HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HK Mountfield HK 4:3sn

Vrchlabí na nájezdy úspěšnější!

02.02.2008
Jakub Gabriel
Vrchlabí zvládlo domácí utkání s Hradcem Králové a získává dva body po vítězství na nájezdy. Domácí šli ve 14. minutě do vedení zásluhou Becka, potom hosté srovnali a do druhé přestávky ještě stačili domácí znovu odskočit o gól. Ve třetí třetině vedli domácí již 3:1, ale Roubík a nakonec ještě v poslední minutě Kolář dokázali srovnat stav. Ani prodloužení neukázalo vítěze a tak přišla loterie v podobě samostatných nájezdů, kde byli šťastnější domácí. Na poslední venkovní zápas zajíždějí vrchlabští hráči do Havl. Brodu, utkání začíná ve středu 6.2. v 18:00.
41.kolo, sobota 2.2.2008, 18:00
4:3sn
HK Mountfield HK
Hylák (Ševčík) - Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Volek, Hrach, Vomela - Tvrdek, Gengel, Beck, Horčička, Přeučil, Plodek, Nevyhoštěný, Vantuch, Jech, Kováč
Koutský (Adamec) - Toužimský, Kolář, Burian, Pavlů, Pazdera, Karlíček - Lesák, Fořt, Roubík, Kadlec, Sakrajda, Koudelka, Šeda, Haluza, Hruška, Suchý, Kočan, Volráb
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 - 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 14. Beck (Tvrdek, Vála), 28. Plodek (Přeučil), 50. Vála (Beck), 65. Gengel (SN) - 24. Fořt (Kadlec, Toužimský), 53. Roubík (Fořt), 60. Suchý (Pazdera) Rozhodčí: Kubeš - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:10, navíc Fořt HKR OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1972. Střely na branku: 44:27.

První třetina: Vyšla lépe domácím, kteří se ujali vedení

Hned z kraje utkání se mohli Vrchlabští radovat. Po 20 sekundách hry totiž jeli Gengel s Tvrdkem 2 na 1, druhý zmiňovaný ale Koutského nepřekonal. V následujících minutách měli domácí tlak, který ještě umocnili v přesilovce, Koutský si však s nebezpečnými ranami Plodka a Horčičky poradil. Po chvíli se odehrála skoro stejná situace jako v 1. minutě, tentokrát na Koutského nevyzrál Beck. Hradec se do větších šancí dostal až v přesilovce, Burian vypálil od modré a střelu nešikovně tečoval vrchlabský obránce, naštěstí pro domácí vedle. Pak ale přišlo oboustranné vyloučení a Vrchlabští šli do vedení. Tvrdek poslal střílenou nahrávku před bránu, kde stál Patrik Beck a tečoval nad vyrážečku Koutského - 1:0. V poslední minutě ještě zahrozil svým únikem Burian, Hylák pokus o střelu mezi betony vystihl a z druhé strany Horčička, který orazítkoval horní tyč. Tím skončila první třetina a domácí nastupovali do druhé části s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina: Hosté vyrovnali, ale domácí stačili znovu odskočit

Úvod druhého dějství vyšel lépe naopak hostům. Sice na začátku tvrdě střílel Jech, ale Koutského lapačka byla rychlejší. Ve 24. minutě však hosté vyrovnali. V přesilové hře dostal Patrik Fořt od Kadlece přihrávku, kterou využil - 1:1. Potom se hra přelévala ze strany na stranu, ale i tak se dokázali domácí prosadit. Ve 28. minutě sebral puk na červené Milan Plodek, který se prokličkoval až před brankáře a pohotově vystřelil pod víko - 2:1. Tato branka hráče VCES jakoby nakopla a začali se více pouštět do útoku, ovšem Hylák byl zatím úspěšný. Nejnebezpečnější byl zřejmě Fořt, střelec první branky hostí. Vrchlabští toto využívali a hráli na brejky. Ve 36. minutě například jel sám na Koutského Přeučil, ovšem střela šla vedle a to bylo z druhé dvacetiminutovky vše.

Třetí třetina: Hosté se v poslední minutě dočkali vyrovnání

Energetici začali přesilovkou, kterou mohl využít do prázdné branky Haluza, nepovedlo se mu však správně trefit kotouč. Potom se vrchlabská obrana nedohodla, což málem potrestal Volráb, který tam šťouchal do Hyláka. Hned poté se rozjeli do útoku domácí, po závaru před brankou měl prázdnou branku Tvrdek, ale trefil tyč. Po menší pauze z docela nenápadné akce domácí zvýšili svůj náskok. Beck se postavil před brankáře a ten viděl puk z hokejky Aleše Vály a v brance - 3:1. Hosté se ovšem nevzdávali. Fořt poslal puk na hokejku Jaroslavu Roubíkovi, který chytře tečoval kotouč před brankou - 3:2. Hosté se tak 7 minut před koncem třetí třetiny dostali opět do hry. Vyrovnání mohlo přijít v 57. minutě, kdy nejprve Suchý ve vyložené šanci nepřekonal Hyláka a pár sekund nato ani Roubík. Hosté v posledních minutách silně tlačili a v čase 59:16 se dočkali. Karlíček pálil od modré, jeho střelu tečoval ze vzduchu Jan Kolář a vyrovnal - 3:3. Nic dalšího se už neudálo, a tak se prodlužovalo.

Domácí v něm dohrávali přesilovku, ve které nastřelili tyč, z brejku však ujel Pavlů, ale přestřelil branku. I když ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, došlo až na samostatné nájezdy.

Jako první jeli hosté, konkrétně Kadlec – neproměnil, Tvrdek – neproměnil, Roubík – neproměnil, Vantuch – neproměnil, Hruška – neproměnil, Přeučil – neproměnil. Potom se otočilo pořadí a jeli domácí. Gengel – proměnil, Haluza - neproměnil.