HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jihlava - Vrchlabí 4:2

Vrchlabí opět na Jihlavu nestačilo

21.01.2010
Petr Sedlák, Jan Pečeňák
Ani ve čtvrtém soutěžním zápase nedokázalo Vrchlabí zdolat jihlavskou Duklu a prohrálo. Rozhodnutí padlo v poslední části hry, kdy domácí dokázali svému soupeři odskočit na rozdíl dvou branek. Další zápas čeká naše hokejisty v sobotu, kdy na domácím ledě přivítají Olomouc.
41.kolo, středa 20.1.2010, 17:30
Jihlava
4:2
Řehoř - Malena, Staněk, Ficenc, Dobrovolný, Takáč, Posmyk, Kašpar - Čachotský, Zeman, Hodek - Rytnauer, Bakus, Haluza - Stránský, Bezděk, Krupka L. - Man, Dušátko, Suk
Ševčík - Matějíček, Chaloupka, Čížek, Vála, Chmelíř, Novajovský, Hanzl - Andres, Filip, Rusnák - Čaloun, Gengel, Klimt - Kubeš, Zíma, Procházka - Mikšovský
Třetiny: 1:1, 0:0, 3:1  Branky a nahrávky: 10. Stránský (Bezděk, Posmyk), 41. Hodek (Čachotský), 49. Čachotský (Hodek, Zeman), 58. Hodek (Bezděk, Čachotský) - 10. Čaloun (Vála, Chmelíř), 47. Kubeš (Zíma). Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:7, navíc Rytnauer (JIH) - Čížek (VRC) oba 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1126. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Již od prvních minut se utkání hrálo v rychlém tempu. Hned z kraje měli domácí hráči, kteří byli posíleni o již uzdraveného kapitána Oldřicha Bakuse, možnost početné výhody, které však nevyužili. Později měli tuto možnost také hostující hráči, kteří početní výhody využili a v 10. minutě Jan Čaloun zakončil střelou k tyči – 0:1. Jihlavští hráči však na tuto situaci bleskurychle odpověděli. O čtrnáct sekund později prostřelil z pravé strany Ševčíka pod betonem Jan Stránský1:1.

Během zbytku první třetiny mezitím stihli oba týmy mít několik přesilovek, každý z týmů se dokonce dostal na chvíli do převahy pěti na tři. Ani jedna z dalších přesilovek však během první třetiny využita nebyla. Druhá třetina se odehrával ve tlaku Dukly. Největší příležitost měl ve 25. minutě po Bezděkově přihrávce Haluza, jistému gólu však tygřím skokem Ševčík zabránil. O konečném výsledku zápasu tak musela rozhodnout až třetí část.

Do té vstoupili jihlavští hráči s vervou. Již 26 sekund po začátku poslední třetiny skóroval z bezprostřední blízkosti Daniel Hodek – 2:1 a jihlavští se tak poprvé v zápase dostali do vedení. Ve 47. minutě přišla ze strany Vrchlabí patřičná odpověď. Zímovu střelu vyrazil Řehoř pouze k Vladislavu Kubešovi, ten si přehodil puk na bekhend a poslal jej pod horní tyčku – 2:2.

Hráči Dukly však po celou třetí třetinu hráli velmi bojovně. Již dvě minuty po inkasované brance se dostali díky Tomáši Čachotskému do opětovného vedení. Po přihrávce Daniela Hodka neměl problém s překonáním Ševčíka – 3:2. Domácím fanouškům ztuhla krev v žilách, když Gengel dostal puk do branky, podle rozhodčího však bruslí, a tak nebyl uznán. Pojišťovací gól vstřelil dvě minuty před koncem Daniel Hodek – 4:2.

Josef Řeháček (trenér Vrchlabí): „Těžko se to hodnotí, když jsme prohráli. Začali jsme dobře, myslím, že se povedlo, co jsme potřebovali – dali jsme první gól. Škoda odraženého kotouče od mantinelu, to byl šťastný vyrovnávací gól pro Jihlavu. Bylo to vyrovnané. První třetina se dohrála 1:1, to jsme potřebovali. Druhou třetinu jsme byli dost pod tlakem, bylo hodně vyloučených, hodně nás podržel gólman. Naštěstí třetina dopadla, jak dopadla. Mohli jsme dostat dvě, tři branky, mohli jsme ale také skórovat. Třetí třetina nezačala pro nás dobře, dostali jsme branku, ale musím říct, že jsme se nijak nepoložili, stále jsme doufali ve vyrovnání, což se podařilo. Uplynula však jen chvilka a hned jsme dostali branku na 3:2. Tam jsme to měli lépe zahrát po taktické stránce, měli jsme chvíli podržet puk a uklidnit hru. Myslím, že bychom pak šli do prodloužení. Škoda potom toho gólu nohou, sám hráč říkal, že to nohou bylo, takže bylo v pořádku, že nebyla uznána. Ten čtvrtý gól to byla chyba v obraně, že útočník měl možnost třikrát dorážet.“

Patrik Augusta (asistent trenéra Jihlavy): „První třetinu jsme měli asi méně ze hry než soupeř, nezačali jsme tak, jak jsme chtěli. Bylo to nervózní a my jsme dělali spoustu chyb. Vrchlabí má velice dobré útočníky, starší zkušené hráče, kteří dokážou naše chyby trestat a to přečíslení využít. Od druhé třetiny jsme byli aktivnější a bojovali jsme. Celý zápas byl boj a my po těch výsledkách tady doma jsme potřebovali vyhrát a to se podařilo. Rozhodně nám pomohl v zápase Olda Bakus. Po těch několika trénincích, které Olda odehrál, bylo vidět, že je to neskutečný hráč. Ne náhodou je to nejlepší hráč v této lize. Umí hokej.“