. Prvních osm minut se to rozjíždělo, ve hře třech proti pěti jsme navíc dostali branku, neubránili jsme tu přesilovku, ale od té chvíle si myslím, že se to jednoznačně otočilo. Dostávali jsme soupeře pod tlak, bylo tam několik neproměněných šancí ve druhé třetině. Výborný byl začátek třetí třetiny, dali jsme branku v první minutě, to nás trošku nastartovalo, resp. kluci si začali věřit, dali jsme brzy vedoucí branku. Poté se trochu změnila hra, soupeř začal nahazovat, šli po nás i ve třech, srovnali, ale myslím, že spravedlnost se ukázala a vyhráli jsme.

K utkání v Klatovech: Když jdete jako favorit na slabšího soupeře, vždycky je to problém. Soupeř nemůže ztratit a hraje tak, že to buď vyjde, nebo nevyjde. Je potřeba se na takový zápas pořádně připravit, ale tím nechci říct, že bychom se dobře nepřipravili. Ve druhé minutě jel Šťastný sám na branku, a kdyby branka padla, hra by se mohla vyvíjet úplně jinak. Oni poté dali gól, my měli šance, ale nedávali jsme a byli jsme níž a níž. Dali nám šťastný gól na 2:0. My jsme snížili v přesilovce. Hráči hodně chtěli, ale čím víc chcete, tím více máte všude o krok dál. Každý to chce brát na sebe a není to taková hra jako třeba dneska.

Jaroslav Pavelka:

K utkání: Myslím si, že to byl velmi kvalitní zápas na druhou ligu. Oba týmy hrály dobře, po dvou třetinách byl stav 0:1, potom se obrátilo štěstíčko na naši stranu, dali jsme dva góly a pak jsme to na konci ubránili.

K působení ve Vrchlabí: Rozhoduji se, jestli budu v sobotu za Vrchlabí chytat, nevím, jak to se mnou bude. Chystám se na operaci, která bude nejspíše znamenat konec sezóny.