HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Hronov 2:4

Vrchlabí opět bez bodů

07.11.2012
Raina Jarošová
Hronov dokázal domácí HC Stadion porazit, stejně jako se to povedlo Třebechovicím. V desátém kole Vrchlabí nestačilo na hronovský tým a na domácím ledě prohrálo poměrem 2:4. Utkání provázela četná vyloučení, využít je ale dokazál pouze jednou HC Wikov Hronov.
10.kolo, středa 7.11.2012, 18:00
2:4
Hronov
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Pulec, Matějíček, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle, Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirků, Blažej, Kovář, Marek
Svoboda P., Heneš - Hornyš, Šakarov, Táborský, Hubáček, Daňo, Vybíral, Dudadík, Kozák, Franců, Ježík, Rojšl, Ansorge, John, Exner
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 21. Lepka (Svoboda M.), 45. Bláha (Fořt) - 5. Šakarov (Hubáček), 25. Fišer, 40. Fišer (Dudadík), 47. Hubáček (Franců). Rozhodčí: Pahulák - Proucha, Pošvář. Vyloučení: 12:12. + Blažej (VRC) OT. V oslabení: 1:0. Diváci 545. Průběh utkání: 0:1, 1:3, 2:4.

Začátek zápasu s Hronovem, se domácím povedl. Hned v první minutě si vynutili faul a hráli přesilovou hru, kterou sice neproměnili, ale nadále byli aktivní. Paradoxně, se ale jako první radovali hosté, když se v 5. minutě trefil Jiří HUBÁČEK. Tentýž hráč měl o dvě minuty později další velkou šanci, když byl sám před brankářem domácího týmu. Bekhendem ho ale neprostřelil. Poté byli zase aktivnější domácí hokejisté a vrcholem byla střela Patrika Fořta, který sám před hostujícím gólmanem pozemní střelou neskóroval. Útočné snažení domácích však zbrzdilo vyloučení Provazníka. Hronov přesilovku ale nesehrál dobře a skóre se neměnilo. V 16. minutě byl vyloučen hostující Kozák a v přesilové hře měli domácí velkou šanci, když se Jiří Jakubec prokličkoval až před gólmana hostí, nahrál Tomášovi Bláhovi, ten ale nedal. V 19. minutě odešel na trestnou lavici Vybíral, a tak dostal Stadion k dispozici ještě jednu přesilovou hru na konci první třetiny, kterou ale nevyužil. V první třetině byl povětšinou lepší domácí tým, to hlavně v první polovině, poté měl naopak světlejší okamžiky Hronov. Na ukazateli tedy svítilo - 0:1!

Do druhé třetiny domácí vlétli jako draci a po 18 odehraných sekundách se mohli radovat ze vstřeleného gólu. Martin Svoboda nahrál mezi kruhy Martinu LEPKOVI, který se nemýlil. Poté následovala série několika vyloučení na obou stranách. Nejprve byl vyloučen domácí Pulec a to ve 23. minutě. Ve 24. ale fauloval Táborský a hrálo se čtyři proti čtyřem. O další minutu později odešel za katr další domácí hráč, byl to Jiří Jakubec, který dostal menší trest za hákování. Když už se na led vrátil Pulec a hrálo se znovu ve čtyřech, tak se prosadil opět Hronov a Miroslav FIŠER po individuální akci znovu strhl vedení na stranu hostujícího týmu. Ve 26. minutě dostal Bušek dvě minuty za krosček. O dvě minuty později se nechal vyloučit hronovský Daňo. Ve stejné minutě byl vyloučen i Martin Blažej. Ve 29. minutě odešel za katr Ježík a ve 31. minutě dostal Blažej 2+10. Ve 32. minutě jel Kovář se svým spoluhráčem dva na jednoho, rozhodl se vystřelit, napálil však jen chrániče obránce hostujícího týmu. Ve 33. minutě vyloučen Franců za držení protihráče. Tři minuty po polovině druhé třetiny Hronovu výrazně zatopil Patrik Fořt, který nejprve tečoval a poté dorážel střelu Pulce, gól z toho však nepadl. Ve 37. minutě vyloučen hostující Hornyš na dvě minuty za krosček. V této sérii vyloučení ve druhé třetině padl pouze jeden gól, který vstřelil Hronov. O mnoho víc šancí, ale mělo Vrchlabí. Platilo však pravidlo: Nedáš, dostaneš! A to když se 44 sekund před koncem druhé třetiny prosadil znovu Miroslav FIŠER.

Hned na startu poslední dvacetiminutovky mohl zvýšit pro Hronov jeden z hronovských hokejistů, který obkroužil Bieglovu branku, nedokázal však kotouč zasunout do polo odkryté branky. Ve 45. minutě se Stadion znovu vrátil do zápasu, když Fořt u mantinelu vybojoval kotouč, nahrál Tomášovi BLÁHOVI, který střelou přes obránce prostřelil hostujícího brankáře a stav utkání byl - 2:3! Ve 46. minutě měl velikou šanci Jakubec, který ale sám před brankářem Hronova nebyl úspěšný. No, a tak přišel trest v podobě čtvrtého gólu Hronova, jelikož svoji druhou branku v utkání přidal Jiří HUBÁČEK, když jeho nepříliš tvrdá rána skončila za Bieglem. V 53. minutě se mohl ještě zvýšit náskok hostujícího týmu, neboť jeden z hráčů vrchlabského soupeře se dral na Biegla. Po forhendovém blafáku jeho pokus skončil mimo branku. Na konci zápasu přišla zase série několika vyloučení. Okolo 56. minuty měli hronovští několik šancí, Biegl však naději domácích stále držel nad vodou. V závěru utkání ještě přišla power-play Stadionu, která však už nic nezměnila, a tak si Hronov odváží domů cenné body za výhru 4:2 nad Vrchlabím.

Pavel Biegl:Poslední dobou se trápíme, podobně jako v Třebechovicích jsme měli v prvnín třetině rozhodnout. Srážejí nás hrubé chyby a zbytečné fauly. Hosté se ukázali jako hokejově vyzrálý celek a svým způsobem si vítězství zasloužili. Umíráme na neproměňování brankových příležitostí.