HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 2:3

Vrchlabí porazilo Řisuty a jde do dalšího kola play - off

03.03.2014
Raina Jarošová
Po zaváhání ve druhé zápase porazili vrchlabští hráči domácí celek HC Řisuty a vybojovali si postup do dalšího kola play-off. Utkání ale tak jednoznačně nevypadalo, po bezbrankové první třetině se ale HC Stadion ve druhé části zvedl a dvěma góly odskočil svému soupeři. Buldoci ještě dokázali zápas zdramatizovat, ale těsný náskok jednoho gólu Vrchlabí uhájilo a hráči se mohou připravovat do dalších bojů!
1 PO, pondělí 3.3.2014, 18:00
Řisuty
2:3
Štěpánek - Kašák, Sedláček, Babický, Bílek, Jirouch, Tomáš, Voráček, Slánský, Landa, Kos, Vyšín, Vlček, Kraus, Záleský, Hlusička, Krpata, Náprstek, Vodička, Redlich, Veber
Pavelka - Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Provazník, Kadavý, Pulec - Jakubec, Filip, Fořt, Jirků, Filip D., Šťastný, Březina, Bláha, Gengel, Oppelt, Marek
Třetiny: 0:0, 0:2, 2:1  Branky a nahrávky: 43.Redlich (Vlček, Tomáš, 53. Vlček (HLusička) - 29. Šťastný, 38. Bláha (kolář), 44. Březina (Bláha, Gengel) . Rozhodčí: Knapík, Orlický, Hynčica, Kilián. Vyloučení: 4 + Záleský OT:10. Využití: 0:0 V oslabení:0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 2:3 .

S přáním rozhodnout vyrovnanou sérii s nevyzpytatelnými Rišutami přijeli Vrchlabští na zimní stadion ve Slaném. Právě Řisuty v minulých sezónách prokázali, že tamní hokej je na velmi solidní úrovni a důkaz o tomto faktu podali v i předchozích zápasech série. Také ve čtvrtém utkání chtěli Buldoci za podpory několika málo svých skalních fanoušků do poslední vteřiny bojovat o možnost pátého klání. Utkání začali aktivně a během první třetiny měli lehkou územní převahu. Všechny náznaky šancí však likvidoval velmi dobře chytající Pavelka. Hrálo se ve svižném tempu, téměř bez přerušení a s několika vyloučeními zejména hostujících hráčů. První třetina však byla pomalejším úvodem pro následující dění v dalších třetinách. Druhou třetinu začali domácí přesilovou hrou za zbytečné vyloučení Fořta na konci první periody. Jejich přesilové hry byly kombinační a často nutili Vrchlabí k mohutné defenzivě. Prachbídná efektivita zajistila až do 29. minuty bezbrankové skóre. Ve zmiňované minutě udělali domácí obrovskou minelu, kdy poslední obránce nabídl kotouč jako na zlatém podnose Šťastnému. Na brankáře domácích ujížděli dva samotní hráči Vrchlabí. Tomáš ŠŤASTNÝ tuto akci zakončil sám bekhendovou střelou na vyrážečku brankáře chytajícího v opačném gardu. Domácí utkání ale rozhodně nezabalili. Stále byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Před koncem druhé třetiny ale přišel další úder. Zmatku před brankou využil Tomáš BLÁHA a umístil kotouč za dezorientovaného domácího gólmana. Vrchlabí kráčelo za postupem. Oslavy se ale ještě konat nemohly, protože na začátku třetí třetiny snížil, nutno říci zaslouženě, Tomáš REDLICH. O minutu později přišla odpověď. Ondřej BŘEZINA za asistence Gengela a Bláhy posunul hosty do dvoubrankového vedení. Horalé nechtěli dopustit možnost závěrečného náporu Řisut a zápletku mohli úplně odmítnout dalším bleskovým výpadem, kterých s postupem času přibývalo, ale muž v domácím brankovišti zvýšení stavu odmítl. Právě on pokračoval ve stejně dobrém rozpoložení, ve kterém dochytal třetí zápas ve Vrchlabí. Šance na pátý zápas tu stále byla a ještě více ožila po dorážce Ladislava VLČKA, na kterou neměl Pavelka sebemenší nárok. Naopak velmi dobře zlikvidoval už první střelu Redlicha. Poté byly Řisuty lepším celkem na ledě, k čemuž jim dopomohla i přesilová hra pět minut před koncem. Hosté místy jen vyhazovali kotouče do středního pásma. Dvě minuty před koncem přeskočil puk úplně osamocenou hokejku domácího hráče v Pavelkově brankovišti, což byla, jak se později ukázalo, poslední velká šanci domácích na vyrovnání. Prázdnou branku chtěl trefit Martin Flip, jehož formace se v tomto utkání prosazovala mnohem méně než v ostatních utkáních, kde místy až dominovala. Netrefil a po posledním vhazování pět vteřin před koncem utkání, získaném puku a zahraném do rohu kluziště už mohla propuknout postupová radost. Nastalo poděkování fanouškům, kterých se na stadionu ve Slaném sešlo několik desítek. Svým způsobem poděkoval i Ladislav Gengel vozící se na místní rolbě. Vrchlabští tak mohou ve středu v klidu očekávat jméno jejich dalšího soka.

Pavel Biegl: Poslední krok bývá nejtěžší a to se potvrdilo. Buldoci kladli tuhý odpor a bojovalo se o každý kousek ledu. Na rozdíl od prvního zápasu ve Slaném jsme lépe bruslili a domácí nás pod takový tlak nedostali. Pro průběh utkání bylo dobře, že jsme se dostali do vedení a domácí museli být tím týmem, který s vývojem musí něco udělat. Byl to boj do poslední minuty a já klukům děkuji nejen za výborně zvládnutý konec, ale vlastně za výkon v celém zápase i sérii.