HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HK Mountfield HK - Vrchlabí 1:3

Vrchlabí po skvělém výkonu vyhrálo i v Hradci!

19.09.2007
Daniel Višňák, David Schlegel
Hokejisté Vrchlabí si připsali první historickou výhru na ledě soupeře v 1. lize. A věřte nebo ne, podařilo se jim to na ledě Hradce Králové, tedy týmu, který v loňské sezóně vyhrál základní část celé soutěže! Dvěma trefami se o vítězství zasloužil útočník Kamil Tvrdek, který nastřílel ve třech prvoligových kolech už čtyři góly!
4.kolo, středa 19.9.2007, 18:00
HK Mountfield HK
1:3
Dušek - Toužimský, Kolář, Karlíček, Hendrich, Lesák, Klement, Pazdera, Spudil - Starý, Roubík, Kadlec - Šeda, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Sakrajda, Volráb, Šimoníček.
Falta - Vála, Matějíček, Nakládal J., Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vyskočil, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Kříž, Horčička, Plodek - Gengel, Přeučil, Jech - Valko, Rapač, Nakládal O.
Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1  Branky a nahrávky: 1. Roubík (Starý) - 31. Horčička (Plodek), 37. Tvrdek (Pajič), 57. Tvrdek. Rozhodčí: Hodek. Branky a nahrávky: 1. Roubík (Starý) - 31. Horčička (Plodek), 37. Tvrdek (Pajič), 57. Tvrdek. Rozhodčí: Würtherle - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2065. Střely na branku: 39:25.
Hradečtí měli do zápasu s Vrchlabím parádní nástup. Nejdříve přečkali úvodní útok hostů a hned záhy udeřili. Jan Starý našel přesně Jaroslava Roubíka a ten sovu střelu švihem umístil puk přesně k tyči Faltovy branky – 1:0. Hradeckým se mohlo dýchat o poznání lépe, kdyby prakticky hned po první brance zvýšil na dvoubrankový rozdíl Pavel Suchý, ale ten zcela sám před vrchlabským brankářem úplně vyhořel v zakončení. Hosté se otřepali a postupně zaměstnávali i Duška, ale ten byl pozorný a po dvaceti minutách držel čistý štít.

Tomáš Dušek famózním zákrokem podržel své spoluhráče hned z kraje prostředního dějství, kdy Plodek střílel už do prázdné branky, ale hradecký brankář obřím skokem puk dokázal vyrazit. Jenže v polovině zápasu byl už i Dušek krátký na střelu Petra Horčičky zpoza obránce 1:1. Hradec trápící se v koncovce nadále předváděl, co je to střelecká nemohoucnost. Nedařilo se ani v přesilových hrách a když podruhé v utkání odmítl Suchý v jasné pozici dát branku udeřilo na druhé straně. Špatného střídání Východočechů využil Kamil Tvrdek a poslal houževnatého prvoligového nováčka do vedení. V závěru třetiny hráli hradečtí celou minutu ve dvojnásobné převaze, ale trápení pokračovalo.

Třetí třetina přinesla sice snahu domácích o vyrovnání, ale Hradečtí byli všude o krok později. Největší šanci na vyrovnání si hráči HC VCES vytvořili hned z kraje, kdy dohrávali dvojnásobnou přesilovou hru, ale Jan Starý pouze z prvé trefil Faltův beton. V 57. minutě zodpovědně hrající hosté využili svou příležitost a vrchlabský kotel mohl začít mohutně slavit. Kamil Tvrdek svým druhým gólem v utkání rozradostnil zhruba dvoustovku hostujících příznivců, kteří se tak mohli radovat z dalšího tříbodového vítězství svého celku.