HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - Vrchlabí 4:2

Vrchlabí podlehlo táborským Kohoutům

26.10.2013
Raina Jarošová
V dalším, již 11. kole přivítal táborský tým hosty z Vrchlabí. Po první třetině, která přinesla jeden gól na obou stranách, to vypadalo na velmi vyrovnaný hokej. Druhá třetina přinesla více gólových šancí pro Tábor, který se 11 vteřin před koncem periody ujal vedení 3:2. Nakonec se Tábor z výhry radoval, v poslední třetině pojistil vítězství čtvrtou brankou a tři body zůstaly doma.
11.kolo, sobota 26.10.2013, 18:00
Tábor
4:2
Panec – Havran, Černý, Hlaveš, Ošmyk, Kanov, Heršálek, Liška, Klíma – Pechánek R., Krätzer, Kellner, Hájek, Sladký, Kratochvíl, Matušík, Seidl, Kolomý, Mařík, Drda, Pechánek T.
Jeschke – Hlaváč, Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec – Fořt, Filip M., Jirků, Šťastný, Gengel, Moučka, Svoboda, Bláha, Březina, Filip D., Marek.
Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0  Branky a nahrávky: 19. Krätzer (Kellner, Havran), 27. Kolomý (Heršálek), 40. Kellner (Krätzer, Havran), 59. Seidl (Kolomý, Matušík) – 17. Březina (Bláha), 30. Jirků (Březina). Rozhodčí: J. Pražák – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci:880. Průběh utkání: 1:1, 3:2, 4:2.
Převzato z webu HC Tábor: Bojovný výkon posunul kohouty do čela; autor Jiří Jelínek, zdroj: http://www.hctabor.com/clanky/bojovny-vykon-posunul-kohouty-do-cela/

Zápas začali táborští hokejisté velice dobře, hned v první minutě se protáhl po pravém křídle Kellner, ale osamocen před Jeschkem minul branku. Ani ne za minutu obral obránce o puk Mařík, byl sám na kruzích, ale střela těsně minula levou tyč branky. Na druhé straně se stejně vedlo Svobodovi, který dostal přihrávku zpoza branky od Březiny. Od páté minuty se prakticky nehrálo v plnohodnotném počtu hráčů na ledě a bylo to znát, hra byla hodně rozkouskovaná. I přes značné množství přesilových her, ale chyběly výraznější šance. Kohouti měli největší příležitost v desáté minutě, po střele od modré čáry se ale neujala ani spousta dorážek na brankovišti. Nejzajímavější šance Vrchlabí přišla v přesilové hře, Hamerského střela od modré čáry byla tečována a skončila na zadním mantinelu. V době, kdy měl Tábor početní výhodu, se paradoxně radovali hosté. Ti ujeli do přečíslení dva na jednoho, Bláha předložil puk Březinovi a ten neměl se zakončení problém – 0:1. Jenže vedení hostům vydrželo jen dvě minuty. V přesilovce vystřelil David Kellner a puk do branky propasíroval Jakub Krätzer asi pátou dorážkou – 1:1.

Druhá perioda odstartovala velice svižně. V úvodní minutě tečoval nahození od modré čáry Kolomý a brankář jej jen s vypětím všech sil vytlačil na branku. O minutu později našel Svoboda najíždějícího Bláhu mezi obránci, ale Michael Panec výborně zakročil betonem. V sedmadvacáté minutě se radovali táborští z vedoucí branky svého týmu. Heršálkovu bombu od modré čáry brankář vyrazil, první dorážku Kolomého skvěle vytlačil betonem, ale na tu druhou už dosáhnout nemohl – 2:1. Jenže vedení dlouho domácím nevydrželo. Po další táborské přesilovce, která nebyla vůbec povedená, se prosadili hokejisté Stadionu. Nezištnou přihrávku poslal Patrik Fořt napříč pásmem a Tomáš Jirků zakončoval do polo odkryté branky – 2:2. Po polovině utkání vyslal dělovku od modré čáry hostující Klement a domácí brankář ji vyrazil ramenem. Posledních pět minut druhé části patřilo domácím. Nejprve po Havranovo nahození vznikl obrovský závar na brankovišti, ten ale prozatím vyřešil brankář Jeschke. Ve třicáté osmé minutě řešil přečíslení dva na jednoho Matušík přihrávkou na Černého, ten se ji snažil tečovat mezi tři tyče, ale neúspěšně. Červené světlo se rozsvítilo až jedenáct vteřin před druhou sirénou. V přesilové hře přihrál přes celé pásmo Jakub Krätzer přímo na hůl Davida Kellnera a ten uklidil puk do prázdné branky – 3:2.

Poslední část základní hrací doby začala poměrně opatrnou hrou z obou stran, domácí dobře bránili a Vrchlabí nevyvíjelo přílišnou snahu o útok. První obrovská šance přišla přesně v polovině této části hry. Jakub Matušík vyrazil puk vrchlabskému obránci přímo na branku, Jeschke nevěděl, kde má touš a ten se dostal znovu k Matušíkovi. Domácí kapitán přihrával na úplně osamoceného Maříka, který ale přihrávku, ke smůle Tábora, nezpracoval. Dvě dobré příležitosti pak měl hostující Březina. Nejprve dělovkou přes obránce rozezvučel břevno za Pancovými zády. A o minutu později jej domácí brankář vychytal u levé tyče své branky. Okolo pětapadesáté minuty, to vypadalo na nápor Vrchlabí, ale ten se nekonal. Naopak Tábor stále častěji podnikal útočné výpady do rozevřené obrany hostí. Při jednom takovém útoku obral Matušík o puk protihráče. Přidržel jej za brankou, kam se k němu sjeli tři soupeři, poté jej poslal před branku na úplně osamocené duo Mařík Seidl. Mařík ještě posunul puk na Radka Seidla a ten prostřelil Jeschkeho – 4:2. Do konce utkání zbývaly necelé dvě minuty hry a bylo rozhodnuto.

Pavel Biegl: V Táboře jsme podali stejně dobrý výkon jako proti Klatovům. Soupeř byl ale tentokrát v kvalitě o dva levely výš a tak zápas měl velkou kvalitu. Umřeli jsme na využívání přesilovek. Prohra mrzí, ale byla to prohra se vztyčenou hlavou. Domácím jsme určitě byli důstojným soupeřem.